Copilasi din 1998

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Buna seara la toata lumea.Ne primiti si pe noi?Bianca este nascuta in 29.09.1998.
pupici la toata lumea

Magda si Bianca 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Maggda, gata eshti si tu pe lista .. bine ai venit si spor la povestiri despre Bianca
mamicaluitheo m-am uitat si eu la pozele cu puii tai , sunt ff dulci. Sa fie sanaotshi si cumintzi


Gabbriela & www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxel spune:

buna tuturor,
Alexandra a facut varsat de vant, iar eu sunt insarcinata in saptamana 15 . Are eruptie pe tot corpul, in cap, in gura .... peste tot !!!
Am avut varsat de vant cand aveam 5 luni !!!! Oare acum mai este vreun pericol pentru sarcina ? Sunt DISPERATA !!!
Boala, asa cum este normal, a debutat ca o simpla raceala, nimeni nu se astepta sa faca varsat de vant, drept pentru care nu m-am ferit de ea...nici nu am cum, pentru ca eu o spal, ii dau sa manance, o culc, o imbrac, etc. Plus ca este foarte iubareata si ne imbartisam si ne pupam de o mie de ori pe zi. Iar acum, de vreo 4-5 zile, am si eu aceleasi simptome de "raceala" si nu stiu ce-o fi: o simpla raceala ???
Sunt deosebit de speriata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otau spune:

Cred ca ar trebui mutat acest subiect in alta parte. Asa il vor vedea mai multe persoane si vei primi mai multe raspunsuri.
Eu am avut varicela la 7 luni. Vladut a facut varicela la 4 ani 1/2 (eu aveam 31 de ani). Evident ca am stat tot timpul cu Vladut si ne-am pupat non stop. Pe sotul meu l-am tinut la distanata (nu avusese varicela) dar degeaba. Cand era pe trecute la Valdut, i-au aparut sotului primele bubite. Asa ca am trecut cu ingrijirile la pacientul nr.2.
Eu nu m-am imbolnavit. Stiu ca odata facuta, varicela da imunitate pe viata. La mine asa fost.


Aurora, mami lui Vladut (6 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

Ruxel dar tu nu ti minte daca ai avut varsat de vant in copilarie?
ca daca ai avut probabilitatea de a face este aproape neinsemnata.

sanatate multa

SARBATORI FERICITE ALATURI DE CEI DRAGI!

Cu dragoste

Andreea mami lui Theo & Florin poze


Salvati-l pe Mihaita!
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38225

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Bonjour,
Hop si noi : mamica de Guilhem, nascut pe 25.03.1998.

E o mare obraznicatura, cu idei traznite si zvapaiat.



Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxel spune:

mamicaluitheo chiar am scris in mesaj ca am avut cu siguranta (am si 2 semne ramase pe corp), dar am avut la 5 luni de zile, si ma gandesc ca daca am avut asa de mica fiind, oare am anticorpi cum trebuie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

Buna,
ne inscriem si noi, Mara Alexandra 4.07.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns okamoto spune:

BUNA!NE INSCRIEM SI NOI!NAOMY SI MAMI A MEA ADELINA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns okamoto spune:

BUNA!NE INSCRIEM SI NOI!NAOMY SI MAMI A MEA ADELINA!

Mergi la inceput