Mamici din Arad...???(14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Fetelor,cititi un subiect foarte "interesant".

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31848

Alina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Alina, tocmai vroiam si eu sa-l arat fetelor...mama ce m-am enervat acum ]
Cum poti asa de nebun sa crezi asa ceva!!!


Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Ce ziceti de subiectul asta? Pe mine chiar m-a scos din sarite..!!

Ce fac fetele? Eu nu de mult am terminat cu tot, bine ar mai fi de fvopsit geamurile si usile dar asta le vom face cand voi putea iesi afara cu Raul...
Fetelor, ce ziceti de vremea asta???Eu nu mai pot de frig...cica asa va fi tot week-end-ul asa...brrrrr...eu am trecut deja la trening si mi-a scos papuceii de iarna(cei cu care umblu prin casa) ca mi-s gheata picioarele...

Fetelor, v-ati gandit cum facem sa ne vedem si cu Anto???

Pupicei!!!


Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Clau,nu fi suparata de vremea asta nasoala,de duminica vor fi iar 28 de grade,dar in week-end va fi foarte frig.Brrrrrrrrrr!
Cred ca despre intalnirea cu anto vom mai vorbi luni,sa ajunga intai si poate ne suna ea sa ne spuna cand poate.

Dragos mi-a facut febra ieri toata ziua si azi numai putin ca am inceput sa-i dau antibiotic.Ne "pacaleste" tare rau vremea asta si asa usor ne imbolnavim.
Sa stiti ca foarte multi oamneni sunt bolnavi,raceli ca si iarna aproape.


Alina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alina, imi pare rau ca Dragos e bolnavior. Dar numai cu antibiotic ii scade febra? Antitermicele nu sunt bune? Si Tudor a racit putin la mare, dar nu mi-a facut febra. A avut doar mucutzi si a tusit. I-am dat 5 zile Nurofen iar marti am fost cu el la Satmarean ca sa fiu linistita. Nu are nimic la plamini si nici rosu in gat. Mai avea flegma si tusea din acesta cauza. ne-a dat doctorita Ambroxol si Sumetrolim.

Sa stiti ca si pe mine ma enerveaza discutiile penibile, dar mai ales pesoanele care iau apararea celor "loviti cu pietre" desi nu sunt de aceeasi parere cu ele, dupa care o dau la intors. Mi se pare lipsa de personalitate. Intr-o discutie sau polemica, nu poti avea doua pareri doar ca sa fii in spritul bunului samaritean.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Saracutu' de Dragos!!! de la noi! Insanatosire grabnica!

Noi azi n-am iesit afara, ca prea tare a batut vantul si am preferat sa ramanem acasa, decat sa ne racim...BBBBBBRRRRRR, ce frig e si acum...daca va amintit exact asa a fost si anul trecut pe vremea asta...eu l-am bagat pe Raul in sac de dormit ca azi au fost vreo 19 grade in casa...mi-e tare frica sa nu raceasca, chit ca el e destul de calit...

Fetelor, voi pe unde umblati???Ce va mai fac gandacii?

Li, tu ce mai faci? Nu ne mai vrei...GLUMEAM!!!


Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Gabi, abia acum am vazut ca am postat amandoua in acelasi timp...sunt perfect de acord cu tine...tare rau m-am infuriat ieri noapte cand am vazut tampenia aia de subiect...mai bine s-ar duce la biserica sa se roage ptr fiul ei, dar asta e fiecare cu crezurile luiDar mi-a placut ca toate ne-am ambalat, ba chiar ni s-a spus ca suntem "acra"

Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Buna fetyelor,
am mai aprut si eu ...
Astept sa-mi spuneti cum ne vedem sa va dau cd-urile.
Imi pare rau ca Dragos e bolnavior . Si Carina s-a imbolnavit dupa ce am venit de la mare.
Clau, spor la munca...
Brrrrr, ce frig e...
Azi gizele au facut de 2 ori pipi pe wc( cu capac pt copii). Se pare ca are succes mai mare ca olita...
Va pupam, Cristina si gemenutele

--

http://cristinacsa.bei.t-online.de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Cristina,vedem cum ne intalnim dupa ce ajunge Anto.Te sunam noi daca nu mai intri pr forum.

Gabi,ii scade febra la Dragos si cu antitermice(Nurofem i-am dat),dar are gatul rosu si dr. a zis sa-i dau antibiotic.S-a mai intamplat o data asa ca a facut febra si ii scadea cu antitermice,am taraganat-o cateva zile si apoi tot la antibiotic am ajuns.El nu prea a luat antibiotic ca nu prea am avut probleme.Anul trecut in toamna i-am dat Bronhovaxom si nu mi-a racit niciodata toata iarna.Vreau sa-i dau iar in oct.-nov-dec,cate 10 zile pe luna.Dr.Geanta mi l-a recomandat si tot el mi-a scris reteta gratuita.
El e foarte vioi,nici nu pare a fi bolnav.Nasul nu ii curge si nici nu tuseste,cred ca-l doare gatul putin ca mi-a aratat el ca-l doare gura.

Fetelor,ma dispera Dragos cu intrebarile:ce e aia?,cine-i ala?,ce-i acolo? Scoate niste "perle" cateodata ca rad de una singura.
Hai sa va zic o faza de ieri.Eu mancam in bucatarie si pe el l-am pus la geam pe scaun sa se uite la copii.La un moment dat aud ca vorbeste :"nu baga babina(masina),nu baga babina,mamaliga ta".M-am dus la geam sa vad cu cine vorbeste si cand colo un vecin isi baga masina in garaj si el ii spunea sa nu bage masina,iar finalul "mamaliga ta".N-am mai putut de ras si a inceput si el sa rada dupa mine.

Clau,ce zici,super subiectul cu templul din Arad?! Mai da' naivi mai sunt unii oameni,sa crezi asa ceva!

Ma duc la culcare ca m-am lungit cam mult cu vorba.

Va pup pe toate.


Alina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

AlinaM, ce scump e Dragos!!!Nici nu ma mir ca razi de una singura..."mamaliga ta!"

Mai dar e groaznica vremea asta, de 2 zile n-am fost afara si nici nu stiu cum sa ma imbrac...bbbbrrrrr...bine ca nu mai bate vantul, si ca azi pot sa-l scot pe Raul la plimbare ca ieri am sarit peste...

Am o dilema mare acum sa mai iau pampersi tot marimea 3 sau sa trec la cealalta, oare nu o fi prea mare atunci??Mare dilema...Problema e ca mai am pampersi marimea3 aproape o jumate de pachet de ala mare si cum Raul are acum 7.500kg si sunt doar pana la 9 kg nu stiu ce sa fac? Probabil ca voi lua tot marimea3..vad eu ce gasesc

Cristina, asa cum a zis Alina, asteptam sa vina Anto si apoi stabilim...daca nu mai intri, te sunam si-ti transmitem!

Fetelor, de duminica am surioara! Nu-mi vine sa cred ca au trecut 3 luni!!!Parca ieri a plecat...ce ma bucur ca vine acasa, mi-e tare tare dor de ea!!!


Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput