cat platiti anul acesta pentru hrana?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaM spune:

Eu platesc la gradinita 40.000 lei/zi, iar daca nu il duc pe Vlad, se face regularizare luna urmatoare, sau in caz de boala , aduc preaviz...si imi scade ...




Maria&Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ainef spune:

Da, multumesc pentru raspunsuri. Concluzia este ca la noi este cea mai scumpa gradinita. Cred ca astia au inceput sa tina cont de zona in care stai. Am ajuns sa platim la gradi ca la apartamente: cu cat este mai centrala cu atat este mai scumpa. Noi suntem in Tineretului, dar meniul nu este cu nimic mai deosebit decat la irina_ina2000. Chiar ajungi sa te intrebi daca nu esti mai castigat la o gradi particulara!!!
Cu optionalele cum este la voi? La noi se face engleza, calculator si gimnastica. Se platesc fiecare cu cate 30.000 (jum. de ora). Toate bune si frumoase, doar ca baietelul meu dupa 3 ani de gradi, nu stie aproape nimic la engleza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Copii fiind destul de multi in grupa,profa de engleza le capteaza cu greu atentia,dar eu nu as renunta,caci repetitia este mama invataturii.
Anul trecut optionalele se faceau de 2X pe saptamana cate o jumatate de ora,iar preturile erau cam asa:
120.000 calculator
120.000 engleza
100.000 gimnastica

Aceasta suma se impartea la nr.de zile din luna in care se facea respectiva activitate,deci rezulta o suma pe ziua de optional.
Si plateam la cate ore era prezenta fetita mea.

Anul acesta inca nu s-au depus cereri pentru optionale,dupa data de 01.10.2004 cand se vor incheia contracte cu profesorii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

29.000 lei/ zi iar de la 01.10.2004 40.000 lei/zi, optionalele se platesc separat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La ce gradi in Tineretului? Si noi stam acolo dar deocamdata merge la cresa Tohani unde eu sunt foarte multumita. Daca nu vrei sa spui public, poti sa-mi scrii un PM te rog? La anul trebuie sa mearga si Silvia la gradinita si as vrea informatii despre gradinitele din Tineretului.

Multumesc mult, Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina-alina spune:

noi platim 30.000 lei pe zi .atit a fost si anul trecut atit am inteles ca ramine si anul asta.in plus sint rechizitele care le cumparam la gramada,adica pentru toti la fel,orele de engleza,iesirile la teatru,excursii etc.
au mic dejun(ceai cu piine cu unt gem, pateu,brinza etc)prinz(supa,ciorba si fel 2)si gustarica(biscu,pufu,diverse chestii ambalate).
taxa asta nu este ACEEASI? mai ales ca vorbim ?(sau nu)despre gradinite de stat!
va pupacim cu drag, Andreea si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea76 spune:

quote:
Originally posted by Ainef

Cu optionalele cum este la voi? La noi se face engleza, calculator si gimnastica. Se platesc fiecare cu cate 30.000 (jum. de ora). Toate bune si frumoase, doar ca baietelul meu dupa 3 ani de gradi, nu stie aproape nimic la engleza.


La noi optionalele sunt: engleza, calculator si judo si se platesc cu 15.000 lei sedinta (jumatate de ora).
Nu cred ca preturile depind de zona, pentru ca noi stam in Baneasa si dupa cum vezi nu e chiar asa scump. Depinde de director, cum se descurca, la noi a adus o firma care face optionalele si parintii care fac parte din comitetul de parinti au negociat cu firma si s-a ajuns la 15.000 lei per sedinta.

Andreea & David (07.07.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

80.000/zi mi se pare enorm pentru o gradinita de stat! Treci de 50 de euro si ajungi sa te intrebi daca n-ar fi mai bine sa-l dai la una particulara...
Cine stabileste aceste preturi? Atat timp cat sunt de stat nu mi se pare normal sa varieze intr-atat.

Florina & Tudor (2 ani si 5 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otau spune:

45.000 lei/zi. Atat am platit si anul trecut.
Optionalele sunt: gimnastica, pian, calculator, engleza. Pret: 150.000 lei/luna.


Aurora, mami lui Vladut (6 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Optionale:

engleza 25.000lei/sedinta
arte plastice,gimnastica,calculator 20.000lei/sedinta.

Mergi la inceput