FIV 14

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Multumesc, Tia
Stii (sau stie altcineva) la ce distanta de Arad este acesta localitate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

nu stiu exact, dar e la 2 pasi.. daca te duci sambata, farmacia inchide la 12:30, iar duminica e inchis..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetele, cele care vor medicamente de la Dna Szabo, de pe data de 4 iulie si pana la sfarsitul lunii ,ea nu e de gasit,are concediu si pleaca nu stiu unde.

Asa ca ramane pe august sau pana la sf lunii acesteia.



AniS
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapopescu spune:

fetele, cele care ati luat medicamentele de la d-na Szabo, e de incredere, adica medicamentele sunt bune? nu e nici o problema cu ele?Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Ina, medicamentele sunt foarte bune! Sunt FIV-uri reusite aici cu acele medicamente. Atentie, trebuiesc tinute la temperaturi de pana in 24 de grade, deci daca vremea va fi mai calda va trebui sa le transportati in masina cu aer conditionat sau in termos mai rece, apoi tinute la frigider.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Ina, poti avea deplina incredere, cele pe care le-am luat eu erau din cel mai proaspat lot si expirau in 2005 si mi-au "prins" tare bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapopescu spune:

fetele, merci mult de tot pt raspuns ,o sa incerce sotul meu sa dea de d-na szabo..., maine merg sa-mi fac analizele si pe urma sa incep tratamentul. Stie cineva cit dureaza? Eu am 24 fiole de diphereline si 33 de menogon. Stie cineva daca dupa tratament aspiratia ovulelor are vreo legatura cu ciclul urmator?mie azi mi-a venit ciclul si sper sa apuc sa fac vitro in iulie pt ca in august nu se fac la giulesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardit spune:

fetelor, anis a luat cea mai buna decizie. Eu anul trecut dupa ET si 4 zile de stat in spital si acasa, am inceput serviciul... Si mergeam cu dubitza 60km si, simteam de fiecare data ca ceva nu este in regula, am o jena si ca ma zdruncina prea tare, aveam stomacul in git, chestii care nu le simteam inainte de ET. Poate a fost unul din motivele ca nu a reusit FIV-ul..

ardit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Da, fetelor.......treaba cu hotararea mi-a mancat vreo 1 luna,aproape 2 luni de zile...ma framanta treaba cu transportul...si vad de la voi ca,cam asa e...ardit,gabi...

Oricum sper sa fie cum o vrea Dumnezeu!



AniS
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardit spune:

dar nici nu tre'sa stai cu picioarele in sus. Mie imi era o frica teribilia ca daca stau in picioare cade minunatia din mine! Ma simteam ca un recipient care se poate varsa! ERONAT, trebuie sa stai intinsa doar o ora, pt.ca dupa aia se inchide.. imi scapa cum ii zice, ma rog portitza, si nu mai are cum sa cada nimic. Iar in uter este doar o mica portiune pe care se poate prinde embrionul, la ET bineinteles ca ti-l transfera cat mai aproape de zona respectiva, dar putina miscare nu strica ca sa ajunga la punct ochit-punct lovit (macar in pat de pe o parte pe alta). Ma rog parerile sunt impartite... in ceea ce priveste gradul de miscare recomandat
Si in ceea ce priveste termenul de expirare al medicamentelor... am inteles ca nu avem voie sa facem reclama, dar pot sa fac antireclama? cele luate de mine in vara anul trecut de la giulesti , aveau termen de expirare in februarie 2004 si m-am ofticat, ca vroiam sa ajut pe cineva cu restul care a ramas! iar fraiera de mine nu m-am uitat ca eram sigura ca raman, ce prostie!

succese nebanuite



ardit

Mergi la inceput