Pestoiacele sunt pe aici? (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by fulguletz
da , fetelor, Felis a scris la mamici de nov-dec, ca a muscat-o un caine...de aseara n-a mai dat nici un semn de viata dar sper ca este bine si ca va scrie in curand...




Da... M-a muscat un caine si am fost super disperata... Deci:
Pe 17 nov la ora 18.15 m-a muscat un caine.
Sa va povestesc cum s-a intamplat... Am coborat sa merg la soacra-mea, si la coltul blocului meu erau 2 caini. Am dat sa trec pa langa ei (nu mi-e frica de caini... ) si am vazut ca unul din ei s-a ridicat si ca o pisica venea spre mine fara sa zica nimic... Cand s-a apropiat de piciorul meu am realizat ca ma va musca da n-am mai avut timp sa reactionez... Deci cand a ajuns in dreptul meu m-a si apucat de gamba stanga... Salopeta de blugi e f subtire, i-a intrat prin tzesatura un colt ascutit cu care mi-a sfasiat gamba vreo 2 cm. In acel moment am constientizat ca trebuia sa retin cainele (dupa ce m-a muscat a inceput sa latre) stateam si ma uitam la el si nu ma hotaram ce sa fac... M-am intors acasa, cu lacrimile curgand pe obraji... nu de durere sau sperietura ci de grija pt bb... Am inceput acasa sa sun la dr... avea telefonul inchis... Dr de familie la fel... Am plecat cu sotul la urgenta la Pantelimon... Am reusit cat asteptam la urgentza sa dau de dr... (sotzul) si mi-a zis ca pot face antitetanos. La urgentza dr de garda vazandu-ma insarciunata nu si-a luat nici o responsabilitate de injectie si m-a trimis la Colentina... L-am sunat din nou pe dr... si eu... L-am intrebat daca nu pateste nimic copilul... Mi-a repetat ca nu ...
Am plecat la Colentina... Mi-au facut o fisa, mi-au facut antitetanos , mi-au zis sa supraveghez cainele sa nu moara in 7-8 zile , mi-a dat si o reteta cu penicilina v , parca, 2 pe zi...
Desi abia ma muscase un caine treceam fara probleme pe langa cei care erau prin curtile spitalelor...
Nu pot sa va zic ca am plans cam o ora continu sa nu patzeasca ceva bb. Ma gandeam sa-mi faca mie orice, da sa nu patzeasca bb ceva...
A doua zi nu am mai dat nici un semn de viata ca am fost toata ziua plecata... sa nu stau in casa si sa-mi vina cine stie ce ganduri negre... dupa care am fost f ocupata... pana inclusiv ieri...
Acum am doar rana dar care nu a copt... Se prezinta f bine...




Felis, 38 sapt, DPN 12 dec, Dr. Iliescu Marian (Filantropia)
Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Emilly
Felis sper ca esti bine si bb la fel si ciinele la fel

Emilly si Ilinca



Da, va multumesc la toate pt grija....

Felis, 38 sapt, DPN 12 dec, Dr. Iliescu Marian (Filantropia)
Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Nally

Ce am uitaaat!!!

Felis iubita tu cum te simti? Hai vino si pe la noi si zi-ne ce ai patit!!! Ca ne invatasem cu mesajele tale dese!!!
Hai numai sanatate si te asteptam si pe aicilea!!!





Acum, bine.

Felis, 38 sapt, DPN 12 dec, Dr. Iliescu Marian (Filantropia)
Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by CRISMIR

FELIS sanatate multa si speram ca totul e ok!

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100




Multumesc la toate... Va iubesc ...

Felis, 38 sapt, DPN 12 dec, Dr. Iliescu Marian (Filantropia)
Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Maruta
a trecut ... si acum trebuie sa incep sa fac investigatii ...desigur dupa ce termin tratamentul cu antibiotice ...

vanessa - nici nu sti ce sperante imi dai ... deja mi-am notat ce analize ai facut ... si o sa-i cer dr sa le fac ... daca tu ai putut ... si eu o sa pot ... la ce dr ai fost ?

anca - draga mea ... nu fi pesimista ... ce inseamna asta ?? ce analize ai facut ? hai sa facem analize ... nu te lasa ... eu sunt asa de optimista ... pt ca ma gandesc ca daca nu se poate si nu se poate ... o sa infiez un copil si o sa fiu si eu mamica ... odata si odata ... capul sus ... sa cascam ochii la fetele care au reusit ... o sa ma duc la toti dr din lume daca e cazul ...

va multumesc ca sunteti alaturi de mine ... ce a fost a fost ... am plans mult si intr-un fel a fost bine pentru ca m-am descarcat si nu am tinut in mine toata aceasta suparare ...

va pupic si sper sa aud doar vesti bune ...




LOREDANA ... imi place ca esti optimista... Curaj in continuare si vointa... Sa nu-ti dispara vointza!...

Felis, 38 sapt, DPN 12 dec, Dr. Iliescu Marian (Filantropia)
Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Oltean spune:


Esti fantastica , Maruto!Pe cat sunt eu de pesimista pare-se pe ata esti tu de optimista.Te admir din punctul asta de vedere.
Tine-o tot asa!
Despre analize am sa-ti povestesc in curand, acum ma cam grabesc.
Si eu mai nadajduiesc dar....... poate sunt putin si cam batranica.
Numai bine,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

Felis - iubita la cat te turmentata am fost nici nu am retinut ca ai patit o astfel de trasnaie ... e indeajuns sa urmaresti cainele ... ca posesoare de caine iti pot spune ca in Bucuresti nu exista turbare ... chiar si atunci cand s-a facut mare tam tam cu pisica turbata ... de fapt n-a fost asa ... eu am prieteni care sunt la fac de med vet ... si mi-au spus ca de fapt a fost o campanie pentru vaccinul antirabic ... asa ca stai linistita ... ce sa-i faci ... singura vina a cainilor astia e ca ca s-au nascut intr-o lume prea violenta ... si in loc sa-i muste doar pe acei oameni rai care dau in ei ... nu mai fac deosebirea ... si eu am fost muscata de maidanezi ... bine ca nu te-ai speriat ... eu avand caine ... stiu cum sa reactionez ... ce sa-i faci ar trebui sa fie stransi de pe strada ... dar mi se rupe sufletul la gandul ca o sa fie omorati ... dar si la gandul ca uite ... au muscat o femei gravida ... sau poate un copil ... asta-i viata ...

asa ca stai linistita ... trebuie sa nu se infecteze rana ... eu la orice rana folosesc cicatrizant galbenele (unguent) sa sti ca da rezultate foarte bune ...

iti tin pumnii ...

Emily - gaza ta e o figura ... draga de ea ... cine stie din ce cauza o plange in somn ... de la dintisori ? e greu sa fi singura ... dar imi place de tine ca esti calma ...

Fulguletz - sti ca mai ai un pic ... nu mai pot de nerabdare ... parca as naste eu ...

Crismir - ce faci mamico ? ei bine cum e ? cred ca inca plutesti ... pupici la bb Robert ...

Nally - esti tare gospodina mai, mai ... cred ca te ajuta si Seby ... nevoie mare ... daca e sa semene cu tizul lui (adica barbati'miu) o sa fie tare vrednic ... dar si incapatanat !!!

Vanessa - multam' ... o sa vorbim mai incolo ... si sincer abia astept sa ne vedem cu toatele (macar noi cele din Bucuresti) ... dar mi-a venit ideea asta acum cand e frig ... si cred ca-i mai greu cu bbii vostrii ...

sa ma gandesc ... am scapat pe cineva ? daca da imi cer scuze ... sunteti toate deosebite ... si imi place mult acest loc ...

aaaaaaa Anca - sa-ti spun de ce sunt asa de optimista ... Buni mea (Dzeu s-o odihneasca) nu a putut sa faca copii fro 3 ani ... s-a dus la babe ... asa era pe timpul ala ... au tras'o ... si ce credeti a facut 12 copii; mama mea deasemenea nu a putut sa faca copii mult timp (unde mai pui ca pe la 26 de ani a avut un accident si s-a operat de hernie de disc) si pana la urma cu tratament a ramas gravida ... si iata-ma ... asa ca cine vrea reuseste ... la mine nu e o chestie ereditara ... ele nu ramaneau gravide deloc ... pe cand eu raman ... dar pierd pe bebe ...

si pe urma ma mai gandesc ... eu mereu m-am rugat in felul asta ... Doamne vreau un copil sanatos ... daca nu ... mai bine nu fac copii toata viata mea ...

asa imi fac eu curaj ... sper sa te ajute si pe tine ...

va doresc o zi buna ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Maruta

Felis - iubita la cat te turmentata am fost nici nu am retinut ca ai patit o astfel de trasnaie ... e indeajuns sa urmaresti cainele ... ca posesoare de caine iti pot spune ca in Bucuresti nu exista turbare ... chiar si atunci cand s-a facut mare tam tam cu pisica turbata ... de fapt n-a fost asa ... eu am prieteni care sunt la fac de med vet ... si mi-au spus ca de fapt a fost o campanie pentru vaccinul antirabic ... asa ca stai linistita ... ce sa-i faci ... singura vina a cainilor astia e ca ca s-au nascut intr-o lume prea violenta ... si in loc sa-i muste doar pe acei oameni rai care dau in ei ... nu mai fac deosebirea ... si eu am fost muscata de maidanezi ... bine ca nu te-ai speriat ... eu avand caine ... stiu cum sa reactionez ... ce sa-i faci ar trebui sa fie stransi de pe strada ... dar mi se rupe sufletul la gandul ca o sa fie omorati ... dar si la gandul ca uite ... au muscat o femei gravida ... sau poate un copil ... asta-i viata ...

asa ca stai linistita ... trebuie sa nu se infecteze rana ... eu la orice rana folosesc cicatrizant galbenele (unguent) sa sti ca da rezultate foarte bune ...

iti tin pumnii ...




LOREDANA... multumesc f mult... Asa mi-a zis si doctoritza de la centrul antirabic, ca nu exista turbare in Bucuresti, da daca zici si tu ca stii, chiar m-am mai linistit... Rana se vindeca bine... Nu s-a infectat, ca eu nu mi-am bagat degetelele. M-au pansat intai cei de la urgentza si apoi mi-au schimbat pansamentul la Centrul Antirabic..., dupa care nici nu am mai pus pansament... sa se vindece mai repede...

Felis, 38 sapt, DPN 12 dec, Dr. Iliescu Marian (Filantropia)
Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Maruta

Fulguletz - sti ca mai ai un pic ... nu mai pot de nerabdare ... parca as naste eu ...




Si eu trebuie sa nasc... Chir sunt curioasa care dintre mine si Fulgu va fi prima... Eu am avut UM 7 martie, ea parca 8 martie (asa e Fulgu?)
Fulguletz, ce mai face burtica? (ca sa nu zic burtoiu ca suna urat) ... Ce zici, care din noi e prima?


Felis, 38 sapt, DPN 12 dec, Dr. Iliescu Marian (Filantropia)
Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Maruta
aaaaaaa Anca - sa-ti spun de ce sunt asa de optimista ... Buni mea (Dzeu s-o odihneasca) nu a putut sa faca copii fro 3 ani ... s-a dus la babe ... asa era pe timpul ala ... au tras'o ... si ce credeti a facut 12 copii; mama mea deasemenea nu a putut sa faca copii mult timp (unde mai pui ca pe la 26 de ani a avut un accident si s-a operat de hernie de disc) si pana la urma cu tratament a ramas gravida ... si iata-ma ... asa ca cine vrea reuseste ... la mine nu e o chestie ereditara ... ele nu ramaneau gravide deloc ... pe cand eu raman ... dar pierd pe bebe ...

si pe urma ma mai gandesc ... eu mereu m-am rugat in felul asta ... Doamne vreau un copil sanatos ... daca nu ... mai bine nu fac copii toata viata mea ...

asa imi fac eu curaj ... sper sa te ajute si pe tine ...




LOREDANA... curaj in continuare... Tot inainte cu optimismul!...


Felis, 38 sapt, DPN 12 dec, Dr. Iliescu Marian (Filantropia)
Pozele mele!

Mergi la inceput