ASE

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisia spune:

quote:
Originally posted by oLo

Informatica economica promotzia 1997.
La camin n-am stat, desi mi se parea interesanta viatza de student de acolo.
Marina, pe Flori din Tulcea o cunosti? Ca si ea a facut REI terminat in 97. A fost colega mea de banca din liceu.
Crisia: profesezi??? Ca 80% dintre colegii mei si-au schimbat meseria. Prefera orice altceva in afara de calculatoare.
CristinaT: acu cred ca-s alte sectii in facultate. Esti la sectia de cibernetica? sau ai alta specializare?
Domn' Dodescu mai e pe baricade sau s-a pensionat?
Vaaai, ce amintiri ma napadesc: profi de nota 10-11: Dodescu(sisteme de calcul), Pilat (sisteme de calcul, emigrat in Canada), Dinu Stefanescu(drept), Cenusa(mate) (desi mi-a dat un 5 la algebra in anul 1), Ion Ivan(programare) (chit ca-i cam sucit, mi-a deschis mintea ca sa zic asa, si m-a facut sa 'vad' programarea, si mi-a dat 10 la assembler!!!)
Profi de nota 2: Ionescu Adriana(rusine!!!), Afrodita Iorgulescu (rusinica)
Materii tampite: tehnologia materialelor(desi era amuzant la laborator sa facem experiente chimice), APSIE, PSIE (nu-i vb de Protectia Si Stingerea Incendiilor!!! cum ziceam noi)
mai povestiti si voi!
Mihaela


Mihaela, da, profesez, ca sa zic asa, desi acum sunt in concediu de ingrijire copil, mai stau pana in decembrie. Lucrez ca analist-programator la un cotidian central, din 99.
Eu n-am mai fost prin facultate de cand am terminat... De Ivan mi-aduc aminte (fara placere), a picat toate fetele de la noi din grupa la asamblare. Dodescu a fost un profesor de nota 20. Si sotul meu a facut tot Inf. economica, am fost colegi de grupa.
Pupici,

Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002):
http://community.webshots.com/user/littleelda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Ca Ivan a picat toate fetele la assembler (si la alte examene) nu ma mira. M-ar fi mirat sa pice baietii si sa treaca fetele. Ar insemna ca s-a tzicnit de tot :)). Crisia: dar a picat vreun baiat? nu-i asa ca n-au luat decat 9 si 10 :))... E adevarat, ca eu m-am deghizat in baiat pt examen :))
Eu totusi imi amintesc cu placere de dansul. Mai ales de fichierele 'gigel' si 'lenutza'. Ca altfel nu 'stia' sa numeasca fisierele.
Ce ma amuza e ca... la o intalnire oficiala, unde era si taica-meu (nu zic cine, persoana importanta) au intrat ei doi in vorba, si din una-alta, i-a zis tata ca eu am fost studenta lui Ivan. Si Ivan sa se puna bine... 'Daaa, imi amintesc, cum sa nu!' :)). Si-o fi amintit ca mi-a dat 7 la C/C++???


Bisous,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia spune:

Bineinteles ca n-a picat nici un baiat, astia au luat numai note mari. Sotzu' meu a dat diploma cu Ivan ca supervisor si a fost foarte amabil cu el, de fapt cu baietii se purta normal, cu fetele avea el ce avea :)

Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002):
http://community.webshots.com/user/littleelda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by oLo

Danutza, vrei sa zici ca Victorash te-a pus sa faci contabilitate???Precoce pustiu'!

CristinaT: Florea Nastase parca era o gagica tare de treaba. E drept ca pe vremea mea (doamneee!!! spun pe vremea mea) era asistenta numa', si faceam seminarele cu ea. Examenul l-am dat cu Dodescu. Era (poate mai e) Prorector. Si am luat 10 (na ca ma laud! )

Eu am fost colega si cu sotzul meu (adica atunci eram colega, si acum suntem sotzi), care era la a doua facultate. Dar nici el nu face programare!

Toceala placuta!
Mihaela




Floarea Nastase gagica de treaba... cred ca vorbim de oameni diferiti.

Toceala... da merci, Oana a fost bolnavioara si trebuie sa recuperez si noptile nedormite. Unde sunt doamne sesiunile de altadata cand ma vaitam ca n-am invatat un curs???

4 ani - februarie 2004
http://community.webshots.com/user/cristinat7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Te mirai ca nu mai face nimeni facultatea tarziu(nu la batranete),uite ca vin si eu in toamna,la contabilitate asa ca nu esti singura.

andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

SI EU, SI EU... cea mai batrioara din zona (DADI, te-am luat), am terminat cibernetica/informatica in 92.

oLo, chiar ca ma napadesc si pe mine amintirile. Cenusa mi-a mincat nervii in anul intii, desi am fost la olimpiada (ce vremuri). Pe Dodescu l-am vazut acum 2 ani, arata inca bine, plin de viata, ne-am adus aminte cum mergeam pe munte cu el, cu Afrodita si cu Nastase pe vremea lui Ceasca. Avea pile la toate cabanele din Bucegi, pina ajungeam la destinatie sugea o sticla de vodka si nu avea nimic, era mai vioi ca noi.

Ivan discrimina si pe vremea mea. Zicea ca femeile si informatica nu se pupa. I-am tras-o si noi la practica agricola de nu s-a vazut, era plin de fomei la ASE si el lua apararea minoritatii!!!.

In ce priveste materiile naspa, imi amintesc de tehnologia industriala in care ne invata tehnologia detergentului perlan si a amoniacului, foarte important de stiut!! La fel si cu tehnologia agrara, nu imi aimntesc numele profului, stiu numai ca se vopsea pe par cu negru si arata ca .

Lorelai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Daaa!! tehnologia agrara...cu legume-boabe si vaci si boi... vaii ce ne mai distram!!! Eram sub banca de atata rās! Culmea e ca faceam cu un individ care parea cantarezt de muzica populara :)).

Lorelai: io-n 92 am intrat la facultate. Mamaaa!! cati de decaristi au fost in anu ala. Eu... pe undeva la coada...

Pipici,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Si eu sunt la a doua facultate - ASE, Contabilitate si Informatica de Gestiune, anul III.

Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

REI 1997 toamna

" You must be the change you want to see in the world" Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Arhistefy si eu tot la contabilitate dau.Pe tine ce te-a determinat sa alegi specializarea asta?

andrei

Mergi la inceput