copii capricorn

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

ce mai fac caposii vostri??? ca a mea ma exaspereaza, mai, da asta nu lasa nimic de la ea. Unde mai pui ca si eu is capoasa (taur) si taica-su iar (scorpion)
Doamne ce familie, 3 caposi, si tot eu trebuie sa las dupa ei. Si eu credeam ca mai mare capoasa ca mine nu-i!!!!

April & Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabriela9 spune:

Eu sint o viitoare mama de fetita Capricorn. Deci o sa ma aleg cu o micuta capoasa din ce spuneti voi!
Oricum, dumneai a aparut exact cind a dorit si are o personalitate foarte puternica inca din burtica. Nu-i place sa fie deranjata (ex. de ecograf) ca imediat reactioneaza lovind cu minutele sau piciorusele.
La ce ar trebui sa ma stept de la ea in primele saptamini dupa nastere?
Alina si BB-lina 33s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thalia spune:

Nu am scris anul nasterii pentru Iulian 1991/13 ianuarie
mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Astia-s caposii nostri:

Andrada (april) 21 dec. 1999
Mihai(danamatcas) 26 dec. 2003
Victor (rosa) 3 ian.
Alexandra (ticka) 8 ian. 2000
Nina - Cristina (Anina n) 10 ian. 2002
Emma(oLo) 12 ian 2002
Teodora (geut)13 ian.2001
Iulian (thalia) 13 ian. 1991

va iubim



April & Andrada
[/quote]

April & Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Heidi spune:

Andy al meu e nascut pe 4 ianuarie 2001. De incapatanare sa nu mai vorbim, nu vrea nicicum sa faca cum vrei tu. La gradinita invata tot ce trebuie, dar si asta doar daca vrea el. In schimb, are un stil de a ti se baga sub piele, iti vine sa il mananci de multe ori. Asta evident ca fiecare mama o simte cu copilul ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:


Astia-s caposii nostri: 5 fetite si 4 baietei

Andrada (april) 21 dec. 1999
Mihai(danamatcas) 26 dec. 2003
Victor (rosa) 3 ian.
Andy (Heidi) 4 ian. 2001
Alexandra (ticka) 8 ian. 2000
Nina - Cristina (Anina n) 10 ian. 2002
Emma(oLo) 12 ian 2002
Teodora (geut)13 ian.2001
Iulian (thalia) 13 ian. 1991

va iubim




April & Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thalia spune:

Care e al cincilea baiat??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

quote:
Originally posted by thalia

Care e al cincilea baiat??


nu inteleg ce vrei sa spui???
am scris 5 fetite si 4 baieti, cum care e al 5-lea baiat???

April & Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Hello!
Si eu sunt mamica unui Capricorn si eu insami sunt Capricorn.Intr-adevar,descrierile sint f. bune:Luca al meu(15.01.2002)este de o incapatinare iesita din comun,nu face un lucru decit si numai daca vrea el.Acest aspect are si parti bune:a inceput sa manince singur de la 1 an si jumatate,face singur la WC si insista sa-si dea singur pantalonii jos si sa traga apa si in general sa faca singur multe lucruri.Partea mai putin placuta este ca nu-l poti convinge prin nici o metoda sa faca ce vrei tu,ca parinte,trebuie sa elaborezi metode complicate de pacaleala pt.a-l face sa creada ca de la el pleaca actiunea.Dar este un copil f.f.sociabil,vesel,caruia intr-adevar ii place sa fie in centrul atentiei si sa-i faca pe ceilalti sa rida.Mai are un simt al ordinei f.dezvoltat:aranjeaza jucariile intr-o linie si tot ce prinde ordoneaza in sir.
Mama lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

April, Victor al Rosei este din 2002. Copilasii nostri sunt colegi de club aici, la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37072" target="_blank">Copilasi din 2002. Unde va invitam si pe voi, Mami de Luca !
Cristina iubeste foarte mult zapada, ai vostri cum se manifesta vizavi de zapada ? Deja il asteapta pe , intr-una ne intreaba unde este Mosu', ce face, vine ?

Sanatate si pupici !

Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii !


Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

Mergi la inceput