Fetele din USA, poftiti la o barfa!!! (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ferigutza spune:

Laura_T,

Cheagul se numeshte rennet. Eu am gasit varianta vegetala la un bulk foods store. Din cate am auzit s-ar gasi shi la farmaciile veterinare si acela este facut chiar din o substantza ce se gaseshte in stomacul bovinelor.

Delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Buna fetelor,

Urari de bine ( cu putina intarziere) celor aniversati si cel nou veniti, Bun venit aici pe acest forum!!

Alinuta,
am votat pentru scumpica ta de fetita cu nota maxima!

In rest nu prea am ce va povesti, nimic nou, dar incerc sa va citesc si ritmul vostru alert!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Delia, am vazut eu rennet pe raft la market la pachetel in zona de jello si gelatina si prafuri de cheese cake si minuni din alea. Dar n-am stiut ca ala-i cheagul. Erau niste pastilute, parca, nu am cumparat, dar m-am uitat de curiozitate pe pachet. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

Alinuta, superba bebelusha ta! nota 10, of course :)

C, tine-o tot asa!

Pupi la toate fetele mele dragi!


http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomax spune:

'neata dragelor!

alinuta, votat si eu minunea ta mica

conchita, brava tie da' sa stii ca din cauza floridei nu primim noi ploaie, ihi, asa a spus nenea ala aseara, a dat o iesplicatie cum ca niste nori deasupra la panhandle ingreuneaza conditiile atmosferice in ga. de-am cazut pe spate si eu si colega.

meyy, da' ce puturosenie pe pagina asta, ori dormiti, ori ati plecat in we de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Ei, na si tu, Cleo, lasa lumea sa se trezeasca! Abia mi-am baut cafeaua intarita cu un espresso, sunt wired, gata sa plec acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomax spune:

laura, nici o sansa sa-i las in adormire, io-s la a patra cafea, tu vad ca deja esti gata sa pleci acasa, pai e corect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Nu-i corect, da' stii ca aici se pot face cele mai mari matrapazlacuri pe cale legala, tre' sa stii doar loop-ul. Ma gandesc cu drag la ora plecarii, e asa o zi frumoasa azi, vor fii 79 de grade, daca-i corect meteorologul, si asta ce meserie. Gresesti si tot te plateste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomax spune:

aa, nu mai, ziceam asa: e corect ca ele sa daorma in timp ce eu ma chinui cu cafele si tu deja ai pus juma de zi munca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

ach so! te-am inteles gresit. da' mai mult de juma' de zi, daca socotesti ce lehamite mi-e azi si cu cata sila am venit la birou. mi-as lua copiii si m-as duce undeva la plimbare. asa stau aici si caut numere.

Mergi la inceput