cat platiti anul acesta pentru hrana?

cat platiti anul acesta pentru hrana? | Autor: Ainef

Link direct la acest mesaj

Buna,
anul trecut noi plateam la gradi contributia de hrana 50.000/zi. La sedinta ne-a spus saptamana trecuta ca se mareste contributia la 80.000/zi. Voi cat platiti fetelor, ca mie una mi se pare enorm, dat fiind faptul ca preturile nu au crescut din vara si pana acum cu 60%. Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca salariile noastre au ramas la fel.

Si in afara de asta, statul mai aloca ceva pentru copii? Sau noi platim tot?

Si mai am o ultima intrebare: se face reducere cumva daca ai 2 copii in gradi?

Va pup

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea76 spune:

Noi platim 60.000 lei pe zi.
Nu stiu daca se face reducere pt mai multi copii, dar nu cred.

Andreea & David (07.07.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Scuzati intrebarea: La gradinitele de stat se plateste 60-80 000lei/zi pentru hrana copiilor???

Noi nu am ajuns inca la stadiul de gradinita si nu stim cum este!





Dia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Noi suntem la gradinita de stat si platim 55.000lei/zi.

Asta este tariful pentru ziua prezenta,in caz de absentare nu platesc nimic si se face regularizarea luna viitoare.
Statul nu subventioneaza gradinita,iar in cazul ca sunt 2 copii din aceeasi familie in gradinita de stat(unde nu se negociaza)nu cred sa existe vreo reducere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea76 spune:

quote:
Originally posted by dia_codat

Scuzati intrebarea: La gradinitele de stat se plateste 60-80 000lei/zi pentru hrana copiilor???

Noi nu am ajuns inca la stadiul de gradinita si nu stim cum este!





Dia


Da, la gradinite de stat se plateste atat.

Andreea & David (07.07.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruprich spune:

La gradinita de stat este 50.000 pe zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_ina2000 spune:

Noi platim 42.000 lei dar asta pentru ca este cresa cu program saptamanal si nu se tine cont ca il luam pe Alexandru la ora 16.00 acasa.La gradinite cu program normal tariful este de 36.000 lei.Oricum din ce am vazut eu in meniu nu este chiar o hrana nemaipomenita : dimineata este lapte cu o felie de paine cu unt si gem sau pateu ori branza topita; la ora 10.00 mar cu biscuiti sauvreo placintuta;pranz o supa sau ciorbita mai mult cu legume decat si eventual si ceva carnita, felul doi piure , orez cu carnita iar la 16.00 un pachet de biscuiti cu un mar sau o ciocolatica.Nu e grozav meniul dar eu ii dau dimineata acasa sa manance si la 16.00 iarasi.Sunt multumita insa ca este cresa si sunt numai 20 de copii in grupa si sunt in permanenta 2 persoane care-i supravegheaza , ii ajuta sa manance ( efectiv le dau in gura), ii dezbraca si ii imbraca pentru olita si culcat.Poate tariful e mai mic deoarece nu suntem in Bucuresti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La cresa la care merge Silvia contributia e de 34.000 pe zi. Mic dejun, pranz si gustare 10 si 16. Cresele sunt la consiliul local, gradinitele la ministerul invatamantului. Banuiesc ca va taie chitanta pentru banii astia, nu? La noi am inteles ca directia de crese stabileste valoarea contributiei.

Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

50 000lei/zi, gradinita de stat, dar chitanta ce am primit-o nu are stampila

Bobita, 27 sapt si mamica lui Mariutza iubita
DPN 30 dec, dr. Adrian Neacsu, Judetean Ilfov
Sa fim fericite
http://community.webshots.com/user/valentina611969

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

[blue]eu platesc la gardi de stat doar 30.000 lei / zi
de ce oare atat de putin in comparatie cu voi??si vreau sa va spun ca meniul este chiar bunut, nici pe departe cum se plangea MariaM, destul de bun si de solid facut..tare ciudat

Roxana Lilea,mama Mariei 3 ani si ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaM spune:

Eu platesc la gradinita 40.000 lei/zi, iar daca nu il duc pe Vlad, se face regularizare luna urmatoare, sau in caz de boala , aduc preaviz...si imi scade ...




Maria&Vladut

Mergi la inceput