copii capricorn

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:


5 fete la 2 baieti si toti 7 caposi

Andrada (april) 21 dec. 1999
Mihai(danamatcas) 26 dec. 2003
Alexandra (ticka) 8 ian. 2000
Nina - Cristina (Anina n) 10 ian. 2002
Emma(oLo) 12 ian 2002
Teodora (geut)13 ian.
Iulian (thalia) 13 ian.

Mai asteptam caposi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosa spune:

Sa ingrosam rindurile baietilor
Victor, 3 ianuarie...si capos cit cuprinde , are ureche muzicala foarta buna si o inclinatie pentru detaliu, vai de nevasta-sa ce pedant o sa fie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Asadar avem 5 fete la 3 baieti si toti 8 caposi

Andrada (april) 21 dec. 1999
Mihai(danamatcas) 26 dec. 2003
Victor (rosa) 3 ian.[/blue]
Alexandra (ticka) 8 ian. 2000
Nina - Cristina (Anina n) 10 ian. 2002
Emma(oLo) 12 ian 2002
Teodora (geut)13 ian.
Iulian (thalia) 13 ian.[/blue]

Mai asteptam caposi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geut spune:

Capra mea e nascuta in 2001, am uitat sa scriez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

sa vedeti ce geniali sunt capricornii :D Emma a invatzat sa numere pana la 10. Si numara orice! Numara cifrele de pe biberon, tastele de pe telefon, se uita la ceas si spune ce minut o sa urmeze, spune numerele de la masini, preturile ORICE are numere! Pe mine m-a innebunit deja de cap. Cred ca o pun sa invetze tabla adunarii si scaderii,sa-i dau o ocupatzie.

Cat depre incapatzanare, e la ordinea zilei cate o criza. Voi cum facetzi sa treceti peste astfel de momente, care, uneori sunt penibile.?


Mihaela
www.desprecopii.com/info.asp?id=512" target="_blank">Anaïs & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303" target="_blank">Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

quote:
Originally posted by oLo

[...]
Cat depre incapatzanare, e la ordinea zilei cate o criza. Voi cum facetzi sa treceti peste astfel de momente, care, uneori sunt penibile.?

Mihaela
www.desprecopii.com/info.asp?id=512" target="_blank">Anaïs & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303" target="_blank">Emma



Ii spun sa asculte pe mami, ca si mami a ascultat-o cand a vrut sa picteze la ora 20:30 si i-a facut pe plac.

Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii !


Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geut spune:

Eu sunt mai incapatanata decat ea!
Asa ca, daca spune ca nu vrea sa se imbrace cu ce-am negociat inainte, ii spun ca plec doar cu Mara, ma incalt si cedeaza. Zice "bine, bine, ma imbrac cu ce vrei tu"

Cateodata imi spune ca atunci cand va fi mare se va imbraca , cu ce va voi ea. Si eu sunt de acord.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Astia-s caposii nostri:

Andrada (april) 21 dec. 1999
Mihai(danamatcas) 26 dec. 2003
Victor (rosa) 3 ian.
Alexandra (ticka) 8 ian. 2000
Nina - Cristina (Anina n) 10 ian. 2002
Emma(oLo) 12 ian 2002
Teodora (geut)13 ian.2001
Iulian (thalia) 13 ian

va iubim


April & Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

geut, esti si tu, capricorn, cumva ?

Cu alegerea hainelor, si noi avem probleme, dupa culori. Zice ca nu-i place rosul, ii place albastru, verde, portocaliu. Ar umbla numai in pantalonii albastri, daca ar fi dupa ea, si cu bluzita verde cu Tweety.

Uitati, ce am primit de la o prietena ! Cristinuca are doar 2 anisori si 10 luni si i se potriveste bine.

Copiii capricorn
Planet - Pamant
Element - Saturn

Acest copil are un plan inca din prima zi a vietii sale si cu siguranta se va stradui sa se tina de acesta. Vorbind serios, este tipul copilului disciplinat, metodic, foarte organizat.

Uneori va veti intreba daca este cu adevarat un copil?! Ei bine, da si nu. Pentru ca nu are inclinatii catre aventura, de cele mai multe copilul Capricorn pare insensibil si plicticos, dar adevarul este ca ia lucrurile usurel, invata lectia incetisor.

Acest copil adora sa se simta important de la o varsta foarte frageda, de aceea nu ezitati sa-i trasati sarcini, sa-l responsabilizati.

Va intelege perfect atunci cand va creste, si va aprecia mult sistemul de recompense.

Faptele bune trebuiesc rasplatite, dupa parerea lui. Va fi foarte bucuros sa traiasca dupa anumite percepte.

Atunci cand incepe sa invete, acest copil nu trebuie grabit cu nici un chip, lasati-l sa invete si sa descopere in liniste tot ce il intereseaza.

Ii va face mare placere sa organizeze el jocul copiilor.

Intotdeauna se va concentra la maxim si va fi foarte hotarat cand va face ceva.

Chiar daca va fi un copil care va vorbi mai greu si mai tarziu, incercati sa va determinati copilul sa depaseasca mai repede stadiul "ganguritului" si sa-si dea drumul la vorba.

In concluzie, copilul Capricorn prefera sa se joace in siguranta, apreciaza eforturile depuse pentru a face un lucru asa cum trebuie.

Ei, mamici de "capricorn", ce spuneti ? Sau cele care ati fost copii "capricorn" ?

Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii !


Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Bine zis Nina, Andradei i se potriveste ca o manusa.

April & Andrada

Mergi la inceput