Dar Soacra Sotilor Nostri?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klavier spune:

si bine, si mai putin bine, ca orice oameni normali.
ceea ce ma uimeste e ca sotul meu ii spune "mama" mamei mele fara nici o problema. in schimb eu n-as putea sa imi numesc soacra "mama" nici intr-o mie de ani... ma gandesc intotdeauna ca avem o singura mama, nu?...

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iza bella spune:

Mama mea e "MAMA", mama lui e "MAICA-TA" (si invers).Le iubim pe amandoua in felul nostru (fiecare mai mult pe mama lui, cum este normal).
Sangele apa nu se face!
Eu ma inteleg mai bine cu mama lui decat el cu mama mea.E drept ca nici nu prea au timp sa stea impreuna pt. ca el are un program f. incarcat.Insa, este foarte recunoscator si o respecta f. mult pentru devotamentul si dragostea ei pentru noi.Ea ne-a ajutat mult la cresterea copilului, si in toate momentele dificile ce ne apar in viata ne putem baza pe ea.Pentru asta ea e cea mai iubita mama!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PITI spune:

Fetelor,v-am citit raspunsurile si imi dau seama ca o situatie ca a noastra nu cred ca mai este sau cel putin nu cunosc.Mama mea si sotul meu lucreaza impreuna si se inteleg mai bine decat eu cu ea,dar asta nu e tot .Marius,sotul meu o iubeste mai mult decat pe propria sa mama si asta de cand ai lui l-au gonit din casa ,l-au facut prost ,i-au spus ca daca da la facultate nu o sa ia niciodata,atunci cand mama l-a sprijinit ai lui ii bagau facturile sub usa sa le plateasca daca nu vrea sa-i ia bani pe chirie;i-a spus ca mananca prea mult deci sa aduca mai multa mancare etc .....Problemele cu ei ar continua,dar noi le-am pus punct,ne-am imprumutat si ne-am luat casa noastra.in concluzie cand l-am intrebat de curand pe cine ar alege ? mi-a raspuns fara sa se gandeasca--am o singura mama,atat;nici tata nu am---in concluzie mama ,deci soacra lui este mult mai importanta decat proprii lui parinti.............si mie totusi imi pare rau ca s-a ajuns aici !

Mergi la inceput