Fetele din USA, poftiti la o barfa! (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b4delia spune:

Veve, multumesc de invitatie. Iata-ma si pe mine aici. Nu prea spun multe dar urmaresc conversatiile.

Bine v-am gasit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b4delia spune:

Ina si Syracuse, sa aplice amindoi la loterie si daca cistiga unul din ei sa se casatoreasca si apoi vin amindoi.

Am auzit de multe variante in care au venit persoane cu cineva care a cistigat la loterie. Daca nu ma insel, se gasesc unii agenti care cupleaza pe doritorii cu cistigatorii. Cit cer pe o asemenea afacere nu prea stiu, dar din pacate asta e solutia cea mai rapida si mai sigura.

Bafta la amindoua sa va aduceti sora si fratele cit de curind!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Fetelor uraganul e pe vine!
Se pare ca e mai mic,dar are destula putere,inca nu se stie exact unde va lovi,cert e ca in zona West Palm Beach,asta daca nu isi schimba directia in ultima clipa....dar oricum fiind mare ca diametru,ne va afecta si pe noi,cei de langa,cu ceva vanturi si ploi consistente....dar noi stam in casuta noastra si ne-am baricadat,sperand ca totul sa fie ok....hai ca ne mai auzim zilele urmatoare.
ADIVIO,am si eu cateva intrebari despre ITN ...deci,noi din ce ne-am interesat,stim ca nu se mai dau nr din acestea,de vreo 2 ani,intradevar se dadeau inainte...iar,daca legea va venii,intradevar trebuie sa platim taxe din urma,dar depinde cum va suna legea,si noi am vorbit cu un avocat care ne-a zis ca vor trebuie taxe platit,in jur de 3 ani in urma,daca am lucrat atata(pt ca daca nu esti aici de atata timp nu ai ce sa platesti),dar asta doar dupa ce se va da legea....tu cum sti?...si daca nu te superi ca te intreb,de unde sti?...pt ca eu am auzit atatea variante incat imi e greu sa mai cred ceva...fara suparare,sper sa ma intelegi!...
Hai ca va pup fetelor ,si sper sa ne auzim cu bine duminica,dupa ce trec toate(asa speram, ca pana atunci sa se termine).

Mirela si bebele,33 sapt.



http://community.webshots.com/user/crismir100
DPN 27 oct.-baietel-Robert Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acinorev spune:

fetelor, va invidiez la modul constructiv!
vreau si eu in america!
este careva venita prin faces?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adivio spune:

Crismir, ti-am trimis un mesaj pe PM.

Adivio&Ioana-nazdravana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Floridistele sper ca toate sunteti bine , noi sunt bine dupa citiva copaci cazuti in fata casei si tigla putin ridicata .

Va pup si sa auzim de bine.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19603" target="_blank">Povestea lui Alvaro-Daniel
web1-www.picturetrail.com/Elenalove27" target="_blank">web2-web3-

8 Luni


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Buna fetelor...
am venit si eu sa le spun fetelor din Florida mult noroc si sa treaca cu bine de uragan... avetzi groija de voi.
Si celorlaltzi normal ca le doresc si lor multa sanatate is noroc ..
PS: O intrebare cat se poate de idioata.... "Unde este lista de la inceputul subiectului cu fetele din USA?"
PS1: Am si eu poze noi din mini-vacantza noastra... cine este curios si vrea sa le vada mergetzi la
http://community.webshots.com/user/gabbriela_h
albumul "vacantza la San Diego"
O zi buna si multa sanatate


Gabbriela & Julian web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EdeL spune:

Hello girls ,
Caut printe voi o targovisteanca Mirela ..... Am fost colege de liceu in urma cu 6-7 ani.... ce mai trece timpul... Este in America de un an si cateva luni. So.....cine se regaseste in ceea ce scriu sau cine cunoaste o targovisteanca este rugat sa-mi trimita un email .
Lacra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Salut toate fetele de peste ocean!

Syracuse, sora mea a terminat ASE-ul si in primii 2 ani dupa ce a terminat a cautat innebunita o cale sa plece in SUA. A gasit in cele din urma pe internet, dupa multe cautari, un job-training, foarte slab platit, doar 350 dolari pe luna (cazarea o costa in prima luna 900), dar a fost singura portitza. A aterizat in NY, singura cu o valiza si cu un biletel pe care avea scrisa adresa unde trebuia sa ajunga. N-a asteptat-o nimeni. Acum e de aproape 2 ani acolo, jobul l-a schimbat dupa cateva luni, a muncit la garderoba unui restaurant ca sa-si acopere cheltuielile, dar acum asteapta green-cardul si are un job super.
Viza pentru training era pe 18 luni, dar dupa cateva luni a inceput demersurile printr-un avocat sa obtina green-cardul. Il va primi in noiembrie.
Daca sora ta a terminat de mai putin de 2 ani, poate incerca asa, mai ales ca a terminat tot ASE-ul. Daca te intereseaza, scrie-mi pe PM, eu nu prea intru pe acest subiect, dar m-a atras titlul initial.

Mihaela, Diana(22 nov 1996) siSilvia(10 sept 2003)
http://community.webshots.com/user/mihaela_s20
http://community.webshots.com/user/mihaelas_20

www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Gabriela, ti-am vazut pozele si tot ce iti pot spune este ca sunteti minunati toti 3.

va pupam si va dorim multa sanatate.

Uraganul a trecut dar acum pare ca vine altul...noi tot ca sobolani stam in casa baricadati pina trece si ala din urma uragan...


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19603" target="_blank">Povestea lui Alvaro-Daniel
web1-www.picturetrail.com/Elenalove27" target="_blank">web2-web3-

8 Luni


Mergi la inceput