cat platiti anul acesta pentru hrana?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Gradinita de stat, program prelungit (pna la 5) - 40 000 lei/zi. cu chitanta cu tot, la cresa plateam 42 000 lei/zi

Cristina & Sandica
floricica cu pozici si pozici pe desprecopii.com La marewww.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=la mare&mid=3494&c br / id=10216" target="_blank"> si My bestwww.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Sandica%2C poze no br / i&mid=3494&cid=10207" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

gradinita de stat, sectorul 4:
masa - 40,000 / zi, mincare buna (Matei maninca tot, in fiecare zi); suma se regularizeaza daca copilul lipseste
optionale - engleza/germana 1 ora/sapt. 25,000 lei/ sapt. + Tandarica, circ, excursii - platesc separat + calculator (nu ma intereseaza) - cred ca tot vreo 25,000/ sapt.
fondul clasei (rechizite, alte materiale pt. activitati didactice, diverse pt. clasa): 100,000/luna, suma stabilita de catre parinti in prima sedinta din acest an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Pom laudat (de stat) in sect.4:
- masa: 60000 lei/zi (si asta dupa ce s-a propus 65 si a iesit cu vociferari)... e bunuta dar nu mai mult decat am vazut pe aici la tarife mult mai mici.
- optionale: 200000 lei/luna indiferent de culoare si in regim de 2*o jumatate de ora pe sapt. La capitolul asta eu gasesc ca este groasa gluma dar ni s-a spus ca cine nu-si permite nu da copilul. Eu imi permit dar n-am chef sa suport bataia lor de joc asa ca prefer sa o duc la dans sportiv la club, unde se face serios si cu profesionisti, iar engleza o fac acasa foarte avantajos: 200000 lei/2 ore. Pupici! Gratiela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

noi platim 40.000/zi si mancarea este foarte buna, la pranz au carnita( de pui) in fiecare zi, desert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa spune:

Anul trecut am platit 40.000, anul acesta 50.000/zi. Mancarea este acceptabila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaiu spune:

gradinita de stat sector 1 - saptamanal, grupa mijlocie
150.000lei/an - fondul gradinitei ??
60.000lei/zi lucratoare - hrana (regularizare daca lipseste copilul)
600.000lei/an - fondul clasei (suma stabilita de parinti pentru rechizite, jucarii, diverse...)

cu banii alocati de la stat a fost modernizata bucataria gradinitei (masina de gatit, hota, schimbat gresie, faianta...)






Mergi la inceput