Ai uitat ca sunt PLOIESTEANCA, revolutionara? (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuculica spune:

I-o mi-s din Malu Rosu ma cheama ulica si am bb de 5 luni baiat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia99 spune:

Eu stau pe deditel cel cu gradinita si scoala 24 si 30, este cineva care a stat pe aici?

Claudia 99

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Fetelor, ploiestencelor, am o mare rugaminte.
O amica de-a mea se muta din Iasi in Ploiesti si are nevoie de o bone. Exista cumva vreo agentie de baysitting acolo?
Are copil de 5 ani, e cuminte, probabil ar avea nevoie pt inceput de cateva ore pe zi(4-5), apoi cand intra copiii in vacanta 8-10 ore cred.
Daca imi puteti da vreo veste, va rog sa-mi trimiteti un PM.
Mersi mult si multi pupici la mamici si puiuti,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina85 spune:

Salut fetele din ploiesti,eu nu sunt ploiesteanca dar sunt prahoveanca vin din Maneciu ,dar cunosc Ploiestiu e inca un oras frumos,

ma bucur ca am gasit aceasta pagina si sper sa invat multe de aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IulianaStan spune:

Salutare, PLOIESTENI...
Eu sunt ploiesteanca de aproape 7 ani, prin casatorie...
E un oras mare si frumos unde m-am adaptat rapid. Pur si simplu aici ma simt acasa, de parca aici m-am nascut si am crescut...
Singura parere de rau e ca uneori oamenii mi se par cam "rai", dar vorba unui "binevoitor"...aici e lume de adunatura.
Si sunt convinsa ca oriunde e la fel , voi ce ziceti...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

si eu ploiesteanca...nascuta, crescuta aici...si sotul la fel
Gabriela92, ai elucidat misterul cu "anp=despina"? sotul meu cunostea o despina care a plecat in state prin 98

Eliza si Mara (24.01.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iri_sori spune:

Buna sunt de 8 ani Ploisteanca

Iuliana ai dreptate oameni de aici uni dintre ei sunt cam rai dar padure fara uscaturi nu exista.

iri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yrys78 spune:

Salut! Eu sunt ploiesteanca, am facut scoala 30, apoi LMV si cam atat ca restul le-am facut aici, la Bucuresti. Nu ma plang ca imi e dor de ai mei, pentru ca ii vad ori de cate ori vrea muschiul meu...ma urc in masina si ajung imediat sau ii pun sa se urce in microbuz sa vina la mine. Ma marit in curand, insa am deja acte de bucuresteanca ca asa a vrut husbandul si familionul lui, chipurile sa imi inmatriculez eu masina, insa sa fie sigur ca am aceeasi adresa ca el sa nu ma piarda printre degete.
Sunt revolutionara, intr-adevar. Stiu Cameliei, stiu Deditel, am hoinarit peste tot in Nord.
Va pup pe toti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Ioite mey ce de ploiesteni pe aici ! Si eu s tot din Ploiesti , bucuresteana de doar 5 ani .Ai mei locuiesc in buricul Ploiestiului , pe langa Sindicate , am facut generala la 29 in vest si la Cuza , liceul la fostul 6 care s-a desfiintat , facultatea la U.P.G . ( romana-engleza ) .Inca imi este drag oraselul ala .

Un bb are nevoie de noi :

http://www.unesco.8m.com/Sabina/introduction.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yrys78 spune:

Nu mai ziceti nimic? Bine ai venit LauraNicole! Se pare ca suntem multe bucurestence naturalizate pe-aici, insa eu merg saptamnal aproape acasa. Desi e casa parintilor mei, pentru mine tot acasa a ramas.

http://community.webshots.com/user/yrys78

Mergi la inceput