Fete din Austria(9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

iar sunt probleme cu forumul.
am scris si mai devreme si nu i mesajul,vad ca si toria a scris si nu vad mesajul ei

www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cat spune:

Salutare fetelor!
Am scos si noi nasucurile sa va spunem ce mai e cu noi, v-am mai citit din umbra zilele astea dar n-am reusit sa recuperez pauza de 2 luni cat am fost in Romania caci ati fost harnicute tare . Oricum m-a tinut draguta de Nelke la curent cu activitatile voastre, noi am tot vorbit la.
Despre noi ce sa va spun, amarati tare ca de cand am ajuns inapoi in De ne-am imbolnavit cu totii, cel mai rau am avut de tras cu Daria care a facut complicatii cu gatul,a facut o traheita, am tot mers la control la si de abia acum incepem sa ne revenim. Scuze ca n-am mai ajuns la intalnirea de la Salzburg, am vazut pozele cu voi fete frumoase. Sper ca data viitoare sa fim prezenti.

Babee draga, ne propusesem sa venim la Viena pentru vacanta asta de 4 zile mai ales ca avem si de sarbatorit si al meu sot imi promisese demult Viena dar uite ca ni s-au dat planurile peste cap cu raceala asta, asa ca am lasat-o balta, doar cupilu` e pe primul loc. Las ca ajungem noi si la Viena si musai sa va cunoastem si sa-l vedem pe Bubu cel scump. V-am admirat pozele de la baie frumosilor, e un baietel super dulce. Ce mai , ti-am mai zis ca vreau si eu unul...Ne punem pe treaba

Alexandra, scumpa de tine, mai ai putin si vine bebe, fii cuminte si odihneste-te cat mai poti sa fii gata pentru marea intalnire cu comoara ta.

Tori, am auzit ca ati fost in Romania, am sunat ieri la voi dar n-ati raspuns. Ai baiat mare acum, Jan a facut 3 anisori, n-am uitat sa stii dar n-am avut cum sa dau de tine. Sa traiasca, sa fie sanatos si frumos. Alice ce face? Sa stii ca poate iti facem o vizita intr-un week-end daca ai chef. Vorbim noi!

Nelke draga mea, sa stii ca ma gandesc la tine, sper sa ti se rezolve repede problemele si sa nu mai fii necajita. Data viitoare sa te aud mai vesela, da? Cine vorbea?! Eu ragusita...Cand faci o tura cu masinuta ta pana la noi? Hai ca te asteptam si o vezi si pe , sa facem sedinta cu privire la soarta ei.

Andreaacc, n-am reusit sa ne vedem in Romania, imi pare tare rau. Trebuie sa ne vedem la urmatoarea intalnire cu toate fetele. Pupici lui Sebastian, l-am admirat si pe el in poze!

Alinah, ce face burtica ta? Cum te simti? Imi pare rau ca n-am ajuns si noi la Salzburg sa ne cunoastem. Poate mai gasim ocazii de intalneala acum daca da caldura.

Am vazut ca au scris si fete noi, le salut si le urez bun venit in !

Gata, ma opresc aici data viitoare va povestesc cum a fost in Romania ca doar s-au strans povesti in 2 luni si promit sa pun si poze sa vedeti ce mare s-a facut Dariuca mea.
Acum ma duc cu puiul la ca s-a "stricat" cupilu' in Romania si nu vrea singur la culcare si sper ca pana maine dimineata sa se intample o si sa fie ok ca am terminat cu medicamentele.

Va pup si va urez la toate o vacanta frumoasa, indiferent de vreme!

,

Catrinel si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanja spune:

hei fetele ce se intampla cu voi de-i linistea asta aici?mai dati si voi cate un semn de viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TORIA spune:

Cat imi pare foarte rau sa aud ca ati fost toti bolnavi,eu tot am mai intrebat pe Nelke si a zis ea ceva de o raceala dar nu ma gindeam ca ati fost toti trei.Ma bucur acum ca sinteti iara bine si va asteptam la noi eu pina pe 15 august sint tot aici nu mai merg in Ro.Alice pleaca pe 28 iunie cu scoala pentru o saptimina asa ca aveti grija cum va programati sa veniti sa fie si ea acasa,Jan e un strengar mic toata ziua rid cu el ce poate sa spuna si el tot imi zice# nu lide mama# e tare dulce acum.Pupici pentru voi de la noi si va asteptam,ieri am fost la baie toata ziua am ajuns pe la 6 aseara acasa.
Alexandra ai nascut azi nu ai iesit la raport?hai nu ne tine in tensiune spune pe unde esti.
Aici vine ploaia dupa cum arata dar e tot cald,eu am niste arsuri pe spate de mor ce ma ustura sper ca pina maine sa-mi treaca.
Tanja e tare dulce Stefanelul tau sa va traiasca si sa va aduca numai bucuri,te-ai impacat cu sora ta de cand va-ti certat?
Asteptam raportul si de la restul fetelor.

FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

Buna fetele!
Toria nu am nascut inca,dar sigur am sa anunt.
Pupici la toate.

alexandra DPN-7iulie
www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelke spune:

Saliu !
...Ma ia cu ameteala sa vad ce mult ati scris, iar eu, īn nemernicia mea , nici macar n-am apucat sa citesc, cel mult sa "frunzaresc"; sper ca nu m-a dat SRI-ul afara din gasca pentru asa multe absente nemotivate ...
Alina, spune-i te rog lui Heli ca discutia cu el m-a fascinat si ca sper sa am ocazia sa discut cu el mai departe, de unde am ramas;(nu īn ultimul rīnd m-a bucurat sa vad ca te bucuri ca el se simte bine, hey, hey !...stim noi si contribuim bineīnteles...la ridicarea nivelului armoniei, veseliei si prieteniei, nu-i asa ?); trandafirul rosu din gradina Mirabell este OK, īn plina floare si-i transmite "freundliche Grüße". Dar sincer, absolut sincer, Alina: ai un baiat DE MILIOANE !!!, care merita iubit- - stiu ca tu stii, dar trebuie sa stie si gasca noastra !

Anto, am alergat de vreo 2-3 ori prin parc (mai mult sau mai putin convinsa, totusi: teoria e buna , practica te omoara

Tanja , merci pentru solidariate, teoretic "am timp", tocmai ma antrenez "jungleste", ceva (sper ca macar relativ destept) trebuie sa iasa īn vara asta...

Voi toate, celelalte: nu va suparati ca nu va spun la fiecare pe nume, aveti grija sa ramīneti voioase si aveti grija de voi si de generatia viitoare !

Va iubesc pe toate si va rog sa ma īntelegeti daca nu pot scrie mai des; inima mea e totusi cu voi, iar cine ma cauta grabnic, ma gaseste.



Nelke


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelke spune:

quote:


Nelke draga mea, sa stii ca ma gandesc la tine, sper sa ti se rezolve repede problemele si sa nu mai fii necajita. Data viitoare sa te aud mai vesela, da? Cine vorbea?! Eu ragusita...Cand faci o tura cu masinuta ta pana la noi? Hai ca te asteptam si o vezi si pe , sa facem sedinta cu privire la soarta ei.


Hey, hey, Cat, chiar asa de complicat nu este !
Eu zic sa te-apuci deja s-o piepteni pe coana mītza Clara: pentru ca duminica dupa-amiaza voi trece "īntīmplator" pe strada voastra... na, ce zici ?


Yuhuuu ! nelke

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelke spune:

[quote]Originally posted by Nelke

[quote]

Nelke draga mea, sa stii ca ma gandesc la tine, sper sa ti se rezolve repede problemele si sa nu mai fii necajita. Data viitoare sa te aud mai vesela, da? Cine vorbea?! Eu ragusita...Cand faci o tura cu masinuta ta pana la noi? Hai ca te asteptam si o vezi si pe , sa facem sedinta cu privire la soarta ei.
[quote]

Hey, hey Cat, chiar asa de complicat nu este !
Eu zic sa te-apuci deja s-o piepteni pe coana mītza Clara: pentru ca duminica dupa-amiaza voi trece "īntīmplator" pe strada voastra... na, ce zici ?


Yuhuuu ! nelke




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TORIA spune:

Pai bine mai la Cat pe strada treci dar la mine cand ai traseu?
Vezi ce mi-ai promis si tu si Carolada ca veniti la un cafe.
Am uitat sa-ti spun si poate tu nu ai citit dar Tanja e si ea din Constanta,e ce mai zici acum.
Noapte buna si vise placute.

FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanja spune:

asa este,si eu sunt din constanta,dar despre ce este vorba in treaba asta ca nu prea inteleg.
TORIA cu sora mea nu prea ma inteleg de cand eram in romania,pentru ca ma dat afara din casa ei la 12 noaptea;dar cu toate astea am ajutat-o sa vina aici si sa isi gaseasca o slujba ca sa aiba bani pentru a creste-o pe nepotica mea.de certat m-am certat si azi,din cauza ca ei in place ca sa fie tratata ca o printesa;adica toata lumea sa faca tot si ea sa stea.pot spune ca sotul meu deja nu o mai suporta din cauza asta.poate ca ne vom intalni vreo data si vei avea ocazia sa o cunosti.
la tine totul ok? cum a fost in romania? de abia astept luna august cand voi pleca si eu.
Nelke la tine cum mai stau treburile?se pare ca SRI nostru este in concediu de nu te-.a pedepsit din cauza ca ne vizitezi cam rar.
Alexa cum iti mai este? sa ne anunti cand vine sau chiar inainte .sper ca totul sa fie bine pana in ultimul moment.
Catbuna si imi pare bine de revenirea ta .eu sunt tanja am 22 de ani si am un baietel pe nume stefan-gabriel in varsta de 6 luni.
Alinah ieri am visat ca ai nascut un baietel de 4 kg foarte dragut. ta e bine.?Babee

Mergi la inceput