Copilasi din 1998

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Ne inscriem si noi: Octavian Mihai-17 aprilie 1998 Iasi, 3,900 kg(acum am vazut ca nu era nimeni in aprilie). Pana acum ii spunem Otto, dar de anul acesta de cand este la alta gradinita, a spus ca trebuie sa-l strigam Octavian, ca nu mai e BB mic. Si mie asa mult imi placea Otto...
Ii pupacim pe toti puiutii din 98,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

GabrielaG bine ai venit, te-am trecut si pe tine pe lista... Acuma datoria ta este sa povesteshit mai multe ispravi de a lui Otto.
O zi buna si multa sanatate la toata lumea


Gabbriela & www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Multumim Gabriela pt primire!
Pai Octavian al meu e mare fan Harry Potter, avem toate filmele aparute pana acum, avem tricouri, pijamale, chiloti, album si lego cu Harry Potter. Acum la rechizite am gasit si caiete si penar cu personajul de mai sus. Face si el vraji cu creionul, are si jocurile aferente filmelor, asa ca aproape toata ziua despre asta vorbim. Mai nou trebuie sa-i spun Octavian. Ma plangeam mai demult ca e sensibil, acum a inceput sa aiba mai multa incredere in el, l-am si mutat de altfel la alta gradinita; e program scurt si ii place ca nu doarme, iar educatoare e o doamna grozava, iubeste mult copiii si nu au timp sa se plictiseasca.
De Mos Craciun isi doreste noul castel Hogwarts cu ceasul, din seria HP si prizonierul din Azkaban, dar e 90 si ceva de euro si trebuie adus de prin tari straine. Sper sa ajunga Mosul in timp util, caci e foarte important pt el.
Se chinui acum sa citeasca singur, stie literele demult, dar acum formeaza cuvinte. Are pb cu ce, ci, ge, gi si celelalte, dar pe ansamblu e un copil istet, cuminte (poate prea cuminte), incapatanat uneori si foarte grijuliu cu fratele mai mic.
Am ocupat cam mult loc asa ca ne oprim,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Avand in vedere ca eu am sa lipsesc incepand din aceasta seara 10 zile,am sa urez inca de pe acum, sarbatoritilor din octombrie:
Vlad-Stefan si Alexandru-Flavius un LA MULTI ANI! din tot sufletul,sa fie sanatosi,voiosi,voinici si sa aduca numai clipe de fericire parintilor.

PETRECERE FRUMOASA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Il inscriu si eu pe Nick, nascut pe 7 februarie 1998.
Sintem in clasa II, mormaim pe romaneste, pe greceste si turuim nonstop pe englezeste.



Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3)
http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick+Dulce.jpg
http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex+telefon.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

ocebine te-am trecut si pe tine pe listutza.. acuma incepe si tu si sc mai multe despre Nick.
Vreau sa ii zic La Multzi Ani lui Vlad-09.10.1998 , multa sanatate si noroc in viatza. M-am grabit pt ca nu shtiu daca voi fi pe aici in 9 ..
O zi buna si multa sanatate la toata lumea


Gabbriela & www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acinorev spune:

La multi ani Vlad!
dragi mamici, sa va spun ce face tudor al meu. la inceputul anului scolar facea figuri ca nu vrea la scoala. a umblat masa pe la gradinita cu tot felul de pile ca sa-l mai primeasca (nu mai aveau locuri)si toate erau bune si frumoase pana cand, fetita prietenei mele, care e cu un an mai mare si e scolarita, a inceput sa-i povesteasca ce fain e la scoala. s-a pus domn tudor pe miorlait ca vrea la scoala. iarasi a umblat masa pe la scoala si iata ca acum, de la 5 octombrie, tudor este scolar in clasa I.
ziceti si voi daca sunt intreaga la minte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciufulici spune:

La multi ani pentru sarbatoritii lunii octombrie!

Sa fiti sanatosi si voinici Vlad-Stefan si Alexandru-Flavius!

Dragi mamici de sarbatoriti, sa va traiasca voinici si sa va bucurati de ei.

Cu drag 2xCiufulici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacristina spune:

Si noi, si noi!!!
Maria si Teodora, gemene, nascute pe 15 iulie 1998, cezariana, la 8 luni, 2.400 si 2.100g.
Suntem blonde, frumoase, destepte, la grupa pregatitoare.
Abia asteptam scoala, dar ne mai jucam un pic la gradinita. Suntem fan Pricesse. Suntem lidere in grupa, ne place dansul, muzica. Suntem tare talentate la desen. Avem grija si de surioara noastra, Ana, de 1.8 ani.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxane spune:

....ne inscriem si noi..Carla-Alexandra, nascuta pe 6 iulie 1998, acum la gradi grupa pregatitoare

Roxane

Mergi la inceput