Romance in Spania

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liris spune:

daca ar fi Barcelona adresa ar trebui sa fie cu codul si numele Barcelona , pe cind adresa scrisa este cu un cod al unei alte localitati , probabil pe linga Barcelona.

uite citeva pensiuni :
Pension Dali , Boqueria 12, tel 93 3 18 55 80 , asta-i chiar linga piata , zona Rambla. buna.
Pension Benidorm , Rambla 37, tel 93 3 02 2054
pension Delfos , Ronda San Antonio 61, tel 93 323 1651
pension FelipeII , Mallorca 329, tel 932587758
pension fina, puertaferrisa 11, tel 93 3179787
pension Coral , calella 1, tel 93 3023120


***********************
Once a grump, always a grump
http://community.webshots.com/user/s_b2702

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aura 1974 spune:

quote:
Originally posted by helbi

Buna fetele.........

am si eu o intrebare pt cele care stiu Barcelona.
Am o verisoara care ar vrea sa vina pt o noapte dupa 1 ian. pina in 5 ian. acolo...........e studenta si vrea ceva ieftin. Eu am gasit hotel pe formula1, cu urmatoarea adresa:

Address :
CARRETERA NACIONAL 152 KM 18
BARRIO RIERA SECA
-8100 MOLLET DEL VALLES
SPAIN

Tel : (+34) 935 70 80 90
Fax : (+34) 935 70 88 11

Ma puteti lamuri si pe mine. e in Barcelona? Sau e departe de oras? Sau poate stiti voi ceva f. ieftin, pt 2 studenti, pereche, dar taaaaaaaare cumintei:-)
in jur de 30 euro camera pe noapte.............max.40 euro.........

va pupicesc


Ralu

Ralu adresa corespune unui micut sat din afara de Barcelona.
Cit despre preturile de cazare in interior sint de 60 euro in sus.

cuerpo sano , mente sana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Multumesc pt raspunsuri. Orice alte info sunt bine venite.
Pupici

Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

acum 4 ani pensiunile astea costau sub 4000 pts (166pts=1euro) , adica erau mai [utin de 30 de euro .
poate nu s-au scumpit asa mult odata cu trecerea anilor. poate sunt doar dublate , ceea ce cred ca ar conveni .
mai ales ca toate sunt centrale , deci practic alti bani pe transport nu se mai duc.

***********************
Once a grump, always a grump
http://community.webshots.com/user/s_b2702

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

toate pensiunile astea sunt chiar in centrul Barcelonei.

***********************
Once a grump, always a grump
http://community.webshots.com/user/s_b2702

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina iulia spune:

dragilor dragi, mergeti la vot si invatati si pe altii ceea ce stiti voi doar asa avem o sansa noi si tarisoara noastra, altfel sunt vorbe in vant spuse in treacat.totalitatea gandrii voastre si a dorintei de schimbare trebuie sa se finalizeze prin votare. mergeti la vot. tara are nevoie de voi. sa incetam sa ne plangem pt ca nimeni nu ne va organiza, doar noi, cei de rand putem aduce schimbari.
uzati de dreptul vostru de a vota. altfel alti se vor folosi de votul vostru:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ulisernic spune:

Buna fetelor, am o mare rugaminte la voi, daca vreti si daca puteti sa ma ajutati, m-ati face foarte fericita si v-as multumi vesnic!
Vorbea smillaraag de anumite biserici despre care auzise ca ar ajuta romani sa-si gaseasca de lucru si v-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati da si mie adresa unor astfel de biserici.
Pupici si sarbatori fericite!
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aura 1974 spune:

quote:
Originally posted by ulisernic

Buna fetelor, am o mare rugaminte la voi, daca vreti si daca puteti sa ma ajutati, m-ati face foarte fericita si v-as multumi vesnic!
Vorbea smillaraag de anumite biserici despre care auzise ca ar ajuta romani sa-si gaseasca de lucru si v-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati da si mie adresa unor astfel de biserici.
Pupici si sarbatori fericite!
Mihaela

Te referi la bisericile de aici din Spania?
Pentru cine este ajutorul?
Persoana respectiva este aici in Spania?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ulisernic spune:

Da, Aura, la bisericile din Spania ma refer. Sper sa nu fiu ridicola, dar as vrea sa le scriu ca sa intreb daca ar putea si ar dori sa ajute un roman sa-si gaseasca un loc de munca acolo in cazul in care nu-si va gasi ceva de aici, din tara. Sotul meu ar vrea sa plece, este constrans, de fapt, datorita problemelor si obligatiilor pe care le avem fata de mai multe persoane care depind de ceea ce castiga el. Am incercat tot ce am putut, dar nu am reusit sa facem nimic aici, in tara, fara o suma de inceput asa ca incercam si acesta varianta. Din pacate, am auzit si eu, asa cum spunea Vivian, despre romani care au raspuns cu rau binelui facut... Stiu ca celor de acolo deja le este teama sa mai ajute pe cineva, sau nu mai vor sa se complice, pur si simplu, iar asta este o constatare, nu o critica, poate si noi am proceda la fel daca am fi patit ce au patit ei. Asa ca mi-a venit ideea asta - ridicola, poate - sa va rog sa-mi dati si mie adresa unei biserici de acest gen si sa le scriu, poate-l ajuta pe sotul meu sa gaseasca de lucru acolo. Banuiesc ca este vorba de biserici romanesti, nu-i asa?
Pupici si multumesc mult pentru raspuns!
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aura 1974 spune:

Mihaelaam sa incerc sa gasesc adresele si numerele de telefoane insa sigur v-a fi destul de greu sa-l ajute.

Ajuta in special pe cei ce intradevar nu au unde trai, nu au casa , nu au munca.
In ultimul timp toate ajutoarele sint pentru maroquii si pentru sub-saharieni.
Ce specialitate are sotul tau , ce stie sa faca?
Te intreb deoarece locuri de munca sint , insa ar trebui sa vina cu un contract de munca.
Vivian , e o buna prietena, tot ceea ce spune e foarte adevarat aici sintem satuli de romanii ce vin la....intelegi tu, daca toti ar vrea sa vina la munca ca sotul tau alta ar fi situatia si parerea celor de aici.
Stiti ca salariul normal de aici nu e mare ,sint intre 800 -1000euro, iar chiria 400 euro.
Aici muncitorii fac ore extraordinare cu scopul de a cistiga ceva mai mult.
I-ti spun toate astea deoarede cred ca ar fi bine sa se gindeasca bine inainte de a da primul pas.

Mergi la inceput