Indepartarea varicelor cu laser...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maruca spune:

Miha,


Cabinetul (de flebologie)este in cadrul Policlinicii nr. 10, pe strada Washington nr. 10, in spatele cladirii Guvernului din Piata Victoriei. Daca vrei, da-mi tf. cind vrei sa vii in Buucresti, si o sa-ncerc sa-ti pun o "pila" la asistenta dr. Angelescu, sa te programeze mai repede. Referitor la semne: ramin cam 2-3 luni, dar sunt mai mici de 1 cm lungime, si f. superficiale. Oricum, cicatrizarea este perfecta dupa 2 saptamini.
Daca mai ai intrebari, astept - nu garantez insa ca voi mai putea sa raspund astazi, fetita mea are febra destul de mare de citeva zile, si cred ca ma voi duce cu ea la doctor.
Numai bine!


quote:
Originally posted by miha

Draga Gabi,
mersi mult pentru raspuns, cred ca am sa ma duc cat de curand....
mai spune-mi si mie te rog adresa policlinicii (nu sunt din Bucuresti) si la ce fel de cabinet este dr. Angelescu (chirurgie, flebologie) ca sa stiu unde intreb de el.
Aaa .... si am uitat sa te intreb, ti-au ramas semne pe picior?
De abia astept sa ma duc, nu conteaza cand ma programeaza, caci timpul trece foarte repede, mai ales ca am varicele de cativa ani buni si nu mai rezist cu ele...

Multam mult de tot, te pup

Miha, o mamica fericita



Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha spune:

Mersi mult ptr. raspuns Gabi,

Da-mi te rog telefonul tau pe mail: almi@k.ro, caci am sa te sun cu siguranta. Cred ca am sa ma duc prin februarie caci luna asta am alte programari medicale. Eu defapt lucrez in Bucuresti, dar fac naveta zilnic, asa ca nu pot sa spun ca sunt din Bucuresti.

Daca vrei mai vorbim pe mail...si sanatate multa fetitei tale!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruca spune:

quote:
Originally posted by Tamara

Multumesc mult pentru raspunsuri!
Cred totusi Gabriela ca ai dreptate. Eu inca nu am varice, adica vene din acelea ingrosate, care sa ma doara. la mine e mai mult o problema estetica si-i multumesc lui Dumnezeu ca-i doar atat. Cum am zis, sunt capilare (vase dintr-acelea subtiri) sparte si iesite la suprafata pielii. Oare si astea se estompeaza prin operatie?

Va pup si sanatate
Tamara si bebelusii



Tamara,

sincer, nu stiu, dar de ce nu te duci la dr. Angelescu? cred ca-ti va da o parere foarte avizata, si oricum un simplu consult nu strica!
Sanatate!

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danab spune:

Dana,

sincer, nu stiu, iar acum e prea tirziu ca sa mai gasesc pe cineva la cabinet. Dar luni o sa sun sa-ntreb daca opereaza asa ceva, si-ti trimit un raspuns dupa ce vorbesc cu dr. Angelescu.
Week-end placut!


Draga Gabi,

Iti multumesc mult pentru bunele tale intentii dar din pacate am vorbit cu mama si mi-a spus ca nu s-ar opera.Ea este foarte dezamagita pentru ca a ajuns cum a ajuns cu picioarele- foarte rau-tot din cauza tratamentelor facute cu ceva ani buni in urma.
Sigur nu a intalnit un profesionist insa cu toate acestea stie caz operat de dr.Angelescu in orasul in care sta si din pacate persoana respectiva continua sa aibe probleme(i-au aparut varice in alte locuri pe picioare).Poate alti pacienti sunt mai norocosi ea insa nu a fost deloc! Eu va doresc tuturor celor interesate(ti)o decizie buna si multa sanatate!

Dana si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tamara spune:

Multumesc pentru raspunsuri!

Voi vedea dupa nastere care va fi cea mai potrivita solutie in cazul acesta...
Acum principala preocupare sunt bebeii pe care abia ii astept!!! Va doresc tuturor sanatate si pentru celelate fete interesate de subiectul "varice", vizitati si http://sanatate.virtualave.net/boli/varice.htm

Va pupam
Tamara si bebeii

Mergi la inceput