Copii nascuti in 1999!

Copii nascuti in 1999! | Autor: Nora

Link direct la acest mesaj

Dragi mamici si tatici, iata ca m-am hotarat sa deschid subiectul asta, continuare la "Copii de 4-5 ani", asta pentru ca piticii nostrii din '99 mai au putintel si incep sa faca 6 ani si nu prea mai seamana cu "micii-piticii" de 4 ani!

Incep eu cu Andrei al meu, nascut pe 20 aprilie 1999, in ultima zi de berbecut. Acum e in grupa mare la gradinita, ii place muuuult de tot, se descurca bine-bine cu franceza, a inceput sa invete si flamanda-olandeza( a doua limba oficiala in Belgia), e fratior mai mare( responsabil), uneori nu are rabdare sa termine o activitate ce presupune migala, e innebunit dupa animale si carti-enciclopedii, etc, etc!

Va astept la intalnirea cu voinicei din '99, facem o listuta?

PS Iata si listuta, pe prima pagina a subiectului!

Ianuarie
7.01.1999 - Miruna Ioana Mureseanu- Zeeva "Zeeva"

Februarie
26.02.1999 - Stefan- Gabriela Ionica "Gabriela Ionica"

Martie
26.03.1999 - Teodora— Corina_Paraianu “Corina”(web)

Aprilie
14.04.1999 – Diana – Loredana “Loredana”
14.04.1999 – Bianca – Laura_t “Laura”(web)
18.04.1999 - Mihaita - Alexandra "Serenity"
20.04.1999 – Andrei Mihai – Nora “Nora”
30.04.1999 - Smaranda Elena - Oana "hana72"

Mai
15.05.1999 - Tudor - Miruna - "Miruna Enescu"
15.05.1999 - Georgiana- Sara - "Saraq"
22.05.1999 – Ozana – grati.ela “Gratiela”
24.05.1999 - Radu - "Simonna"
25.05.1999 – Raul – Kitty

Iunie
13.06.1999 - Maria - Julia "juliafin"
13.06.1999 - Nicolas - Julia "juliafin"
21.06.1999 - Vladut - "Stinu"

Iulie
05.07.1999 – Alexandru – Onix “Ramona”

August
06.08.1999 – Iris – Doina "Iris"
06.08.1999 – Catalin – eLaura “Laura”(www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=eLaura" target="_blank">web)
27.08.1999 - Rares – Laura_Oprescu “Laura”
27.08.1999 – Diana Andreea Alexandra – tynadiana “Tyna”

Septembrie
09.09.1999 - Maria Alexandra - Alexa "Alexa121"

Octombrie
23.10.1999 - Miruna Andreea - Cristina "cris68"

Noiembrie
08.11.1999 – Luca Gabriel – Pupesita “Mihaela”(web)
18.11.1999 - Stefania - Carmen "Cara_b"

Decembrie
07.12.1999 – Sanziana – Cristina “Cristina”(www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Cristina" target="_blank">web)
14.12.1999 - Andreea-Stefana - "Deea99"
17.12.1999 - Andrei Mihai - Simona "simonasirbu"(www.andreimihai.3x.ro" target="_blank">web)
21.12.1999 – Andrada – April
(www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=april" target="_blank">web)

tuturor!

Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001)
poze noi la http://community.webshots.com/user/noracosmin

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

Hop si eu cu Andrada. Face 5 anisori pe 21 dec. E capricorn capos dar cu personalitate puternica. E copilul mult dorit, dupa ani de incercari. A sosit cand nu mai speram. A fost o MINUNE. Si este.
Mergem la gradi, grupa mijlocie. Scriem, dar cu stanga. Jocuri multe, desene, calculator, engleza, cantecele si mai tot ce fac copii. Prostiore cat incape, dar de, e copil.

mami&Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana spune:

Si noi, si noi. Diana este nascuta pe 14 aprilie 1999, tot o berbecuta. Tare, tare incapatinata, dar destul de cumintica. Sintem la grupa mare unde ne place foarte mult, ne mai plac povestile,
dansul si sa desenam, am sta toata ziua pe calculator si iubim mult animalele, in special cateii, de aceea avem si noi un coker. Isi doreste tare mult inca o surioara, si parintii, dar pina acum nu a venit. Ne rugam la Dumnezeu si poate pina la urma ne va indeplini dorinta.
P.S. Ce se intimpla fetelor? In 1999 asa putini copii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Sanziana, nascuta pe 7 decembrie 1999 - sagetator.
Blonduta, ochi albastri.
Iubeste viata, o incanta orice flecustet, ii place mult la gradinita, ii place sa faca gimnastica, ii place sa alerge, sa coloreze..si multe altele.
Este comoara sufletului meu!

Sa va traiasca puisorii si sa fie sanatosi si fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tynadiana spune:

Salutare nu lipsim nici noi cu Diana Andreea Alexandra, care pe 27 august a implinit 5 anisori...Desi toata lumea spune ca e foare cumintica... eu ma abtin...are o personalitate puternica si cam ii face pe ceilalti sa joace cum canta ea...E singura nepoata la bunici si unchiuleti si e foarte rasfatata si iubita...
Are multa intuitie si prinde repede multe, dar nu are prea multa rabdare...E grupa mare la gradinita, unde ii place enorm, si cand nu se poate duce pt. ca e bolnavioara e jale...
Ce pot spune sa dea cel de sus sanatate la toti puiutii!
Tyna si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eLaura spune:

Catalin-Catamic (exista si Catalin-Catamare, taica-sau)
Este un Leu din 6 august '99 si are cea mai minunata fire pe care am vazut-o la un copil! Pe bune, nu spun asta doar pentru ca e fiul meu, doar am si o nepoata frumoasa foc, prietenii lui de la gradi si de la bloc mi sunt si mie la fel de apropiati ca lui... E bun, asculta si intelege de-asa maniera ca-mi dau lacrimile, e duios si nebunoi in acelasi timp, e vesel si adora sa rada. Ei da, ii place sa rada, sa rada el si cei din jurul lui, rade cu pofta si cu capul dat pe spate, rade si cand doarme! Aseara citeam ceva si eram concentrata acolo, pe carte: ma-ntreaba intai de ce sunt suparata, ii spun ca nu-s ci stau serioasa pentru ca citesc ceva serios si-mi spune sa iau ceva vesel de citit ca el nu se simte bine cand tac si stau serioasa!
Iubeste desenele animate, jocurile lui la calculator dar in special Lego-urile de diferite naturi (castele, corabii, parcuri auto, dar si tancuri, elicoptere). E mandru si ii place sa fie laudat, e cochet, innebunit dupa parfumuri (de mic are o sensibilitate ciudata fata de mirosuri)si haine care "ii stau"... E Cata, ce mai!
Sanatate voua si prichindeilor, sa va bucurati de ei si sa-i bucurati cu o viata frumoasa!

Laura, mama lui Catamic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onix spune:

Eu sunt Ramona si il inscriu si eu pe Alexandru care a facut 5 ani in 5 iulie. E un baietel din care afara de energic dar si foarte afectuos (emotiv in situatii noi), e super incantat de masini (in special BMV de care isi va lua cand va fi mare:-), puzzel-uri si alte jocuri de constructii plus o imaginatie infloritoare.
Dimineata isi petrece timpul la gradinita cu program prelungit unde e in grupa mare, iar dupamasa isi imparte timpul intre joaca cu fratiorul Andrei (de doar 8 luni), calculator, televizor si alergatura pe afara.
Atat pe moment mai revin in functie de timp :-))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Sa incepem listutain ordine calendaristica:

1.Diana (Loredana) 14 aprilie
2.Andrei-Mihai (Nora) 20 aprilie
3.Alexandru (Ramona) 5 iulie
4.Catalin (Laura) 6 august
5.Diana-Andreea-Alexandra (Tyna) 27august
6.Sanziana (Cristina) 7 decembrie
7.Andrada (April) 21 decembrie

Deci avem pana acum 4 fetite si 3 baieti! Cine se mai inscrie pe listuta noastra?

Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001)
poze noi la http://community.webshots.com/user/noracosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Andrei are o prietena, Maria, fetita prietenilor nostrii romani din oraselul in care locuim aici in Belgia. Eei bine, fetita(4ani) e pasionata de povesti cu printi si printese si a hotarat ca atunci cand va fi mare se va casatori cu Andrei! Sau cu Victor, daca nu o sa vrea Andrei! Pana una-alta, ii tot explica lui Andrei cu orice ocazie cum or sa se casatoreasca ei cand vor fi mari, cum or sa locuiasca intr-o casuta frumoasa, etc, etc. Haios e ca Andrei nu-i raspunde, din simplul motiv ca nu intelege conceptul de casatorie si din povestile cu printi-printese il pasioneaza doar partea cu printul care se lupta cu dragonul!

Insa, zilele trecute i-am auzit discutand:
-Cand o sa fiu mare o sa ma cassatoresc cu tine!
-Pai, Mariuca, nu se stie! Cand tu o sa fii mare si eu o sa fiu mare si, poate, o sa cunosc o alta fata si ma casatoresc cu ea, nu se stie!!!

Mariuca a zambit misterios, netulburata de raspunsul printului ei, stiind parca de acum cum va face sa-l pastreze!

Nu-i asa ca sunt uimitoare diferentele intre fetite si baieti?

Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001)
poze noi la http://community.webshots.com/user/noracosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Bianca, nascuta la 14 aprilie 1999, "berbeaca" adevarata!
Blonda, ochi albastri, slabutza (17kg) si potrivit de inalta (110cm).
Merge la camin (e al treilea an) cu mare placere, face "lectii" toata ziua, coloreaza, scrie aproape orice cu litere mari de tipar, ii plac desenele animate (mai ales Tom si Jerry), e pasionata de coafuri si haine, dar si de PC si Internet (site-uri cu jocuri pt copii).

Laura si bebitele: Bianca (5 ani si jumatate) si Ramona (2 ani si 5 luni)
http://community.webshots.com/user/lauratenea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

1.Diana (Loredana) 14 aprilie
2.Bianca (Laura T) 14 aprilie
3.Andrei-Mihai (Nora) 20 aprilie
4.Alexandru (Ramona) 5 iulie
5.Catalin (Laura) 6 august
6.Diana-Andreea-Alexandra (Tyna) 27august
7.Sanziana (Cristina) 7 decembrie
8.Andrada (April) 21 decembrie

5 la 3 pentru fetite!



Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001)
poze noi la http://community.webshots.com/user/noracosmin

Mergi la inceput