Alaturi de sotia mea la nastere?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

Draga Sibin,

eu am nascut trei copiii.
La prima si la a doua nastere sotul meu nu a stat tot timpul cu mine insa chiar in momentul cind a iesit capul copilului a fost linga mine.
La cea dea treia nastere mi-a spus ca vrea sa asiste la toata nasterea. A fost linga mine tot timpul.

Stiti ce mi-a spus la citeva zile dupa ce -am nascut. "De ce a lasat D-zeu sa se chinue atit de mult femeile la nastere?"(eu am nascut natural).

A fost un timp socat insa am vorbit destul de mult si i-a trecut.

In orice caz sa hotariti impreuna daca asisti si poate ar trebui sa te interesezi si de la alti barbati care au asistat (nu de la sotii).

"Un sfirsit e un inceput..."

ella& laura,andrei,andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Cred ca a nascut de mult sotzia lui Sabin, el a postat mesajul in decembrie anul trecut. Interesant ar fi sa vina sa ne spuna ce a facut....daca a asistat sau nu
Oricum eu nasc luna viitoare iar sotzul meu mi-a zis ca nici cu bomba nu o sa-l scot din camera de nastere...... a asistat impreuna cu mine la cursurile prenatale, a vazut filmata o nastere, stim la ce trebuie sa ne asteptam....si placute si neplacute.....si a ajuns la concluzia ca poate sa participe fara probleme. A si stabilit deja cu moasa ca el va taia cordonul ombilical. Parerea mea este ca fiecare viitor tatic trebuie sa se documenteze bine inainte de a lua hotararea de a asista sau nu iar apoi daca se simti in stare e totul ok.....daca nu, nu e nici o rusine si nu cred ca se supara nimeni.
Nu cred ca exista pe lume un sentiment mai frumos decat sa fii primul care isi tine in brate odorul.......dar si daca eshti al doilea, al treilea......nu cred ca o sa-l iubeshti mai putzin

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

barbata-meu a fost de fata la toate 3 nasteri. el a fost primul care i-a luat in brate.cred ca e o lectie buna pt. tatici sa stea linga mamici de la inceput. acum imi vine sa rid ca eu eram terminata iar el ma intreba tot timpul daca mi-e sete sau daca ma doare tare. la un moment dat imi arata si cum trebuie sa imping. cred ca daca aveam ceva in mina aruncam dupa el.dar la sfirsit am vazut pe el ca-i cadeau lacrimile de fericire,iar eu l-am pus sa-i numere toate degetele de la miini si de la picioare.se vedea de la o posta ce mindru era.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochinegri spune:

quote:
Initial creeata de Sibin

As dori sa-mi spuna cineva cum este mai bine?Sa asist sau nu la naterea sotiei mele?Astept raspunsuri....Multimesc.......


Depinde de nastere (normala sau cezariana) si mai ales de "cat de tare esti de inger" (sa nu incurci locul). Oricum la televizor e altceva. Sala de nasteri arata ... dupa cum e tara in care te afli.
Daca te simti in stare, stai cu sotia ta, ca sa fii parte la miracolul nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Mie mi-a povestit o prietena ca barbatu-sau a insistat sa asiste, si, dupa ce a inceput nasterea, a lesinat de vreo 3 ori, ca dr. a zis" sa-l scoata afara pe domnu' ca sa pot sa ma ocup de doamna"
Personal, nu cred ca as vrea sa stea langa mine sa ma auda cum racnesc si ma screm.
V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina6 spune:

eu vreau sa fie !!!
e un miracol si cred ca va fi cel mai happy !!!
Dr. mi-a zis ca el nu poate sa participe dar eu am sa fac tot posibilul sa fie acolo!!el vrea ...deci noi vrem asta de ce nu am putea face asta ...sper sa reusesc of...Doamne va citesc mesajele si eu zic la fel ca un sot adevarat in tot sensul cuvantului ne va vedea sexi in orice faza si oricum tot ce e mai frumos in viata de cuplu ne ramane in suflet...
parerea mea ...acum eu zic ca TREBUIE sa fie acolo pt. ca sa ii iasa din cap toate ideile preconcepute pe care vad totusi ca si unii din voi le aveti ...sory ca nu prea pot sa ma abtin ...sper sa nu va fi suparat cu nimic..

Marina6

Mergi la inceput