Barbatzi care CUMPARA cadouri

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klavier spune:

quote:
Originally posted by sorana

. Cam asta e - chiar e singurul care nu cumpara niciodata nimic?!


bb Monica si Sorana



nu e chiar singurul, dar daca iti lasa tie toti banii - e cam acelasi lucru, nu?
la noi, eu sunt cu cadourile, pe care mi le administrez inclusiv mie. el imi aduce uneori - nu am reusit sa imi dau seama ce il determina cand o face - cate un buchet enorm de trandafiri. uneori inseamna rar... dar e foarte placut cand se intampla. de obicei, ma intreaba cand vine din calatoriile lui: "ei, si ce ti-ai mai cumparat frumos?" tot de obicei am ce sa ii arat

parerea mea e ca un barbat nu se schimba niciodata fundamental. si nu e nici o problema daca nu ma bombardeaza cu cadouri, atata timp cat ma bombardez eu singura. oricum stiu mai bine ce sa imi aleg decat ar face-o el. cel mai frumos e cand mergem amandoi la cumparaturi si ne cumparam unul altuia cadouri cu celalalt de fata.

si cel mai frumos ar fi daca am reusi sa mai facem si economii...

A+A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Sotul meu a fost foarte generos de 1 martie, nu pot sa spun ca asa e mereu, poate l-a influentat forumul sau sarcina mea ??? Sambata de obicei mergem la cumparaturi prin Metro, Carefour sau Selgros, ieri mi-a luat tot ce am cerut fara sa fiu nevoita sa insist prea mult, doua perechi de pantofi, unii mai sport dar de calitate si unii mai eleganti si mai "de firma", un pulover mai finut din Metro, si o scurta de primavara din Selgros. Sambetele de cumparaturi sunt obositoare, dar preferatele mele. Doar seara cand facem socoteala ma simt putin vinovata, si ma intreb cate din cele ce am cumparat ne erau cu adevarat necesare.
Acum nu astept decat primavara sa-mi scot burtica la plimbare in haine si incaltari noi.
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Din primele voastre raspunsuri aveam impresia ca numai cele "de afara" sunt cadorisite asa cum se cuvine,dar cu ultimele mesaje mi-am mai schimbat parerea.Si mie imi facea prietenul multe multe cadouri pana ne-am casatorit,dar dupa aceea... Asa ca nu se pune deocamdata ceea ce spune Bogdan,el e doar prieten,trebuie sa supravietuiasca probei timpului
Oricum,in ceea ce ma priveste,cele mai frumoase cadouri sunt cele pe care mi le fac eu singura
In final vreau sa dau un exemplu pozitiv-am vazut azi un barbat care cumpara pentru sotie(?)(avea verigheta!)un neglije din voal...dantelat...o idee buna de cadou pentru orice sot/prieten!Doar maine e 8 martie!Cu ce v-au aniversat jumatatile?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Al meu e destul de dragut cu cadourile...chiar uneori ma surprinde si ma indeamna el sa-mi iau, in special bijuterii si parfumuri, care-s preferatele mele de altfel....as putea spune ca deja am facut colectie si trebuie sa ma reorientez spre altceva. Sper doar sa-i tina obiceiul...

Cristina & Yasmine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

am si eu un sot generos din cale afara...parfumuri, rochii,haine, bijuterii, flori, cosmetice(cu astea din urma ma termina, deoarece e genul de victima al vanzatoarelor...cand eram in Romania venea cu tot setul de cosmetice de la o firma de ex. Nivea ...iar mie nu imi plac produsele astea...)in fine , paleam , dar nu l-am descurajat niciodata..pe de alta parte, e atata de scumpic..de ex. daca pleca din localitate , era delicios de descoperit ... mi-amintesc ca mi-a luat o data doua rochii, palarie,geanta asortata...si geanta era plina cu de toate parfum, ruj, si nu mai tin minte ce..mi-amintesc de asta pentru ca desi imi dadeam seama ca erau deja multe chestii , eu tot mai cotrobaiam ..adevarul e ca acum spune la toata lumea ca am fost cea mai frumoasa gravida ..si adevarul e ca banii se duc..dar cu ce placere iti amintesti...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Dragul meu sotzior mi-a facut cadou azi, de ziua mea, o bratara cu o inimioara si o stea de mare, superba. ca de obicei, m-a intrebat dinainte ce-mi doresc (in urma experientelor anterioare cand mi-a cumparat diverse chestii, scumpe si frumoase, dar care nu mi se potriveau). Acum ne intrebam reciproc ce ne-am dori, si e perfect.

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

.... va rog frumos, vorbiti voi cu sotiorii vostri daca nu vor sa educe un alt sotior care nu face ca ei (cadouri)... al meu nu-mi spune nici traditonala urare, iar cand il trag de urechi imi sustine ca de fapt mi-a spus azi noapte dar nu am auzit eu, ca el a fost primul care ma felicita...???....s-a intamplat de cateva ori sa mearga la piata singur si sa vine cu cate un buchet de flori, sau unele bijuteriisi tzoale, de pe unde s-a preumblat, dar cand sunt zile de sarbatoare, nu, imi spune sa imi iau ce vreau eu...... dar surprizele?....emotiile pe care le astepti de ziea ta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Poi, ce sa zic, io p-al meu l-am luat educat gata. Plus ca la toate ocaziile/zilele/valentine's samd i-am luat cate ceva dregutz si el s-a simtit obligat (desi obligat nu e corect spus) sa faca la fel. Il pup si ma bucur mult pt. fiecare floare/gest frumos...
Io ce sa-tz zic ku al tau, taie-l de le portzie (de orice fel, your choice) kand mai uita, fa-l sa-si dea seama ca lucrurile astea sunt importante pentru tine: surprizele, faptul ca s-a gandit sa-ti faca o bucurie, etc. Nu e acelasi lucru cand iti da banii sa-ti iei singura, ca detergentul si bulionul.
Al meu s-a trezit azi noapte si mi-a pus pe furis cadoul pe noptiera, ca sa-l vad cand ma trezesc, si m-a impresionat mult. Nu conteaza valoarea, ci modul in care oferi un cadou.... Si, orice se invatza...
Adu-l la training

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Mai fetelor, dragelor, acum dupa atita vreme, ca vad ca s-a dezgropat acest subiect de demult, ma simt indatorata sa fac urmatoarea precizare (caci vad ca s-a interpretat un pic eronata intentia mea cind am creat subiectul de fatza): sotzul meu tocmai ca FACE parte din categoria care cumpara cadouri, si inca ce placere ii face sa aleaga numai el, sa stie numai el ce mi-a cumparat, ca sa fie adevarata surpriza.
E adevarat, o singura data s-a intamplat sa imi dea o suma de bani (dar asta s-a petrecut exact anul asta de ziua mea, deci in aprilie, DUPA ce scrisesem subiectul) si asta pt ca la toate intrebarile lui mai mult sau mai putin subtile prin care incerca sa afle ce imi doresc, nu il lamuream in nici un fel, pt simplul motiv ca nici eu nu stiam ce imi doresc! (pasiunea mea parfumurile nu mai intrau la socoteala, deoarece acest subiect a "decazut" ca importantza de cind sunt din motive obiective...).
So, in concluzie, sotziorul meu imi cumpara el cadouri, poate cu un pic de sugestii din partea mea, dar o face! Ceea ce va doresc si voua!
Pumpilici la fetite, burtici si mamici!

danat

Mergi la inceput