Liste medici ginecologi/obstetricieni (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Dragos Dragomir este tot la Maternitatea Cuza Voda.

Revin cu numele complete:
Mircea Onofriescu
Carmina Sachs
Elena Zamfirescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Initial postat de bebestrumfitza
Imi permit sa deschid acest subiect pt ca sunt foarte indignata de atitudinea unei dne doctor ginecolog la care am fost azi. Pentru ca sper sa avem un bebe in curand, am considerat ca e cu atat mai necesar sa-mi fac niste analize de secretie din colul uterin. La clinica unde am fost pt analize, am fost preluata de dna dr respectiva. Nici nu am intrat bine in cabinet, ca s-a uitat chioras la mine, urandu-mi'bun venit' cu fraza "ce v-a apucat draga pe toate de va controlati!"...Poate as fi trecut cu vederea, dar nesansa mea a fost ca tot de aceeasi dna.dr. am avut parte si asta'iarna, cand avand o sangerare spontana in timpul ciclului m-am dus la control(din dorinta, zic eu fireasca, de a ma asigura ca totul e ok!). In iarna, dna.dr. a fost socata sa afle ca luam pilule..."ce v-a apucat pe toate!...astea-s fitze....va stricati ficatu'......faceau femeile si pe vremea mea avorturi, voi tusiti daca faceti avort?....".
Raman indignata cum de un medic ginecolog poate vorbi cu atata nonsalanta de avorturi, cand mi se pare ca sunt niste acte traumatice, facute poate la disperare, si pe care cred ca trebuie sa le prevenim, pe cat posibil, si nu sa le recomandam cu zambetul pe buze...de parca ar fi o aspirina luata pt dureri de cap!!!! In concluzie, daca ar fi sa ascult sfaturile dnei.dr. ar trebui sa fac un control ginecologic o data pe deceniu ...cat despre contraceptie.....traiasca avortul!
Consider ca este un semn de civilizatie si respect fata de propria persoana, sa iti faci o serie de analize(mai ales daca iti si permiti )!!!
Oare femeile care au probleme(de la o infectie pana la ceva mai grav....)nu ar da orice sa poata afla de afectiunea lor in timp util si sa o trateze cum se cuvine?!?!

Este pacat ca un dr. care ar trebui sa ne invete tocmai cum sa prevenim diverse afectiuni, cum sa avem mai multa grija de noi, ne trateaza cu sictir cand mergem la control!!!...Stiam ca un medic ar trebui sa promoveze sanatatea, viata....nu sa ne trimita la colt cand facem intradevar ceva in acest sens!!!!!!!

Am insa tot respectul pt acei dr. care sunt OAMENI adevarati!!!!
Voi ce parere aveti??.....
...Dragele mele, este vorba de dna dr. ENCIU AURELIA (cred ca are in jur de 50 ani), la centrul de diagn. si tratam.V.Babes. Eu sunt foarte multumita de acest centru, serviciile sunt super...deh!..am dat peste exceptie!.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Eu am nascut la Municipal cu dnul dr. Bulandra Sorin care mi-a urmarit si sarcina.
Am fost foarte,foarte multumita de el!

Anacami (20.02.1975) si Sebastian Alexandru (26.05.2004)
http://community.webshots.com/user/anacami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisdaria spune:

Eu va recomand cu multa caldura pe dr.Ion maternitatea Giulesti. Face consultatii si la cabinet. Daca va intereseaza, va dau numarul de telefon.Este vis a vis de Mall. Nu stiu insa ce cauta pe lista cu medici Dr.Anca Moisa. Dupa cate am patimit din cauza ei ar trebui sa fie data afara din sistemul medical. Fugiti cat puteti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Din toata inima v-o recomand pe doctorita Ciuca Stefania de la Policlinica cu plata nr. 1 de pe Batistei, Bucuresti!!!
Este mai in varsta, insa un om deosebit !!!
Ea mi-a daruit comoara care ne lumineaza casa acum: Veronica.
In urma unui tratament recomandat de d-na dr am ramas imediat insarcinata si acum suntem super super fericiti.
Sa-i dea Dumnezeu sanatate!
Nu am citit postarile voastre si nu stiu daca a mai scris cineva de dumneaei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patisor spune:

eu am nascut cu Dumitrascu Mihai la sp Municipal,si am facut cea mai buna alegere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patisor spune:

bucuresti am uitat sa spun iar pagina n-am inteles care pagina? fara suparare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:



Buna, fetelor!
Imi recomanda si mie cineva cu caldura pe cineva din Constanta?
In plus, as vrea sa stiu si pareri despre dr.Peteanu senior.
Va multumesc din suflet si sper ca ma puteti ajuta!
Multi pupici!

Geani&pui de om

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adya spune:

Dragelor,

Imi recomandati un medic bun in Baia
Mare?
Mersi mult.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui codrut spune:

Este excelenta. Extrem de atenta si comunicativa, dispusa sa ofere informatii, dar fara sa te agaseze cu sfaturi si reguli. Eu am nascut prin cezariana cu ea acum o luna si pot sa spun ca la 2 saptamani caram caruciorul pe scari - cu copilul in el (se stricase liftul).
Un medic foarte bun si o persoana deosebita. N-ai nici o problema daca nasti cu ea.

sada

Mergi la inceput