Fete din Austria(8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

mersi chesh de informatii,sper sa ma pot uita.
apropo de sarmale,am mancat acu vreo luna si ceva la o moldoveanca aici in salzburg sarmale facute cu varza murata de ea in casa,ca la moldoveni,nu de asta austriaca care n are nici un gust.
.inghit in sec cand mi aduc aminte,poate ma mai duc pe la ea si mananc!
am facut si mici intr o zi care mi au iesit oribili,dar dupa cate am vazut eu cam greu sa ti iasa aici mici ca acasa!
bey fetelor nu mai vorbiti de mancare mai ales seara ca eu incerc sa nu mai mananc seara,cica s la dieta
toria sa vedem cand se nimereste sa avem timp si eu si nelke sa venim amandoua la tine.




carolada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

apropo ,Gelu e sotul tau Toria?sa ti traiasca si la multi ani!

carolada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanja spune:

Toria ii uREz si eu sotului tau "LA MULTI ANI!",sanatate si fie ca tot ce isi doreste sa-i se indeplineasca.si din partea mea.
apropo,vezi ca ti-am trimis poze cu pe adresa ta de mail,care sper sa iti placa.
Anto poti sa stai linistita ca nu m-am suparat din cauza ca i-ai dat prajitura aia.Acum vreo 20 de minute mi-a cazut iar din pat si mi-a fost foatre frica crezand ca si-a dislocat umarul,dar fericire nu a fost nimic grav.Nici nu stiu ce sa-i mai fac sa stea potoloit.Tot timpul face cate ceva si se loveste,mereu trebuie sa fiu cu ochii pe el.Ce a facut Denisa azi la meci?Sper ca a castigat(felicitari)
Va urez o seara placuta(cred ca va uitati la eurovision).

LUCRURILE MARI NU SE FAC PRIN PUTERE CI PRIN STRADUINTA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Buna dimineata fetelor!I-mi beau si mai citesc pe-aici ca dupa-aia ma apuc si eu de mancarica.
Carolada du-ne si pe noi la prietena ta ,la sarmalute
Deni a pierdut ieri cu 6-1.A fost o echipa f. buna cu care au jucat.Stiau ca o sa piarda ca alea joaca in Meisterschaft.Deni a jucat f. bine .Antrenorul a fost f. multumit de ea ,binenteles si eu
La Eurovizion m-am uitat ,am vazut si Romania(nu prea mi-a placut), pe urma
Timpul pe aici e frumos (deocamdata), probabil v-om iesi dupamasa undeva
Nelke pe unde-mi umbli?!Vezi ca s-a facut timp fain ,eu mi-am dres madularele ,ma apuc de antrenament de saptamana viitoare.Daca ai concediu te invit la mine sa ne antrenam impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

buna fetele,
unde sunteti?la plimbarica?
alexa ce i cu tine ca pana acu trebuia sa dai raportul
antopai vii tu atatia km pt.niste sarmale?
tanjapai daca poti sa trimiti poze pe email,poti sa le pui sa le vedem si noi,de ex.pe webshot poti sa ti deschizi cont gratuit,sa vedem si noi
chesham vazut eurovision ul,te ai uitat pana la urma?nu mi a placut sanda ladosi,desi canta bine dar nu si a ales cantecul potrivit sa si puna in valoare vocea.mama,si ce sexoasa era
cred ca si noi dac am fi avut o melodie mai etno am fi avut sanse,ai vazut ukraina c a luat primul loc cu melodia aia care parea romaneasca?



carolada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

Buna fetele!
Am fost la un concurs de tras cu arcul in Thalgau(nu stiu daca am scris corect) si acum am venit;sotul in categoria lui are locul trei,la ce vreme a fost e bine(a ploat astazi cu galeata).
Noi suntem acum mai bine dar contractii mai simt,sper sa fie bine,sa ramana o peroada asa cum e.Ne mai auzim maine.
Toria LA MULTI ANI sotului tau,tot ce-si doreste sa de indeplineasca.
Pupici

alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chesh spune:

da, caro, m-am uitat si tare mult mi-a placut ucraina. acum citiva ani am citit autobiografia lui covaci - povestea intr-un capitol despre un eurovision la care a participat cu phoenix-ul (eu nu i-am prins) si m-am gindit cite sanse ar fi avut acum, cind totul se intoarce la folclor. la fel mi-a placut si melodia din serbia - eu nu inteleg sirba, dar parca mi-a intrat in suflet fiecare cuvint cintat de tip.
despre sanda, ce sa zic? eram sigura ca nu are nici o sansa - prea comercial. o fi crezut ca, daca anul trecut a cistigat turcia, o sa aiba si ea sanse cu putin latino/oriental si, mai ales, cit mai dezbracata. penibil. anul trecut am avut o melodie mult mai buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:



quote:

antopai vii tu atatia km pt.niste sarmale
quote:

carolada


Ei ,binenteles ca nu vind numai pt. sarmale,ma asteapta si Tori cu o placinta Sarbeasca,de mai bine de un an.

Mie nu mi-a placut Sanduta de nici o culoare,nici melodia ,nici cum se misca(era asa de rigida),ce sa mai spun cum era imbracataparca era ceva punck-ista sau din filmul Mad Max
In schimb si mie mi-a placut Ukraina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

buna fetele,
pai ce faci anto vii sau nu?ca noi te asteptam.
melodia serbiei n am vaszut o decat cateva sec.si n am putut sa mi dau seama daca mi place sau nu.ce m a enervat si pe mine si pe al meu a fost ca fiecare tara si a votat vecinii(neamurile),rusii s au votat intre ei,sarbii intre ei,tarile din nordul europei la fel.si ucraina mi a placut dar prea mi s a parut romaneasca,nu stiu poate c or avea si ei muzica de asta?sau s au inspirat de la vecini(adica noi)?
fetelor,care prindeti canalul arte in seara asta e un film bun de dragoste la 20,45,eu am citit despre el c ar fi deosebit,abia astept sa l vad(unde i babee ,a ratat filmul asta).Se cheama "In the mood for love"poate ati auzit ceva de el.
aseara am vazut un film pe gustul meu,cu cavaleri si turniruri,putin comedie,pe orf 1,l a mai vazut cineva?Ritter aus Leidenshaft se chema.
cam atat pt.azi,


carolada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Caro eu l-am vazut ,a fost SUPER.
O sa ma uit si eu pe Arte deseara ca-mi plac filmele de dragoste

Mergi la inceput