Ai uitat ca sunt PLOIESTEANCA, revolutionara? (2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns @lbin@ spune:

mike? nu-mi aduc aminte, poate statea ın bl 1 care era chiar ın piata ,al meu era un pic mai spre parc...da' trebuie sa-l cunosc imposibil..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brux spune:

In ala de lânga piata cred ca statea unul Beraru care a fost coleg cu mine.Dar nu sânt sigur.
Si pe o fata Irina parca.

a3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns @lbin@ spune:

eu sınt irina :)...beraru da a fost vecinul meu adica vecini mei ca erau doi frati auraş care este de-o seama cu mine iar pe fratele sau care era mai mare cu 2-3 ani ...nu mai tin minte cum ıl cheama :)
m-am uitat la profilul tau dar nu scrie nimic nici vırsta nici numele ....instictul ımi spune ca ne cunoaştem ..dar nici o problema, asta e daca vrei sa fi mai secretos ıti respect alegerea ... mi-a facut placere sa mai schimb şi eu doua vorbe cu un concetatean de-al meu :)numai bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDRUSHKA spune:

Asa, fratilor, mai dati pe la subiectul cu ploiestenii, asa republicani suntem noi? Rusinica...
frate-meu s-a mutat de curand in blocurile noi date de ANL pe langa piata 9 mai... dupa ce s-au mutat au constatat ca n-aveau instalatie electrica... ca la nebuni!
Mi-e dor de-acasaaaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brux spune:

Irina,
Abia acum m-am uitat la profilul tau.
Sigur nu erati mai multe Irina in acelasi bloc ?
Oricum numele meu nu ti-ar spune nimic.
Poate porecla.

ANDRRUSHKA,
Cum e posibil sa nu aiba instalatie electrica ?
A fost distrusa sau asa era de la început ?

a3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns @lbin@ spune:

ın blocul ala numai eu cu numele de irina :)pe fete le ştiu bine de tot nu le-am uitat pe baieti sınt unii pe care ma straduiesc sa-mi aduc aminte cum ıi chema ...şi nu-mi amintesc ..daca nu vrei sa scrii aici trimite-mi un mail ca m-ai facut curioasa rau de tot ...cine eşti tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela92 spune:

Fetele din Ploiesti, RUGAMINTE MARE!!!!
Planificasem sa ajung saptamana viitoare in Ploiesti, sa stau pana la Pastele romanesc. Vorbisem deja cu o cunostinta sa-mi inchirieze apartamentul...problema e ca a aparut la ei ceva neprevazut si apartamentul nu mai e liber. Din pacate eu am totul organizat, cadouri cumparate...
Cunoaste cineva pe cineva care ar inchiria un apartament (sau casa) minim 2 camere pentru aprilie? Suntem curatei si linistiti. Eu as prefera pe cat posibil zona Republicii, piata Mihai Viteazul. Cine stie ceva imi poate raspunde si pe PM.
MULTUMESC MULT MULT DE TOT!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Si noi suntem din Ploiesti (adica eu si sotul)dar ne-am ratacit acum 4 ani prin Bucuresti si de trei luni suntem bucuresteni cu acte in regula! Ne e un dor nebun de "acasa" mai ales ca restul familiei e acolo (mama,tata,frati-miu,socrii,cumnatul,bunica,matusile) si nu i-am mai vazut de la Craciun(asa am ajuns sa ne vedem,din an in Paste,abia astept sa vina!)
Ce sa va spun despre mine:am copilarit in Nord,am facut Generala la Scoala 25,am facut inot la bazinul Vega,liceul la "Magarii Veseli" (L.M.V)- traditie de familie,trei generatii: mama,eu si fratane-miu! si primii 2 ani de facultate la U.P.G . A,utasem! Si Scoala Postliceala Sanitara la Mestesugaresc!
Sotul e "sudist" de pe Rudului,mai pe langa Gara de Sud !
Ne-am petrecut cei 6 ani cat am fost prieteni pana sa ne casatorim pe Bulevardul cu castani,de care ne e foarte dor si il salut pe aceasta cale!
Ma bucur ca v-am gasit!Ce mai e nou prin Ploiesti? De cate ori vin "inregistrez" cate o schimbare,ba prin centru,ba prin zona mea. Am uitat sa va spun,locuiam in zona parcului Mihai Viteazu-Republicii!
Pupice dulci la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anp spune:

Buna!
Si eu tot ploiesteanca, din Cina. Le-am identificat si pe doua dintre fete, Gabriela92 si Irrinuca. Eu am terminat generala 23 in '88 si la liceu am fost in clasa cu Gabi timp de doi ani (a IX-a si a X-a). Ce mai faci, Gabi? Irina, felicitari pentru dragalasul tau de bebe si ii doresc sa creasca mare si sa fie sanatos si norocos! Si eu am un bebe, peste cateva zile va implini un an, iar urmatoarele doua week-end-uri il tot sarbatorim. Ce ziceti, Gabi si Irina, voi stiti cine sunt?

Si mie mi-e dor de-acasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela92 spune:

Dupa parerea mea nu poti fi decat Despina, dar sa ma ierti daca gresesc!!!!!
Mai mult nu scriu, ca nu stiu sigur cu cine vorbesc...
Pentru cei care au citit si mesajul meu de mai sus, am gasit o cazare super si multumesc celor care mi-au scris!

Mergi la inceput