Fetelor!!!!!!Ce ma fac???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dee-Dee spune:

Roxanico, dar ce papusica frumoasa ai!!! Sa-ti traiasca!
Cand i-am vazut parul carliontat si ochisorii rotunzi, m-a dus cu gandul la Veronica din filmul de cand eram noi mici.
Cred ca ti-e tare greu sa o lasi plangand, e si tare micuta draga de ea, dar sa stii ca majoritatea educatoarelor spun ca dupa plecarea parintilor copiii se linistesc si incet incet se acomodeaza unii cu altii. Cred ca e vorba de timp si rabdare.
Daca nu reusesti nicicum, nu ai avea cu cine sa o mai lasi acasa un an, pana mai creste putin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Da.... Si la noi prin crese sunt 11-12 copii minimum la o educatoare... Fain, nu?
Spune-ti-mi si mie, inainte de a duce copilul la gradinita, cu cat timp inainte ati inceput sa-l pregatiti pe bebe? A avut careva succes cu explicatiile - cum ca acolo va avea prieteni, jocuri, jucarii, chestii.....
Pentru ca pe nimeni nu am auzit spunand ca si-a dus copilul la gradinita si l-a lasat acolo zambind! Doar de mine stiu ca in prima zi de gradinita nu mai vroiam sa ma duc acasa. Vrtoiam sa raman acolo! Si ma suparam ca pe mine ma luau acasa la pranz, si ceilalti copii ramaneau sa manance si sa doarma acolo!

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxanica77 spune:

Fetelor, va multumesc din suflet pentru raspunsuri, dar cu parere de rau tin sa va anunt ca am incetat activitatea cu caminul, pentru moment.Nu am putut sa o mai duc , dupa ce copilul meu s-a imbolnavit acolo,si acum de 1 saptamana i-a revenit iarasi boala inapoi.Am hotarat sa o mai tin acasa pana dupa sarbatori.Am discutat si cu educatoarea si cu directoarea, si au fost deacord sa o duc dupa 01.01.2005.Acum nu stiu cum o sa mai capete ea incredere in mine din nou, dupa ce a sesizat ca eu de cate ori o duceam dimineata,pur si simplu ma ascundeam ca sa nu ma vada cand plec de langa ea.Acum oriunde plec, vrea si ea cu mine, nu vrea sa mai stea niciunde, deoarece crede ca o las acolo(la sora, vecina, prietena, etc)


Roxanica si Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Draga Roxanica,

Ai gresit ca te ascundeai. E si normal ca ea acum nu mai are incredere in tine: daca dispari un moment, inseamna ca pleci? Trebuie sa-i spui copilului pe un tonm calm: acum mama pleaca si tu ramai cu bona/la gradi/etc. Mama se intoarce sa te ia mai tarziu. Si pleci. Si nu te intorci din drum. Copilul trebuie sa stie ca pleci si te intorci. Chiar daca la inceput plange, cu timpul se obisnuieste si are incredere in tine: daca mama a zis ca se intoarce, asa e, se intoarce, Doar am vazut. pe cand daca te ascunzi isi pierde increderea.

Nu-i nimic, data viitoare o sa fie mai bine. Succes.
Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

quote:
Initial creeata de Roxanica77

Aoleuuuuuuu.prima zi...a plans toata ziua dupa mine...a doua zi....a plans numai dimineata...iar a 3 a zi...nu a vrut sa o mai duc.Toti copii plang acolo....


Va pupam Roxana si Raluca


Pai e grav daca toti copii plang acolo.Inseamna ca nu e buna gradinita, parerea mea.Si cum sa nu planga daca toti plang? Eu spun sa cauti alta gradinita.

Sabina si Sofia Galagia
www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Sabina,

Daca e gradi de stat unde toti copiii incep gradinita la 15 septembrie, si toti sunt grupa mica e normal sa planga toti deodata (ca e pentru toti un inceput)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

la asta nu m-am gandit...noi inca n-am ajuns la gradi!

Sabina si Sofia Galagia
www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834" target="_blank">Poze cu noi
Cele mai frumoase fete

Mergi la inceput