Copii nascuti in 1993

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne33 spune:

Rufus,Ti-am spus eu ca sunt copii buni.Sa ne traiasca printesele si sa ne bucuram de ele.A mea nu se fardeaza,dar e tare cocheta si mofturoasa la haine.Si bine ca s-a inventat oglinda,caci toata ziua....oglinda,oglinjoara;avem una mare cat tot dulapul,adica pe usa de dulap din hol inainte de a iesi din casa;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Astazi a venit in vizita un coleg al Ioanei; este si preferatul Teodorei. Topaie de cateva ore, joaca fatea si baba-oarba, dar si ceva jocuri cu pupaturi! Cred ca o s-o ascult pe Tora si nu o sa le pun usi la camere, ca tot suntem la capitolul amenajari interioare.

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns migdal spune:

si eu am doi baieti,unul nascut in 1993 si altul in 1996.as vrea sa discut cu altii despre copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trusty spune:

Am rvenit si eu cu baiatul meu de 12 ani! Si eu vreau sa mai aflu cate ceva dinexperienta voastra.Al meu e tare civilizat si nu se potriveste de loc cu colegii lui. Oare ce sa fac? altfel e un copil normal, vesel sportiv, dar nu se bate si nu e violent. Mai degraba plange! E si putin timid dar il educ!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madisor spune:


Hristos a inviat! V-am mai trimis o data ceva cu ocazia Pastelui, da' am vazut ca nu mai aparee

Bine ai venit Migdal! Orice doresti suntem aici ca sa vorbim si sa ne sfatuim!
Trusty, bine ai revenit! Si al meu e cam plangacios... Da' nu-i mare problema, zic eu ... Se invatza ei, ii invatza viatza. Cu ajutorul nostru sigur trec cu bine si peste aceasta etapa. Asa sunt baietzii, un pic mai copilarosi si mai mamosi...




Madalina
http://community.webshots.com/user/madalina160

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne33 spune:

Ieri ,pe 10 mai ,mi-am sarbatorit junioara ,care a implinit 12 ani.Am plans.Trece timpul asta...of doamne,parca ieri aveam eu 12 ani si acum...dar,lasa,ca nici eu nu ma dau acu babeta la 33,nu?

Rufus,cum se simte Tora?Mai este putin pana la venirea mezinei,cam o luna,nu?Te-ai pregatit sufleteste pentru acel moment,acele zile?Dumnezeu sa fie cu voi!
http://community.webshots.com/user/anne3321

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maia268 spune:

Sunt noua in DC dar ma bucur ca v-am gasit si ma bucur mai ales de faptul ca am gasit acest topic . Si noi avem un baiat de 11 ani si ma bucur ca putem sa ne impartasim experientele . Inchei pe moment aici pentru ca nu sunt sigura daca mesajul meu va ajunge acolo unde vreau sa ajunga , adica la ,, Copii nascuti in 1993 " Aveti un pic de rabdare cu mine ca sa ma pot dezmeticii , ce si cum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Tora este bine, multumesc. Am fost la spital (la Caritas) unde o sa nasca cu doctorul pe care l-am vrut noi, ca sa vedem "traseul". Este asa-si-asa, dar are cateva rezerve faine, iar "zonele" importante sunt curate. Si-a facut bagajul complet(noroc cu experienta voastra) si...asteptam.
Chiar nu stiu cum o sa reactionez atunci. Imi voi calca peste orice emotie, ca sa fiu lucid si sa fiu perfect pentru iubita mea. Apoi, fii sigura, ma imbat lemn, cu toate ca mi-e frica ca mi-e rau (probabil ca nu am exercitiu).

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madisor spune:


Anne33, sa itzi traiasca domnisoara, sa fie sanatoasa si norocoasa!
Rufus, sa nu ne uitzi! Sa ne dai vestea cea mare cand o fi sa fie!
Maia268, bine ai venit! Rabdare avem ca doar suntem parintzi, iar mesajul a a ajuns la destinatzie...

Corina a inceput de sambata trecuta meditatzii la vioara. Eu i-am pus profesor la indemnul profesoarei ei si ca sa-si mai ocupe timpul cu ceva instructiv... Da' ca sa imi zica ca are si taleni, chiar nu ma asteptam... Talentul ca talentul, da ' sa vedem cu perseverentza cum sta... Hm!

Va pup!

Madalina
http://community.webshots.com/user/madalina160

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maia268 spune:

Nici nu va dati seama ce bine mi-a facut sa citesc mesajele voastre , dragi parinti de copii de 11 ani . Am crezut ca doar eu trec prin aceasta perioda mai ciudata , mai plina de incapatanari , mai plina de accese bruste de nervi ale fiului meu . M-am linistit sa citesc ca nu sunt eu singura care il pandeste si impinge de la spate pe fiul meu pentru absolut orice : Gabriel , spala-te pe maini ! Gabriel , dezbraca-te de hainele de scoala ! Gabriel ,mananca ! Gabriel , treci la lectii ! Gabriel , treci la spalatul de noapte ! Si continui asa pana cand imi vine sa Tentatia lui este sa se lungeeeaaaasssscaaaaaa la absolut orice . Si cand vrea sa iasa afara , duc un razboi pana se incalta , pana se hotaraste sa plece , totul e facut cu incetinitorul . M-am gandit ca poate eu sunt de vina , poate s-a obisnuit sa ma auda trancanind permanent la fundul lui Da , si al meu e dezordonat , ii gasesc ciorapii , chilotii , tricourile murdare absolut peste tot dar din punctul acesta de vedere il inteleg pentru ca si eu sunt cumplit de... dezordonata spre disperarea sotului meu care e un ordonat
E adevarat ca in rest nu am probleme , lectiile - chiar daca unul dintre noi sta in permanenta in preajma lui ca sa nu-l apuce joaca cu te miri ce - si le face singur , la mate e cel mai bun din clasa , are o minte brici , face niste compuneri de ne lasa pe amandoi masca , are o memorie fantastica , citeste de doua-trei ori o poezie si e aproape invatata . Trebuie sa recunosc ca eu am fost mai grea de cap la capitolul asta , eu trebuia sa tocesc zdravan Pentru faptul ca invata bine , este cuminte si sanatos,eu accept 5 milioane de perechi de sosete murdare aruncate oriunde si ma resemnez sa vorbesc ore in sir : Gabriel , fa aia , fa ailalta !

Mergi la inceput