mamici din Iasi (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

De coafeza...
Eu am un par dificil si mult si aspru...
Depinde ce vrei. Daca nu vrei ceva sofisticat poti merge tot la Melany, iti recomanda Iuliana pe cineva... Aaaa Ii poti spune ca vii din partea mea... si e f draguta.
Daca vrei stil si ceva mai deosebit iti recomand salonul Teo la sora Teodora - sunt 2 gemene - niste tipe cu mult bun gust si cu multe premii ... Si-au deschis salonul cam peste mana - pt mine- in Alexandru cel Bun dar merita sa mergi la ele.
Imagineaza-ti ca in Dec au fost in stare sa imi faca o coafura de par lung fara nici o clama, totul din fixativ si un elastic: aratam ca o dansatoare de flamingo, dar f. dragut. Cu pieptanatura asta au luat nu stiu ce premiu - nu pe capul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Hooop si eu,ca Alex a cazut la datorie!!
Super a fost azi ,deja ma gindesc la urmatoarea intilnire(cu ce sacosa sa vin sa aduc si eu jucarii sa recuperez de tura asta).Acum sint sigura ca voi avea o saptamina frumoasa ca mi-am incarcat bateriile.
Vazind pozele deja ma gindesc cu jind la linistea din Gradina(acum imi biziie calculatorul.Tati a ramas cu mintea la bere dar i-am promis ca recupereaza data viitoare.
O duminica frumoasa tuturor!!
Gabi si Alex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

quote:
Originally posted by l_carmen2003

De coafeza...
Eu am un par dificil si mult si aspru...
Depinde ce vrei. Daca nu vrei ceva sofisticat poti merge tot la Melany, iti recomanda Iuliana pe cineva... Aaaa Ii poti spune ca vii din partea mea... si e f draguta.
Daca vrei stil si ceva mai deosebit iti recomand salonul Teo la sora Teodora - sunt 2 gemene - niste tipe cu mult bun gust si cu multe premii ... Si-au deschis salonul cam peste mana - pt mine- in Alexandru cel Bun dar merita sa mergi la ele.
Imagineaza-ti ca in Dec au fost in stare sa imi faca o coafura de par lung fara nici o clama, totul din fixativ si un elastic: aratam ca o dansatoare de flamingo, dar f. dragut. Cu pieptanatura asta au luat nu stiu ce premiu - nu pe capul meu.



Unde anume in Alexandru? Un indiciu, ceva...
Multumesc.

~~Adela&Julia


www.casa-romanilor.ch/teodora.htm" target="_blank">Salvati un ingeras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

Mai, fetelor, voi ziceti ca au cazut frinti copilasii. In cazul nostru nici mincare nu ne-a mai trebuit, ne-am mai jucat putin cu micuta, ca ea avea chef, am pacalit-o si tusti in pat, am dormit de la 7 la 10 neintorsi.

Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini.
Elena si Erica (6.februarie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Am vazut si pozele. Ce copii frumooosi!! si parinti asemenea .
Ma bucur pentru voi ca v-ati intalnit.

~~Adela&Julia


www.casa-romanilor.ch/teodora.htm" target="_blank">Salvati un ingeras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

Tocmai am descarcat si noi poz(n)ele. Iata-le:
http://community.webshots.com/album/139197637jgmTAd

Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini.
Elena si Erica (6.februarie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Multzumesc mult de tot pt raspunsuri!Adela , Ovidiu este cumva tipul de la Maviov? Nu am fost niciodata la el dar am vazut la o tipa o tunsoare scurta fff interesanta facuta de el. Auzisem ca pretzurile sunt destul de marisoare acolo. Carmen te rog mai da un reper despre Salonul Teo.In Alexandru cam pe unde? Eu stiu pe acolo de salonul Appolo (si am fost de vreo cateva ori -odata la Dana si de vreo doua ori la Ioana), dar am fost cam nemultzumita. Tot acolo am fost si la manichiura/pedichiura. Tipa e bunicica dar impertinentaaaaa pana la Dumnezeu.


Fetelor v-am vazut pozicile Suntetzi toate niste mamicutze frumoase si copilasii sunt scumpi scumpi! Elena ce mult ai slabit!! Sa-ti traiasc printzesa si poate cu putzin noroc o sa ne intalnim si la vara ! Gabi, Alex chiar merge singurel sau doar sustzinut de tati? Nu pot sa cred ce mare s-a facut!! Carmen , puiul tau e deja flacau mare! Fantastic ce repede trece vremea. Cand l-am vazut la intalnirea din decembrie aveam impresia ca seamana cu tati, dar acum cand m-am uitat in poze are multe din trasaturile tale . Mamicilor sa va creasca frumosi si sanatosi copilasii si sper ca prin vara sa se mai organizeze inca o intalnire ca sigur nu voi lipsi.

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Da Maviov.. uitasem numele salonului.
Salonul Melany unde este? Imi suna cunoscut.

Dar despre maseuza , nimeni nimic?



Va doresc o duminica frumoasa!

~~Adela&Julia


www.casa-romanilor.ch/teodora.htm" target="_blank">Salvati un ingeras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Mai, fetelor, sunt asa de nenorocoasa ca imi vine sa plang. Ieri dimineata cand ne pregateam sa plecam au sunat cei de la termopane si a trebuit sa stau acasa sa faca ei masuratorile. Am ajuns in Gradina abia dupa amiaza, dupa ce a dormit Andra. Ma bucur foarte mult pentru voi si am vazut pozele: sunteti super. Si imi pare asa de rau, mai ales ca am tinut-o si pe Andra in casa toata dimineata, care a fost superba.
Trebuie neaparat sa va mai intalniti si sa vin si eu cu mogaldeata mea !!!! Pleaseeee!!!

Alina si Andra !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Fetelor, sunt superbe pozele.
Pt cele care n-au fost, le fac in ciuda ca au pierdut o "intalneala" grozava.L-am revazut pe Alex, baietelul Gabrielei(acvi), acum un baietel falcos care e sigur pe picioarele lui si alearga non stop , apoi am cunoscut-o pe micuta Erica o bomboana de fetita, imbracata in roz. Am tinut-o in brate si a fost grozav.E un sentiment minunat sa tii un BB mic de 3 luni in brate, dupa ce tu ai copii mari de aproape 15 kg. Era gingasa si usoara si am avut din nou grija la capsor...superb.Oare din cauza ca e fetita? (nu va ganditi la prostii, desi mi-ar fi placut sa fie si o fetita la mine in familie).Apoi a venit si Lacramioara cu Fabian, un baietel smecher, dar foarte cuminte si retinut la inceput. Mateiu meu cum l-a vazut pe Alex a lui Gabi, repede la el sa-l imbratiseze, apoi si la Fabian, mai, mai sa-i dea jos. Am reusit sa il cunosc pe Alex, baietelul lui Carmen,un scump si jumatate, cu ochi mari, curiosi si inteligenti care ar fi vrut sa mearga deja.
Si am primit observatie de la dl gardian ca nu e voie sa faci fotografii si sa filmezi in gradina botanica, daca vrei, platesti taxa, ca sa nu va mai spun ca a ramas chestia cu "nu calcati iarba", si aici ne referim la copii.
Oricum ne-am retras apoi intr-o poienita cu o fantana si niste trunchiuri cazute la pamant si aici copiii au putut alerga in voie. Otto , catarator ca de obicei a stat mai mult sus pe fantana, Matei si Fabian au mai jucat un fel de fotbal, Alex cel mare tot l-a fugarit pe taica-su, iar Alex cel mic ar fi vrut sa mearga mai mult si sa desfaca sticla cu Pepsi Cola. Dar lasa ca acus scapa si el la picioare. Singura domnisoara, gingasa si scumpa, a fost cumintica, a mai vrut papa, ne-a si zambit la un moment dat cand statea cu capul pe umar la tati, ba chiar a si sughitat un pic. La un moment dat Alex cel mare a adormit la tati pe brate si a dormit in sanul naturii la aer curat. Fabian stia de "mingea mare si mingea mica", a jucat fotbal cu mama si am inteles ca e mare pasionat de masini. Data viitoare venim cu arsenalul pregatit. Mateiul meu a umblat ca titirezul,s-a catarat,a sarit de pe trunchiul copacului a si plans cand nu-i convenea ceva si Erica incepea si ea sa scanceasca cand il auzea pe urlatorul meu.
Va multumesc Carmen si Elena pt poze, liliacul inflorit e superb...
Data viitoare ce ziceti sa luam cateva pizza si berea la pachet ca sa nu mai fie taticii suparati ca la asa o zi frumoasa nu s-au putut bucura de bere?
Oricum noi am ajuns acasa aseara pe la 22, caci din parc am mers la "casa noua". Matei a adormit in tramvai, Otto nu mai avea nici el mult... A fost o zi superba si timpul a trecut atat de repede...
Cand facem urmatoarea intalnire? Noi abia asteptam...
Va pupam dulce si va multumesc pentru ziua de ieri.
Gabriela si baietii
PS. Si ca sa va distrati un pic, Otto aseara incepe sa planga cu foc in baie, ma duc repede sa vad ce e...scapase periuta de dinti in WC.I-am dat alta, caci aveam cumparata, dar nu asta era problema ci faptul ca periuta lui cazuta in WC va ajunge intr-un lac si va polua lacul. (la gradi a facut educatoarea un cerc de ecologie si a tot invatat cuvinte noi:"poluare", "nociv", etc...si bineinteles explicatii pe intelesul lor). Am inceput sa-i explicam despre statia de epurare, despre sitele care opresc mizeriile, bla...bla, dar a zis ca el nu stie pt ca n-a vazut niciodata, asa ca tre sa facem o vizita la statia de epurare sa inteleaga baiatul cum e cu poluarea lacurilor.
O duminica frumoasa...

Mergi la inceput