inger copil fara aripi si fara speranta

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Dane, Cosmina este (am mai spus si o repet) un copil extrem de norocos, norocos ca are niste parinti atat de minunati ca voi! va pup si va asigur din toata inima ca din punctul meu de vedere sunteti cei mai minunati parinti din lume si ca ati facut mai mult decat imposibilul pentru ea. Nu te supara daca uneori, fara sa vrea, cineva va raneste. In ce o priveste pe Doralina, sunt sigura ca n-a facut-o intentionat. O floare si un gand curat pentru voi toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

gandul meu este mereu la toti copiii bolnavi de care am auzit si nu numai.Niciodata nu vom sti de ce ei,dar trebuie sa rezistam .Asta este menirea noastra de parinti.
ati inceput noul tratament cu risatarun?sa-mi spuneti si mie dupa o perioada mai mare de timp cum vi se pare?nu stiu de ce sunt asa de optimista in legatura cu medicamentul.Nici noi nu l-am inceput de mult si asteptam...
multa sanatate si liniste sufleteasca in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:


E prima data cand intru pe forum si nu imi vine sa cred ca sunt atatia copii cu probleme!
Va doresc din tot sufletul sanatate(intregii familii), si multa putere voua sa puteti rezista pana cand Cosmina va fii bine!
Am si eu o fetita si nu stiu ce as face daca ar fi bolnaviora asa ca multa sanatate si putere in cintinuare!














GLR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Draga Dan, sa stii ca si noi suntem alaturi de voi si ne gandim mult la voi si la Cosmina. In seara cand am plecat de la Madalina, Cristi aproape ca plangea, si de atunci ma intreaba mereu cand aude ca am intrat iar pe forum "da' Cosmina ce mai face?". Speram din suflet sa citim intr-o buna zi "dragii nostri, Cosmina face progrese"!!! Si CRED ca ziua aceea nu e atat de departe cum pare!

Cu drag, Alexandra + Cristi

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina horsa spune:

Dan, nici eu nu v-am uitat, va doresc putere si sanatate Cosminei. Daca mai ai timp/chef/nevoie, da-mi un telefon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ra_mata spune:

Am gasit in google trimiterea la pagina ingerului fara aripi si speranta. De ce oare ne pedepseste dumnezeu asa de rau? Cu ce gresim.
Eu am un baietel de 71/2 luni, Matei Mihai, la fel de frumos ca Ileana Cosmina, cu diagnosticul de agenezie de corp calos si hemimegalencefalie (una din emisfere este mai mare, cea dreapta). Desi diagnosticul nu imi lasa nici o sansa (din cautarile mele pe Internet si din discutiile cu neurologii), copilul meu rade, mananca, apuca jucariile, le baga in gura, ma recunoaste, isi recunoaste jucariile si mediul inconjurator familiar. Desi facem kinetoterapie de la 1 1/2 luni, abia acum incepe sa stea in fundulet. Are dezvoltarea psiho-motorie a unui copil de 5 1/2 luni. Desi nu mi se dau sanse, eu sper pana la capat.
Am luat si eu testul acela Portage, sunt foarte nerabdatoare sa stiu cum va iesi evaluarea.
Desi si copilul meu ar trebui sa aiba convulsii, pana acum nu a avut, si nic nu stiu cum sa reactionez in caz ca se intampla. Mi s-a dat numai Encefabol, si mai tarziu Cerebrolizin. Totusi nu vreau sa ii fac injectii pentru ca in afara de gimnastica se pare ca nimic nu ajuta. Ce ziceti? In plus eu nu cred nici in miracole ale lui Dumnezeu. Miracolul ar fi ca nici un copil de pe lumea asta sa sufere, de ce permite Dumnezeu asa ceva!!!?
Ileana Cosmina are intr-adevar sansa de a se fi nascut intr-o familie adevarata, care face tot ceea ce e omeneste pentru ea. Din pacate, eu am fost lovita de 2 tragedii. La o luna dupa ce am nascut (la insistentele sotului meu) tot el mi-a pus in vedere ca a jucat casa noastra la cazino si ca trebuie sa ma duc la parintii mei. AM crezut ca mor insa iata ca am supravietuit pana acum, cred ca datorita lui Matei, baietelul meu scump.
As vrea sa va trimit o poza, dar sunt noua pe forum si nu stiu cum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

Dragi prieteni de pretutindeni, va multumim ca sinteti cu noi, si va multumim pentru gindurile frumoase. Nu am mai scris demult pe forum,am fost destul de ocupat,au fost si Sfintele sarbatori si am asteptat un pic in speranta ca va pot da ceva vesti mai bune. Am inceput tratamentul cu noul medicament si ca efect imediat Cosmina nu mai plinge cind se trezeste si parca este si un pic mai prezenta. Am fost cu ea si la minastire la Bistrita si am stat 3 zile dar nu s-a simtit prea bine.Asteptam cu speranta urmatorul control la Tg. Mures, diseara vorbesc cu dna. doctor daca putem sa-i dam tot timpul Risatarun si sa-i mai marim doza, oricum nu va spun parerea medicilor de aici din Buc.referitor la acest medicament, cu toate ca in multe cazuri a fost miraculos.Sper ca vestile sa fie mult mai bune data viitoare , oricum in ultima vreme ma uitam mai repede la subiectul Mariei de la Iasi decit la al Cosminei.
Sa va dea Dumnezeu multa sanatate si bucurie.
Cu drag Dan.D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns candy24 spune:

Doamne ,e atat de frumoasa adevarat un Inger.Am ramas foarte ...........nici nu pot exprima in cuvinte ,nu cred ca exista durere mai mare decat asta pe Pamant.Eu ma rog ca Dumnezeu sa va dea multa putere si sanatate sa mergeti mai departe si sa nu va pierdeti speranta niciodata .Voi a-ti fost binecuvantati cu o fetita superba dar si Cosmina este binecuvantata cu asa parinti.Multa sanatate si putere,ne vom ruga pentru voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

Dragi prieteni, mi se umple sufletul de bucurie cind vad ca unii copii au mari sanse de insanatosire datorita bunului Dumnezeu si nu in ultimul rind al vostru celor de aici.Uneori insa nu pot sa nu ma gindesc cu mare tristete ca micuta noastra nu are aceasta sansa, peste tot pe unde am intrebat si am cerut relatii , de la oameni, doctori, intr-adevar capabili ni s-a spus ca numai Dumnezeu o mai poate ajuta.Tot asa ma ingrozesc cind vad copii cu reale sanse sint prinsi in sistemul asta timpit si asteapta uneori in zadar.(tineti minte cazul copilului trimis in israel prea tirziu, si care avea mari sanse de insanatosire).In momentul acesta Cosmina sub noul medicament este un pic mai bine si mai linistita.Din pacate tot nu vede, tot nu mesteca, tot nu intelege, tot nu progreseaza.Ne rugam la Dumnezeu ca acea inrautatire a sanatatii ei sa vina cit mai tirziu posibil sau sa nu apara niciodata.
Va dorim multa sanatate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Dan, Carmen,

Fiti binecuvantati!

Aveti un copil superb, plange sufletul in mine ca nu este si sanatos, ca nu putem face nimik pt ea...E nedrept uneori dar am incredere ca daca Dumnezeu vrea, poate sa o salveze printr-o minune. EL ne-a aratat de atatea ori ca se poate asa ca ma rog si eu pt aceasta minune, ma rog pt Ileana Cosmina sa isi revina, sa evolueze, sa aiba o viata..

Va imbratisez, aveti grija de voi. Sanatate si putere sa mergeti mai departe!

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Mergi la inceput