Barbatzi care CUMPARA cadouri

Barbatzi care CUMPARA cadouri | Autor: danat

Link direct la acest mesaj

De ce i-am zis asa subiectului: fiindca, de multe ori se intampla ca EL sa ne intrbe ce am dori sa ne cumpere cadou, sau chiar ne da bani shi cu asta basta!
Sa va povestesc o intamplare pe care am vazut-o pe 5 decembrie in Mall. Eram intr-un magazin de cosmetice si vine un tip dragutz, tinar, inalt, ma rog, aratos ce mai! Si ii spune vinzatoarei ca ar dori sa aleaga ruj, oja, fard de pleoape, de obraz si pudra, dar sa fie de buna calitate si asortate. Bineintzeles ca a rugat-o sa-l ajute. Shi o alta vinzatoare a comentat rizand: "mai rar un barbat care sa cumpere cosmetice unei femei..." La care tipul zice: "Ea a facut doi copii pentru mine, makar atita lukru pot incerca sa fac shi eu pentru ea..." Vreau sa va zic fetelor, ca reactzia femeilor din preajma a fost aproape de leshin la asa sensibilitate aratata de un barbat... (care mai arata si f f bine pe deasupra!!!)
Deci, mai exista si barbatzi care CUMPARA chiar ei cadourile, hehe

danat

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

ASA DA, sau cu alte cuvinte, se inscrie la rubrica: Faceti ca ei!!
L-am ppus si pe al meu sa citeasca, doar doar.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

Bravo lui,ce frumos.Sa stii ca la cap. asta si barbate-meu sta f. bine-mai ales la evenim. mai speciale(nastere etc)-imediat se duce si-mi cumpara un bijou(ca altceva nu prea stie).Mi-a luat asa multe ca nici n-am unde sa le port si ca sa fiu sincera...prefer sa-mi dea mie banii:-)Desi in mod sigur i-as cheltui aiurea.

Uite-ashea sa vina moshu' shi la voi...
www.gifanimations.com/animation3/christmas/Jumping_santa.gif" border="0">Ortansa-de 2X mamica va doreste:
SARBATORI FERICITE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

Sotul meu este din categoria sotilor care fac cadouri...
Imi cumpara foarte des cate ceva, nu numai de ziua de nastere...
Cand a fost in Franta mi-a cumparat pantofi, fuste, o rochie, lenjerie (super!), ruj si o gramada de chestii, care mi s-au potrivit perfect..
Un timp a facut naveta si cand se intorcea acasa, in we, de cele mai multe ori venea cu cite un cadou (de obicei imbracaminte) si vreau sa spun ca cele mai frumoase lucruri din garderoba mea sunt cumparate de el..
El este "artistul" casei, are foarte mult gust si trebuie sa recunosc ca am invatat multe de la el in domeniul vestimentatiei si nu numai....



Elena&Laura

Este mai important sa fii bun decat sa ai dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:


Si sotul meu face parte din categoria
celor ce fac cadouri.Cate o floare,cate o cina
mai deosebita,cate un parfum care stie ca imi place.

De cand sunt gravida.....ma rasfata cu lucrusoare
pentru bebica pe care le alege cu foarte multa atentie
si le asorteaza el singur.

Samurai-lady si bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

Si sotul meu cumpara cadouri pentru subsemnata.Bijuterii,ceasuri,haine,posete,parfumuri,floricele...

Lia&Andrew

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

quote:
Originally posted by zara

da dana,
mai sunt barbati de genul asta si al meu face parte din tagma cind vrea el desigur...la fel a facut al meu anul trecut de sf. nicolae, ca m-am trezit cu gama completa de farduri de ysl si eu nu ii luasem nimic...si un buchet frumos de flori. pur si simplu ii place sa ma resfete si cind are idei sa ma surprinda, daca nu pleaca urechea la ce spun eu uneori ca as vrea si imi aduce el. mi-a povestit apoi cum era in magazin, exact ca descriere facuta de tine, numai ca se intimpla in alta tara. dar numai ca pe aici vad frecvent barbati pierduti la raionul de lenjerie intima de lux sau farduri si parfumuri sau altele cautind ceva pentru femeia pe care o iubesc...e tare placut sa ii vezi total dezorientati in acel mediu si cum isi prind urechile sa aleaga ceva daca nu primesc ajutor imediat, numai ca nu se dau batuti tocmai ca ei gindesc ce mult merita femeia de linga ei.

z.



Am shi io o intrebare: CE LE DATZI SA MANINCE? (asta o fi explikatzia, ma gindesk.....)

danat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bogdan_ciornei spune:

Tot timpul am cumparat cadouri iubitei mele.Stiu ca o bucura foarte mult,iar bucuria ei ma face si pe mine fericit.
Ce ti se pare asa de iesit din comun?
Cat despre intrebarea "ce ti-ai dori de Sf. Valentin"...nu o utilizez.stiu ce iar placea sa primeasca si ma conformez.
daca partenerul tau nu procedeza asa,asta nu
inseamna ca "mai exista si barbatzi care CUMPARA chiar ei cadourile"
ci "mai exista si barbatzi care NU CUMPARA chiar ei cadourile".
sorry.sper sa nu te superi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

..."confliktusul" dintre generatzii....hihihihi

Lia&Andrew

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Draga Bogdan, NU am facut nicaieri in mesaj afirmatia ca sotul meu nu procedeaza ca cel din povestirea mea.....din contra! Numai ca, in jurul meu, la birou, sau printre prietene, vad aproape numai soti/ prieteni, care au devenit atit de comozi incat prefera sa scoata nishte bani din buzunar si sa-i ofere pur si simplu partenerei, decat sa faca ei marele efort de a cumpara ceva.
Asta e tot! Si nu se supara nimeni! Rilecs

danat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Pai atunci se pare ca numai al meu nu cumpara niciodata nimic.
Ne cunoastem de 8 ani. Mi-a luat flori de 3 ori - de 2 ori era ziua mea si 1 data la casatoria civila. Am facut casatoria religioasa o data cu botezul - nici prin cap nu i-a trecut ca ar fi frumos sa-mi ia o floare. M-am dus eu frumos la florarie si mi-am facut buchet!
Chestia e ca nici eu nu tin foarte tare la chestiile astea (normal, altfel nu as fi ramas atata timp cu el), dar recunosc ca mi-ar fi placut macar o data pe an sa primesc ceva de la el. Problema lui e ca nu-i place sa aiba de-a face cu banii. Vine acasa cu salariul in plic inchis si mi-l pune in brate. Si trebuie sa am grija in fiecare dimineata sa ii dau bani de mancare la serviciu. Dar el niciodata nu are habar ce fac cu banii, etc. Si niciodata nu are la el bani multi. Cam asta e - chiar e singurul care nu cumpara niciodata nimic?!


bb Monica si Sorana

Mergi la inceput