Liste medici ginecologi/obstetricieni (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Mama_lui_codrut,despre cine vorbesti?


Irina,veve & croko
pozici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu28 spune:

Buna, fetelor! Imi poate spune cineva cate ceva despre doamna dr. Badea de la Municipal?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebestrumfitza spune:

Buna ralu28! eu am fost acum vreo 2 ani la dna dr badea; mi s-a parut destul de superficiala la consultatii, si nu am mai vrut sa merg la dinsa; in plus stiu de la cineva care a ramas insarcinata ca i-a zis ca nu tre' sa faca nici o analiza pana prin luna 5 de sarcina ...mai mult de-atat, poti sa ai surpriza sa afli ca e in concediu cand tre' sa nasti(fara sa te fi anuntat ea inainte)....asta stiu eu despre dna dr; bineinteles ca fiecare poate sa aiba alte experiente cu ea; poate sunt si fete care au numai cuvinte de lauda la adresa dr. badea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Eu am nascut cu d-na doctorMaior de la Polizu pe care v-o recomand cu toata caldura.Este si la policlinica cu plata nr.1(pe Calea Victoriei).E f. aglomerat la ea la cabinet unde vin si din provincie si eu zic ca asta spune multe.Este mai in virsta,f.f. profesionista,f.fina si trateaza pe toata lumea la fel de profesionist (indiferent de cit ii dai daca ma intelegeti).

Mia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cadriana spune:

Recomand tuturor pe Dl.Doctor Parvu Ioan. Il puteti gasi la spitalul Elias sau la clinica Medsana. Este un om extraordinar ( el a fost doctorul care m-a asistat la nastere si care a avut grija de mine pe toata perioada sarcinii).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flicflac spune:

Pentru brasovence, am o sugestie: dl. dr. Gogonea.
Am nascut amindoi copiii cu cezariana, din cauza prezentatiei pelviene. A fost foarte prompt si foarte intelegator cu o mamica speriata...Nu degeaba e recunoscut ca fiind unul dintre cei mai buni obstetricieni din Bv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mia_tincu@yahoo.com spune:

Anascut cineva cu dr.Mihaila de la Cuza-Voda(Iasi)?
Spuneti-mi va rog ca e !Mia si Cosmin(care va veni peste vreo luna).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

quote:
Originally posted by Alina Balan


Stie cineva ceva despre dr. Mihaela Popescu de la Medicover? Ma duc la ea de vreo 4 ani si sint foarte multumita, dar pentru nastere as vrea sa stiu mai multe amanunte. Lucreaza si la Giulesti, dar nu am vazut-o pe lista intocmita de voi.

Multumesc pentru ajutor,
Alina




Alina - iti spun ce am auzit de la o prietena: ea a avut-o ca medic care i-a supravegheat sarcina (mergea la Medicover). Pe toata perioada sarcinii i s-a parut super ok! cand a fost sa nasca, durerile au apucat-o dimineata devreme. Doctorita nu era la spital. A sunat-o si i-a spus ca vine. Doctorii ceilalti o asteptau sa vina, nimeni nu se baga sa intervina. La un moment dat a sunat medicul de garda si a intrebat daca mai vine, ptr ca prietena mea neceista cezariana. La care dr Popescu i-a spus ca nu mai vine, ptr ca ea la cezariana nu se baga . Asta e tot ce stiu. ca nu vroia sa se bage la cezariana amicei mele, ca o fi considerat ca ajunge prea tarziu (desi trecuse de pranz in momentul in care medicul de garda a sunat-o), asta nu mai stiu...



Luminita si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">DAVID - 11.03.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David

"Il y a des fleurs partout, pour qui veut bien les voir" (Henri Matise)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca2207 spune:

Alina,
Din pacate trebuie sa-ti confirm si eu ceea ce ti-a spus deja Spic de Griu. Si eu mi-am urmarit sarcina la Medicover, la dna. dr. Mihaela Popescu (in 2001) si am fost foarte multumita.
M-am ingrijorat atunci cind mi s-a evidentiat la ecografie "placenta praevia" si dna. dr. mi-a spus ca dupa parerea ei nu e cazul de cezariana, ca n-are rost sa o planificam ci sa asteptam sa inceapa travaliul si doar "daca nu se poarte si nu se poate".
Dupa afirmatia asta, care contrazicea toate informatiile pe care le aveam eu (atunci cind este confirmat diganosticul de "placenta praevia") , am inceput sa ma informez la Giulesti si din nefericire feed-back-ul a fost negativ. Ce mi s-a spus este ca dna. doctor "nu se baga" la cezariene si nu te asista la nastere decit daca se intimpla sa fie in tura la momentul respectiv, altfel nici o sansa.....
De atunci, fiind in continuare pacienta Medicover mi s-au confirmat de mai multe ori aceste informatii.
Sa nu ma intelegi gresit, ca ginecolog pentru urmarirea sarcinii este foarte buna insa parerea mea este ca ar trebui sa te orientezi catre un alt medic care sa te asiste la nastere.
Eu am nascut la Pantelimon cu dr. Bogdan Davitoiu (apropo, chiar a fost necesara cezariana!) si am fost foarte bine ingirjita iar doctorul este excelent!
Alegerea este insa a ta, bine e sa pui cap la cap informatiile si sa iei decizia pe care o consideri cea mai potrivita pentru tine si bebele tau.
Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Alina, de la Medicover eu iti recomand cu toata caldura pe domnul doctor Hamid, este un om deosebit care, cu siguranta, nu te va dezamagi...
El imi urmareste mie sarcina si am o colega care a si nascut cu el acum aproape 2 luni si este intr-adevar un profesionist si o persoana foarte sufletista...

Oana si comoara 29+ sapt
Dr. Hamid - Medicover/Filantropia

Mergi la inceput