Pestoiacele sunt pe aici? (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Ce am uitaaat!!!

Felis iubita tu cum te simti? Hai vino si pe la noi si zi-ne ce ai patit!!! Ca ne invatasem cu mesajele tale dese!!!
Hai numai sanatate si te asteptam si pe aicilea!!!


www.ana-design.ch/paul/paul.htm" target="_blank">Paul are nevoie de noi!!! Ajutati-l sa mearga din nou!!!



Nally si Sebastian (14.04.2004)
Poze nou-noutze cu Sebastian!!!

Poze...Poze...Poze


www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu" target="_blank">Poze mireasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

MARUTA,draga de tine,se vede ca esti pestisor,bravo,fruntea sus!...mii de pupici din partea mea!...stiu ca e usor sa vorbesti din afara,dar trebuie sa te imbarbatam si noi ,nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul tau,dar e bine sa treci cat mai repede peste,cat de repede poti tu!


FULGULETZ,subscriu la ce au zis Emilly si Nally,trebuie sa impingi mama draga cat poti tu de tare,si sa respiri...la mine tare nasol a fost ca eu nu am mers nici la cursuri inainte si ma stresa la culme respiratul ala...apoi,dupa cum am mai zis,eu avem impresia ca imping cat pot de tare,si cand colo nu era destul,era nimic de fapt...sa te concentrezi sa impingi ca si cand ai face kk(scuze de expresie,dar asa e)...oricum vei vedea tu atunci,ca acum sfaturile sunt nimic,la momentul respectiv vei face exact ce trebuie....pupici multi si bafta,ca mai e putin....a,si dormi acum iubita,ca dupa,tare greu va fi!!
Cat despre lapte,ce sa zic,eu am citit in carti,si am si prietene care au bebei mici,si ai lor nu au probleme cu colicii absolut de loc,una il hraneste la san,alta cu formula,deci cartea zice ca depinde de la copil la copil,si colicii sunt chestii neexplicate de nimeni,adica asa cum apar asa si dispar...eu te sfatuiesc,dupa cum a zis si Emilly,sa-l alaptezi la san,ar fi super...dar si cu formula creste foarte bine,al meu a pus in 3 saptamani 1 kg si 300 de grame...e ca un bursucel...hahahha...bafta multa!


EMILLY,draga mea,il tinem in toate pozitiile,mama ii canta ,danseaza,il suceste pe toate partile,dar cand il apuca colicii,cred ca are gaze care nu le poate elimina,face tare urat si nu ii trece cu nimic pana nu da afara....apoi are momente cand doarme linistit sau pur si simplu sta si se uita in jur,de imi vine sa-l pap de scump ce e!
Cred ca e tare scumpa gaza ta,abia astept sa fie si al meu asa de mare,sa fug dupa el,sa stam de vorba....pupici multi si numai bine va doresc!


FELIS sanatate multa si speram ca totul e ok!



NALLY,ai dreptate cu kg,ai timp sa slabesti iubita,si daca alaptezi ce mai conteaza,e super fain...eu din pacate nu am alaptat si macar ma chinui sa dau jos kg mai repede....dar parca tot nu merge mai repede,cred ca sunt eu cam dusa!

VANESA,pupici multi,esti de apreciat cu doi mititei si mai ai timp de scris si aici...sper sa fiu si eu la fel cand oi fi ca tine!


Gata fetelor ca trebuie s-o intind la culcare!

Pupici multi la toti pestisorii!






Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

fetele, merci de sfaturi..sunt toba de teorie la capitolul nastere...sigur o sa ma omoare practica

cu David, 37 sapt., DPN 7 dec.
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Oltean spune:


Draga Marutza, sincer imi pare tare rau pentru tine,este o veste foarte trista, ma bucur totusi ca esti cu moralul sus.
Am trecut si eu prin asa ceva de doua ori si stiu cum e, ba mai mult de atat prietena mea este si ea insarcinata - urmeaza sa nasca in jurul lui 1 ian.2005 si era mai mica decat mine cu doua sapt.de sarcina.Eu tr.sa nasc in jur de 23-24 dec.
Mi-e drag s-o ajut, sa fiu in preajma ei si am chiar emotii pentru ea.
La mine acum in dec.se va da unda verde la procreere.
Voi mai incerca inca si de data asta iar apoi........
Si eu cochetez cu gandul infierii dar sotul ......... mai spera sa avem un BB al nostru.Si eu imi doresc mult doar de dragul lui.Dar....
Nici in cazul meu nu se cunoaste cauza.Asta e!Probabil nu merit?!
Astrologii spun ca am probleme pe casa Copiilor si pe cea legata de relatia mea cu mama.
Deocamdata nu am reusit sa contactez pe cineva foarte priceput astfel incat sa-mi spuna mai amanuntit si sa-mi dea si o solutie, un remediu.
Acum te imbratisez cu drag sperand intr-o refacere cat mai rapida a ta atat din pct.de vedere fizic cat si psihic.

Numai bine tuturor mamicilor-pestici si bebeilor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Buna pestisori,
activitate ca in weekend....

Fulguletz o sa te descurci foarte bine o sa vezi.
Cum mai esti, mai poti???acum chiar esti pe ultima suta de metriiiti tin pumnii sa fie bine.

Mirela Nu ne-ai zis despre depresia postnatala, ai avut parte de ea?aici se numeste babyblue....

O zi frumoasa tuturor!


Emilly web 1 web 2 si minunea mea Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

buna fetelor ... harnicutelor ...

gata a trecut ... doamne am zis ca mor ... nu mi-au mai facut anestezie generala ... cica la ultimul avort mi s-a relaxat uterul asa de tare ... incat pericolul de a fi perforat a fost imens ... asa ca am facut un mialgin (cred ca asa se scrie) si o anestezie locala ... si m-au curetat 2 doctori ... ca sa fie siguri ... ca cica uterul meu se dezvoltase ca la o sarcina de 3 luni ... de aia aveam eu burta asa mare ...

a trecut ... si acum trebuie sa incep sa fac investigatii ...desigur dupa ce termin tratamentul cu antibiotice ...

vanessa - nici nu sti ce sperante imi dai ... deja mi-am notat ce analize ai facut ... si o sa-i cer dr sa le fac ... daca tu ai putut ... si eu o sa pot ... la ce dr ai fost ?

anca - draga mea ... nu fi pesimista ... ce inseamna asta ?? ce analize ai facut ? hai sa facem analize ... nu te lasa ... eu sunt asa de optimista ... pt ca ma gandesc ca daca nu se poate si nu se poate ... o sa infiez un copil si o sa fiu si eu mamica ... odata si odata ... capul sus ... sa cascam ochii la fetele care au reusit ... o sa ma duc la toti dr din lume daca e cazul ...

va multumesc ca sunteti alaturi de mine ... ce a fost a fost ... am plans mult si intr-un fel a fost bine pentru ca m-am descarcat si nu am tinut in mine toata aceasta suparare ...

va pupic si sper sa aud doar vesti bune ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

Maruta, esti o luptatoare si o optimista ..bravos !

Emily, pai nu prea mai pot..chiar azi am fost la control...si am colul inchis ..de ce nu e si el deschis...macar asa, putin de tot? as avea si eu o speranta, ca nu nasc chiar in ziua DPN..
ar fi ceva sa nasc de Mos Niculae!..

pestishoaice , ce mai faceti voi bun de mancare? eu as manca deosebit..pai imi permit, ca in ultimele 2 sapt. am cam stagnat la capitolul kilograme..
sunt o gravida tipica, nu? ma gandesc doar la mancare si cum sa-mi mut fundul gras din pat pe canapea



cu David, 38 sapt., DPN 7 dec.
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by CRISMIR

FELIS,poza cu mine blonda e in ultimul album cu micutul Robert.

Mirela si bb Robert(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100



MIRELA... gata, am vazut poza... iti sta bine blonda!...

Felis, 38 sapt, DPN 12 dec, Dr. Iliescu Marian (Filantropia)
Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Maruta
data trecuta am avut un soc (este a 3-a sarcina care se opreste in evolutie) si cu greu am reusit sa trec peste el ... acum m-am hotarat sa infrunt viata cu zambetul pe buze ... daca nu-mi este dat sa fac copii ... nu-i nici o problema ... pot iubi la fel de mult si un copil infiiat ...

cu drag Loredana (Maruta)




LOREDANA .... Imi pare cumplit de rau pt ce ti s-a intamplat... Cand am citit de tine pur si simplu atunci nu am putut scrie nimic... apoi a fost incidentul cu cainele...
Oricum, imi pare nespus de rau dar ma bucur tare mult pt tine ca esti o curajoasa...
Lasa ca pana la urma vei reusi sa ai si tu copilul tau!



Felis, 38 sapt, DPN 12 dec, Dr. Iliescu Marian (Filantropia)
Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Maruta ma bucur sa aud ca ti-ai revenit cit de cit...fizic cum te simti?
Ma mai bucur ca nu te lasi coplesita cu toate ca-mi dau seama ce greu trebuie sa-ti fi fost...
soacra a aflat?eu am ce am cu soacra ta...acum o sa va mai mutati la mama ta?
Maruta, de ce nu va mutati in chirie sa aveti liniste???pun si eu o intrebare, daca e indiscreta scuza-ma si nu-mi raspunde

fulguletz de Mos Nicolae sa fie atunci...la mine a fost cu 2 zile inainte de DPN...

La voi ninge???mie mi-e tare dor sa vad zapada...cu toate ca stiu ca o sa am timp sa ma satur de ea.

V-ati hotarit cum va faceti bradutul?eu nu stiu ce culoare de globuri sa iau...aveti ceva idei, as vrea ceva mai deosebit si frumos...

Gaza mea m-a terminat de citeva nopti, plinge prin somn si habar n-am ce sa-i fac, cred ca dintii sunt de vina...ma scoala de cel putin 5 ori pe noapte...sunt chiauna...
...am de calcat si de gatit si eu nu sunt in stare nici sa ma ridic de pe scaun, adica de la forum, normal
Incerc sa ma mobilizez si va zic sa aveti o zi buna!


Emilly web 1 web 2 si minunea mea Ilinca

Mergi la inceput