inger copil fara aripi si fara speranta

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

Din nefeicire starea micutei noastre este aceeasi. Pina si fetele care vin si fac kinetoterapie cu ea sint destul de triste ca ea nu progreseaza, dar sint niste fete de isprava si nu renunta asa cum nici noi nu renuntam in primul rind sa speram din tot sufletul la ajutorul bunului Dumnezeu.O mica schimbare tot s-a petrecut in sensul ca nu a mai facut crize, dna. dr. de la Tg.Mures ne-a spus ca totusi anumite crize face dar numai de natura electrica fara manifestari motorii sau apneice ca inainte, asta ar fi si explicatia pentru lipsa progreselor. E greu, deosebit de greu dar uneori mai ride ,mai zimbeste si chiar daca doctorii spun ca sint manifestari excitative, noi ne bucuram enorm.
Va multumim ca sinteti alaturi de noi si ne rugam la Dumnezeu sa nu cunoasteti ce este intristarea.
Aveti grija de ingerii vostri si pupatii din partea noastra.
Dumnezeu sa va ajute,
Cu mult drag Ilena-Cosmina(ingras),Irina(sora mai mare), Carmen(mamica), Dan(tatic)
Va imbratisam!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Of, Dane, mi se rupe inima cand ma gandesc la bietul ingerash. Si ma rog la bunul Dumnezeu sa-i ajute micutzei si sa va ajute si voua, celor care o ingrijiti cu atata drag, cu atata consecventa si cu atata rabdare. cum mai arata Cosmina? e la fel de dulce ca acum jumatate de an, cand mi-ati aratat pozele ei? sunt sigura ca da. Uneori parca nu-mi vine sa cred ca ce zic doctorii e adevarat, mai ales ca se stie, Dumnezeu face minuni, minuni care nu-si au nici o explicatie in nici o carte de medicina, in nici un tratat din lume. Si totusi, se intampla. Dumnezeu sa va ajute si pe voi si pe Cosmina-Ileana

"Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

Draga Ana, noi stim si cred ca si Cosmina simte ca ne purtati ,mai ales pe ea, in gindurile voastre.O sa incerc cit de curind sa fac si eu albumul ei pe D.C.ca sa o puteti vedea. Este tot atit de frumoasa cum o stii, poate chiar mai frumoasa.Uneori ne gindim de ce Dumnezeu ii face asa de frumosi, dar nu putem stii, poate sa mai compenseze tristetea si durerea din sufletele noastre. La centrul de recuperare am vazut copii care chiar ii poti pune linga ingeri, dar din nefericire foarte chinuiti.Cosmina este mai echilibrata dar este un echilibru deosebit de fragil. Am dorit sa facemmai multa gimnastica dar nu rezista si devine si mai moale.
Si noi speram din tot sufletul ca Dumnezeu sa aiba grija in continuare de ea si de toti copii care sint in suferinta si au nevoie.
Va multumim ca existati si ne sinteti sprijin.
Cu mult drag Ilena-Cosmina(ingras),Irina(sora mai mare), Carmen(mamica), Dan(tatic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Am citit povestea Cosminei si parca nici nu mai am cuvinte.

Ne rugam si noi pentru micuta Cosmina . Dumnezeu sa va ajute si sa va aiba in paza.

Elena & Alexandra (25.09.2004) 1 Anisor


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Dumnezeule, cat de frumoasa este Cosmina!Am ramas inmarmurita. Este incredibil de frumoasa!
Am citit povestea vostra si nu m-am putut abtine sa nu plang. Si acum , cand scriu, am ochii in lacrimi si un nod in gat...
Cuvintele nu-si au rostul...vroiam doar sa las o ninsoare de ganduri albe sa se asterne pe strazile sufletelor voastre....
..................................................................




Mia, mami de ROLAND (18 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

Draga Mia, dragi prieteni,
nu am mai postat de mult deoarece situatia este aceeasi poate un pic mai proasta, de ce,in ultimele zile nu mai doarme noaptea, este intr-o stare de continua excitatie si fiindca nu se odihneste toate culmineaza cu crize apneice destul de urite.Iata ca noi ne gindeam ca am mai scapat de aceste manifestari rele dar ele au aparut din nou. Incercam sa facem tot posibilul sa-i fie bine si sa fie cit mai echilibrata ,dar asta este boala, nu prea ai cum sa o influentezi prea mult in sens pozitiv. Noi ne rugam la Dumnezeu sa aiba grija de ea.
Saptamina ce a trecut,miercuri, a fost pe la noi un medic din state,pediatru neonatolog(multumesc Gabrielei) care ca toti ceilalti si-a exprimat dezamagirea ca nu se poate face nimic pentru Cosmina.Ne asteptam, dar stiti cum este, speranta moare ultima si noi speram.
Va dorim multa sanatate si Dumnezeu sa va ocroteasca pe voi si pe puiutii vostri.Va multumim ca sinteti alaturi de noi.
Cu mult drag Ileana-Cosmina( un inger desavirsit)si familia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Imi pare foarte rau ca situatia frumoasei Cosmina nu se imbunatateste. In primul rand, as vrea sa-i urez, desi cu intarziere (acum am intrat iar pe site-ul ei sa vad daca ai mai pus ceva poze noi cu ea si am vazut ca a fost ziua ei de curand) un sincer "La Multi Ani", sa faca Doamne-Doamne o minune si sa o faca sa simta si sa vada dragostea cu care e inconjurata...si sa aveti putere sa-i fiti alaturi si sa fiti optimisti in continuare.
Dan, mai povesteste-ne de ea, mai pune poze mai recente si...nu va pierdeti speranta! Va admir sincer,

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si jumatate) si Ramona (3 ani si 5 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

De ceva vreme tot citesc despre situatia Cosminei si am fost foarte impresionata de frumusetea ei si a sorei ei .Nici nu-ti vine sa crezi ca in spatele ochisorilor ia limpezi e atata durere .Si imi pare tare ,tare rau ca nu exista nici o imbunatatire reala a situatiei ei .
Si baietelul meu e nascut tot la Bucur ,cu dr Ples si neonatolog a avut o doctorita foarte buna, Novaseliv .
Sa va dea D-zeu sanatate si putere sa puteti duce greua si dulcea povara .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Desi nu prea stiu ce as putea sa spun,simt nevoia sa trimit un gand bun pentru Cosmina si familiei.Ma gandesc la voi chiar si atunci cand nu intru pe internet.Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Dan, va putem ajuta cu ceva?
..........nu prea stiu ce sa spun........de ce este atat suferintza pe lumea asta?...
Poate daca noi oamenii am fi mai buni, mai aproape de cei care sufera...voi, cei direct implicatzi, ati trece un pic mai usor peste greutatzi.
Nu va pierdetzi sperantza. Stiu ca facetzi tot ceea ce este omeneste posibil..poate intr-o zi se va produce acea minune pe care o asteptatzi.
Suntem cu gandul si sufletul alaturi de voi.

Mia, mami de ROLAND (18 noiembrie 2004)

Mergi la inceput