Bebelusi de martie-aprilie 2004 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

La multi ani!!!

Darius Gabriel

George Cosmin


Lara Diane

Tudor


La multi ani!!!

Nedda sa-ti traiasca printesuca sa creasca mare si cuminte si voi sa fiti sanatosi sa o puteti creste si bucura de ea.

Laura merci frumos de datele legate de bona . Si mamei i-au spus ca-i dau in jur de 2 000 000 lei insa desi au cam pus-o la calcat cate-o camasutza de-a lu'tati si spalat de vase lasate de mami nu s-au exprimat daca vor fi si surplusuri sau nu.Am intrebat de atributiuni pt ca am fost putin suparata ca o pun pe mama mea si la alte treburi (spalat,calcat,facut mancare uneori pt toti nu doar pt fetitza). Ce-i drept nu sta mama neaparat in banii aia (desi cu sau fara 2 mil nu-i tot una) insa nu are stare (e pensionara si....destul de tinerica)
Multam inca o data si pupicei DAriei.

Ela m-ai data gata cu bateriile tale si cu fi-ta. Am ras cu lacrimi cand am citit cele scrise. Pupice tie si Cristinutzei cea energica.(auzi mai schimba si tu bateriile alea cu unele mai ieftine hi hi hi )

Kataaaaaaaaaaaa tzuca baiatul plimbaret si de la noi. Pai are cu cin' semana, doar si mami e cu dor de duca.
Multam de rugaciunile pt ninsori, eu sper sa avem zapaduca.Nu de alta da' bunicu'tocmai a lustruit saniutza cu spatar si....taaaaaaaaaareeeeeeee curioasa-s la reactiile Hannei.
Intrebai ceva de suculetzuri. Cocolina nu-mi bea lichide mai deloc.Ne luptam la cate o sticlutza cu ceai o zi intreaga si sunt super bucuroasa daca -mi bea juma din ea.
Am incercat si cu niste suculetze de la Hipp si Alete insa tot degeaba.Apica o arunca asa cum facea la bazin cand ii intra apa in guritza , deci iti dai seama ce bautoaare-i fi-mea.
pupicei la voi toti si va asteptam cu drag la noi, daca tot ziceai ca esti o mami plimbareata

Pucku felicitari pt noul job si multa bafta.Speram sa-ti mai faci timp si de noi din cand in cand.

Codritu nu fi invidioasa ca o sa vezi ca te duci si tu la "romanica" si o sa stai ..... luni de zile .
La voi e mai nasol ca e drumu' lung "cat china" da' nu gasesti ceva oferte mai ieftine la avion acu de sarbatori? Sau nu are tati liber atata? Hai ca o sa-ti aduc un gand bun de acasa. (tu din ce parte a ro vii?)

Mai vorbeati aici de pus zahar si sare in papica bb-ilor. Nici eu nu pun nika.Cum spunea si Kata , adaug putin unt si atat.

Pusilici si....ma duc sa vad si eu pe inregistrarile de la antena 1 poate dau in sfarsit de Miri ca acu desi am descarcat realPlayer-ul nu am reusit sa o vad deloc.

VA pupacesc pe toate si....Clau seamana fi-tu leit cu tine, mance-l mama de frumos si....paros

paaaaaaaaaaaaa

Lavinia-mama si micutza Hanna ( 16.04.2004 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

Sarut-mana Mickyyy de amanuntele cu bona.Eu intrebasem.

Am dat amanunte mai sus din cauza carui fapt ma interesam.
Ai dreptate provinincia e mai ieftina (desi la noi(fagaras)....multe sunt exagerrat de scumpe )

Pupicei tie, Malinei si lui "samburica"

Lavinia-mama si micutza Hanna ( 16.04.2004 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

A inceput postul Craciunului.Macar din cand in cand sa ne amintim asta:

Tata din Ceruri, te rog sa-mi binecuvintezi familia, prietenii, rudele
si pe cei pe care ii iubesc, si pe cei care citesc aceasta rugaciune
chiar in acest moment. Arata-le Tu o noua imagine a dragostei si
puterii Tale nemarginite.
Duhule Sfant, te rog sa-i ajuti , chiar in acest moment. Acolo unde
exista durere, te rog sa le daruiesti pacea si mila Ta. Acolo unde exista
indoiala, te rog sa le inspiri o incredere innoita prin Harul Tau.
Unde exista o nevoie, te rog sa le-o
implinesti.
Binecuvinteaza-le Tu caminul, familia, munca,da-le Intelepciune si
Lumina in viata lor. Binecuvanteaza-i cand pleaca si cand se intorc acasa,
mergi inaintea lor si deschide-le calea.
Calauzeste-i si ocroteste-i clipa de clipa in toata viata lor.
Iarta-le lor pacatele facute cu voie sau fara de voie, cu stiinta, din
nestiinta sau pe cele pe care nu si le amintesc.
Condu-i Tu pe Calea Ta Cea Sfinta,
In Numele Fiului Tau, Iisus Cristos.
Doamne Tata, Fiule si Duhule Sfint, iti multumesc ca tu vei face mai
mult decit iti pot eu cere.
Amin

PS: Ceva primit acu pe mail si ma gandeam ca o sa va faca placere sa cititi

Lavinia-mama si micutza Hanna ( 16.04.2004 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alona spune:

Neatza fetele!

La multi ani sarbatoritilor de azi! Sa aveti parte numai de bucurii si fericire.

Corina,io te-am felicitat si ieri, da iti mai zic odata ca nu ma doare mina.Sa mai treci si pe la noi din cind in cind, sa ne mai zici ce face Stephie.Pozele cu fetitele sint in album de ieri, la "Thea 8-9 luni".

Codritu, vrei sa mergi acasa? Dupa 15 ianuarie intra preturile mai mici la bilete.Io vreau sa ma duc la sfirsitu lui Mai si sa stau vreo 2 luni.

Clau, nu te-ai trezit inca?

Ela, banuiesc ca esti ocupata cu "Codu". la Cristina

Veve, am vazut niste retete pentru bebei postate de tine, suna tare fain.Tu le-ai incercat pe Croko?Ca vreau si io sa mai schimb meniu ca deja m-am plictisit io de el.

Anca, Vlad si Thea
http://photos.yahoo.com/alina_stoica

"O zi in care nu ai ris e o zi pierduta"

HO HO HO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Laura, tu esti modesta, nu vrei mult, mie mi-ar place sa aiba ziua asa vreo 40 de ore - eu sunt mai nesatula...

Elena, si eu vroiam sa sugerez o idee de cadou peronalizat. Aici se fac si calendare cu pozele ce le duci tu. Poate ii poti face un calendar, alegi 12 poze cu Amelie pt. fiecare luna. Eu am facut asa anul trecut, cu cateva poze cu burtica pe. sotul meu. Eu l-am dat la facut la Kinko's. In Amsterdam stiu ca este Kinko's, oare nu este si la voi? Dar oricum, precis este alt magazin asemanatos care se ocupa de asa ceva. Mie imi place sa ii cumpar si haine, chiar daca are. Sau macar o cravata/ curea/ fular - cum au zis si celelalte fete.

Malina, te invidiez ce bine iti mananca puiul! Sa dea dumnezeu tot asa sa manance.

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Acum m-am uitat la pozele cu Thea si Stephie - n-am stiut ca v-ati intalnit! Ce dragute sunt amandoua!!! Anca si Corina, sa va traiasca fetitele, ca tare frumusele mai sunt! Ce fain ca v-ati intalnit! Mi-ar place si mie una din mamicile "americance" de martie/aprilie sa fie mai aproape de noi, sa ne intlanim ... dar nu a fost sa fie...

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Anca si Corina, dragalase foc fetitele astea a voastre!!!.Cred ca Thea voia bluzita lui Stephy...

Cuscro,trimite-o pe mama ta si pe la noi, sa aiba grija si de ginere-tu, sa mai mergem si noi pe la un suc, o cofetarie ceva(a se citi club,discoteca).
Apropo, simbata mergem la Metro si sunt intr-o dilema: sa-l iau pe Roby cu mine (o zi intreaga), sau sa-l las cu soacra-mea( stiti ce-nseamna:leganat, indopat,obosit.....)


Catalina, ROBERT CATALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Catalina, tu intrebai de sucuri - mie pediatra mi-a zis sa nu le dau indulcita. Ei acum isi iau f. multe vitamine din formula/lapte de mama si din cereale. Ea a zis sa nu le umplem burta cu suc, mai bine sa le dam lapte. Eu le dau de multe ori apa dupa ce mananca cu lingurita, ca ma gandesc ca le e sete de apa. Dar sucuri inca nu le-am dat, decat atunci cand au fost constipati le-am dat suc de prune uscate diluat cu un pic de apa.
Sunt chiar curioasa ce zic si restul fetelor referitor la sucuri.

A, si mai vroiam sa zic ceva de fructe - am vazut ca unele din voi dau mandarine la copii. Noua ni s-a zis sa ne ferim de citrice, kiwi, capsuni, zmeura (si alte "rude de-ale capsunilor") pana dupa 1 an, ca sunt alergenice.

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Simo, da, sunt alergenice, dar nu am auzit de vreun bebe sa aiba probleme ,nici de la portocale,mandarine,sau banane.
...Si ,desigur ,ma referam la sucurile naturale,stoarse,fara zahar...

ziceti-mi, ce fac cu soacra-mea........


Catalina, ROBERT CATALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Dragele mele,multumesc mult pentru sugestii,mi-ati dat niste idei bune!!
Alina Si Corina,v-am admirat papusile mici,tare dragalase fetitze!!!.Si Alina,nu stiam ca ai picioare asa frumoase(am vazut pozele de la nunta)

Elena si Craciunitza Amelie

Mergi la inceput