Montignac: ce am mancat azi? (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns furni spune:

quote:
Originally posted by Karina

Pina sa scriu eu raspunsul v-ati si mutat aici, asa ca mai scriu o data. Fetele cind deschideti un sub. nou, inchideti-l pe cel vechi, ca sa numai putem raspunde. Si cind deschideti unul nou scrieti si link-ul catre cel vachi.


Furni, vai cum sa te luam la misto ? Poate am glumit si noi dar nu tb sa te superi. Eu nu tin minte, dar daca te-am suparat iarta-ma.

Karina+ Bogdanel

Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim



Are dreptate Karina. Si eu am postat tot la (16), ca n-ati inchis subectu'.
Nu m-am suparat, chiar am facut ce m-ati sfatuit: am umblat goala
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibilica spune:

quote:
Originally posted by Karina

Pina sa scriu eu raspunsul v-ati si mutat aici, asa ca mai scriu o data. Fetele cind deschideti un sub. nou, inchideti-l pe cel vechi, ca sa numai putem raspunde. Si cind deschideti unul nou scrieti si link-ul catre cel vachi.

Rosa, sper ca ai primit mail-urile mele

Bibilica, cu teoria cum stai ? Daca vrei iti dau si tie "meditatii" si niste fisiere de ajutor. Vezi pe PM.
O completare la ce ai scris tu referitor la Monti: seara nu ai voie piine.



Pe ce masina faceti scoala ?

Karina+ Bogdanel

Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim



eu pe solenza...

ai dreptate cu painea, eu am uitat sa o scriu....de fapt, despre monti poti sa vorbesti mult si bine....

bibi si - plecata in vacanta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DD spune:

Salutari si pupici.
Ce activitate intensa aici!

Ma bucur sa vad ca Monti are succes, pentru mine este singura care a dat rezultate.
AC, Karina, multumesc.

Rosa, Bibi, bafta la condus. Si eu eram tare speriata si ma gandeam ca nu voi reusi niciodata sa conduc decat, eventual, pe camp dar acum m-as plimba toata ziua.

Mami a lui Theo, la mine se blocase cantarul la 84 vreo 3 saptamani, de-mi venea sa il sparg si sa renunt la dieta. Incearca sa nu te mai gandesti la cantar, sa mergi cu dieta mai departe, nu renunta.

Meniul de azi:
dim. - suc de piersici si cafea
pranz- salata de rosii, castraveti, ardei + cascaval + 3 cremvusti
seara, cred ca pui la gratar si salata de varza

Va pup si spor la slabit.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caroline spune:

Buna dimineatza Montiniacelor,

Zizica are album…. Ia sa vedem….. Super arata Zizica, zau ca nu vad suncile si nu e ascunsa … ca altele…. Super este si peisajul… Zizica, daca mai slabesti si cu Monti, Playboyul te asteapta, nu ceda, fa fasoane ca sa creasca oferta. Intre timp te prindem si noi din urma si ii usuram de ceva cotoare…... glumesc, dar recunosc ca sunt si un pic invidioasa… as vrea si eu sa ajung asa ca tine. So, iti multumesc, m-ai stimulat… weekendul asta ma tin departe de bere…

Rosa, nu-ti face griji cu sofatul, va veni peste tine ca a doua natura… ai 2 maini, 2 picioare si un cap pe umeri… so no problem, restul vine de la sine, cu curaj si exercitiu…

Succes Noilor noastre soferite, karina, rosa si bibilica. Fetele asta-I ca drogul, daca ai inceput nu mai scapi de el, devii dependent. In ziua in care vei avea masina la reparat , cazul meu acum, te vei simti fara maini si fara picioare. Fara ea incetezi sa mai existi.

Mamicaluitheo, ai legume zici?, pai hai sa ne punem imaginatia la contributie. Ce zici de sufle de legume? Adica legume fierte putin, lasate sa se raceasca, amestecate cu branza de vaci (sau de orice fel), iaurt si ou batut (albusurile batute spuma separate)… toate amestecate si puse intr-o forma unsa cu ulei, la cuptor. Cans s-a rumenit un pic, mai adaugi si ceva cascaval ras de-asupra…hm…ii faci o poza, o bagi la album, si pe urma te apuci de mancat. Ei, ce zici tu de asta?

Andrada, weekend placut, cat despre buturuga aia ai dreptate, eu in fiecare seara vina casa si fac acelasi lucru, ma duc in curtea din spate, ma asez pe sezlong si privesc bunatica mea de cer… asta-I televizorul meu vara… Cateodata imi vine sa adorm acolo, dar mi-e frica de ratoni sau sconcsi care pot aparea peste noapte.

Dana, bine ai venit, pup you si success la slabit

Meniul de azi:

Dimi: cafea decaf + cereale integrale
Pranz: legume la abur + orez integral
Seara: pepene rosu

Un pupic pentru fiecare
Caro

PS. Multzumesc tuturor pentru urari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by Caroline

Buna dimineatza Montiniacelor,

Succes Noilor noastre soferite, karina, rosa si bibilica. Fetele asta-I ca drogul, daca ai inceput nu mai scapi de el, devii dependent. In ziua in care vei avea masina la reparat , cazul meu acum, te vei simti fara maini si fara picioare. Fara ea incetezi sa mai existi.


Multumesc Caro. Noroc ca esti departe, nu pot sa te calc

Karina+ Bogdanel

Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

quote:
Originally posted by Caroline

Buna dimineatza Montiniacelor,

Mamicaluitheo, ai legume zici?, pai hai sa ne punem imaginatia la contributie. Ce zici de sufle de legume? Adica legume fierte putin, lasate sa se raceasca, amestecate cu branza de vaci (sau de orice fel), iaurt si ou batut (albusurile batute spuma separate)… toate amestecate si puse intr-o forma unsa cu ulei, la cuptor. Cans s-a rumenit un pic, mai adaugi si ceva cascaval ras de-asupra…hm…ii faci o poza, o bagi la album, si pe urma te apuci de mancat. Ei, ce zici tu de asta?
Un pupic pentru fiecare
Caro

PS. Multzumesc tuturor pentru urari



brrrrr. sufleu nu-mi place mai bine manana salata la greu si atat.

scumpele mele sunteti cele mai bune de pe lume.

ce as vrea sa mananc .........nici nu mai stiu.paine::)) miamiama.da nu am voie..paste miamiam......da nu am voie..........orez uncle bens cu sos sour & sweet spicy......dar cica nu am voie......so.....tot ce imi place nu am voie.::((

uite daca aveti timp alcatuiti-mi si mie cate un meniu

de ex, de azi pt. maine si asa in fiecare zi, asta numai daca aveti vreuna din voi timp si nu VA SUPARATI PREA TARE .

cu milioane de multumiri,

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by bibilica
eu pe solenza...


Ah, frumos. Si dupa aia ce conduci ? Eu am facut scoala pe Matiz, pe urma am condus un pic Peugeot-ul lu' sotu si acum conduc Dacia Break. A trebuit sa duca masina la service sa-mi mute scaunul ca sa pot ajunge ca lumea la pedale

Karina+ Bogdanel

Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibilica spune:

dupa aia super nova...

am plecat la scoala. mai vb maine

bibi si - plecata in vacanta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Initial creeata de adriana_mihnea

La treaba, slabutzelor!

Revin mai tarziu...

Subiectul vechi (partea a 16-a): www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=28762&whichpage=1

Inainte de toate, am anuntat ca am deschis un subiect nou, deci nu stiu de ce ati postat acolo. Daca citeati mai atent, ati fi vazut lucrul asta! Si mesajul meu era postat cu mult timp inainte sa adaugati voi mesaje!!
In al doilea rand, nu eu am deschis partea a 16-a, prin urmare nu puteam inchide eu subiectul respectiv. Cel putin asa stiu eu...
Si in al treilea rand, de ce este nevoie sa adaug si link-ul vechi?? Nu-l salvati in Favorites?

Sper ca n-am suparat pe nimeni!


Adriana si Mihnea (11.11.03)
http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea



Hai ma Adriana ca n-am vrut sa te supar si nu ti-am scris ce am scris cu repros ci ca o constatare. De ce ti-am zis de link-ul cu partea a 16-a. Nu pentru noi ci pt. cele care se alatura subiectului nostru mai tirziu. Eu am venit tot asa mai tirziu, cind eram pe la subiectul X si am vrut sa citesc ce ati scris mai de mult la vechile subiecte si am sapat ceva pina am ajuns la ele.
Pe de alta parte cred ca subiectele nu pot fi inchise decit de moderatori. Eu nu am vazut nici un link care sa ma lase sa inchid un subiect, chiar daca era scris de mine.
Hai iarta-ma !!!





Karina+ Bogdanel

Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by bibilica

dupa aia super nova...

am plecat la scoala. mai vb maine

bibi si - plecata in vacanta....


Vorbim luni ca eu in we nu ma apropii de calcularet.

la toate fetele.

Andreea, scuza-ma dar azi numai am timp, dar luni iti fac meniu daca vrei. Hai ca trecem noi si peste asta.



Karina+ Bogdanel

Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim

Mergi la inceput