Mamici din Arad...???(14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by gabitzica

Fetele aflate in CIC,alina33 si clau, ati aflat vestea buna cu privire la contributia de sanatate de 6.5%???
din 2 sept, angajatorul este obligat sa calculeze 6.5% raportat la salariul minim pe economie, aceasta suma nu se retine din indemnizatie, ci se deconteaza din CAS. Ma bucur foarte tare, pentru ca ceea ce facea casa de sanatate era un abuz, fara nici o baza legala, doar interpretari stupide de-ale lor. Clau, ai scapat de drumuri inutile.
Oricum am citit in Adevarul aum vreo luna jumate ca din 10.000 de femei in CIC, doar 500 isi facusera contract.Si respectivul care a dat iterviul, indemna mamicile sa isi faca contract ,ca daca nu isi fac nu sunt asigurate nici ele, nici copiii, ceea ce era o aberatie, deoarece copiii sunt asigurati prin efectul legii.



Unde apare chestia asta? As vrea sa stiu ca sunt ferm convinsa ca colegele mele de le personal habar n-au...Si printre cele 500, una sunt EU...doar ca am platit o luna si luna trecuta nu m-am mai dus sa platesc, ca ce eu sunt mai proasta

Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Clau, este vorba de O.G. 93/08.2004, Ordonanță pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 150/2002 privind organizarea și funcționarea sistemului de asigurări sociale de sănătate publicata in Monitorul Oficial 798/30.08.2004 si intra in vigoare la trei zile de la publicare, deci din 02.09.2004.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Gabi, multam fain!!!Trebe neaparat sa o studiez!!!

Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Da Clau,inca o nunta,a treia anul acesta si mai avem una prin noiembrie-decembrie,nu stiu exact.Asta la care mergem sambata a fost neprevazuta,nici nu ma gandeam la ea...dar asta e.
Cum stai cu zugravitul?

Acum am venit si noi de-afara,e cam racoare seara,de fapt e toamna deja.Acum a spus la PRO TV ca la sfarsitul saptamanii vor fi 0 grade noaptea.Brrrrrrrr!


Alina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Clau, voi singuri zugraviti? Nu pot decat sa te compatimesc! Am trecut si noi prin asta acum trei ani. E groaznic sa iti renovezi casa si sa si stai acolo! Noi am avut peretii stropiti cu calciu, iti dai seama ce chin a fost sa-i razuim. Dupa doua camere ne-au lasat nervii si am chemat mesteri.
Alina M , te compatmesc si pe tine, cu atatea nunti. cred ca nu va e tocmai usor, mai ales cand sunt si neprevazute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by gabitzica

Clau, voi singuri zugraviti? Nu pot decat sa te compatimesc! Am trecut si noi prin asta acum trei ani. E groaznic sa iti renovezi casa si sa si stai acolo! Noi am avut peretii stropiti cu calciu, iti dai seama ce chin a fost sa-i razuim. Dupa doua camere ne-au lasat nervii si am chemat mesteri.
Alina M , te compatmesc si pe tine, cu atatea nunti. cred ca nu va e tocmai usor, mai ales cand sunt si neprevazute.



Gabi chiar ca ma poti compatimi.E "super" sa mai ai si nunti dupa ce vii din concediu,nici nu am avut timp sa ne redresam putin financiar.
E o prietena si fosta colega de la postliceal cu care mai tin legatura si ne mai vizitam si trebuie sa mergem.

Alina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Fetelor, puteti sa ma compatimiti ...noi am zugravit, dar nu asta a fost marea problema ptr ca am dat doar cu lavabil ca era gletuita camera...ce a fost mai groaznic a trecut ...acum mai am doar le aranjez la loc, sa spal bibelourile (pe care eu le-as arunca pe geam ), sa vopsim geamurile s.a.m.d.

Sa nu uit, nu stiu daca avem vreo Maria sau Marian:

MARIA


Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanja spune:

LA MULTI ANI TUTUROR MARIILOR DE PE FORUM.Sa va dea
Domnul multa sanatate si numai fericire.
Noi inca suntem in Romania si speram sa terminam cat mai repede ca deja nu mai pot sta fara sotul meu .
Voi fetelor ce mai faceti?Cred ca majoritatea v-ati intors din concediu.La voi cum a fost?
Va pup si de abia astept sa ajung acasa la mine sa va pot scrie in fiecare zi.
pa/
-pa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare,salutare!
Tanja cand te intorci acasa? Noi ne-am cam terminat concediul.A fost foarte fain si timpul a fost super la mare si la munte la fel.

Clau ai terminat cu aranjatul? Pune-l si pe Raul sa te ajute la bibelouri!


Alina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Ce liniste e azi pe aici...

Azi nu am facut mai nimic ca doar a fost sarbatoare si am lenevit...ne-am trezit pe la vreo 12...Abia pe la 20.00 ne-am apucat de bibelouri si maine spalat geamuri (ce urasc eu mai mult) si spre sa terminam maine cu tot ca deja nu mai suport cand vad toata casa intoarsa, nici nu mai gasesti nimic pe aici...

Tanja, nu mai rezisti fara sotior??

Va pup fetelor si va doresc somnic usor!!!



Claudia si Raul(01.04.2004)

Poze familie
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala DC

Mergi la inceput