Fetele din USA, poftiti la o barfa!!! (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by kim222

OK deci pot sa zic si pot sa fac tot ce vreau...hi.hi.hi.
Duminica intru in saptamina 23-a......mai este ceva...




Kim, sarcina usoara si nastere ca fulgul da' vezi sa nu nasti si tu cu ccc cariocile in mana ca Veve :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Eu n-am fost la dentist in America inca...da ma pot concentra sa pricep ce se face cu masajul, parafina si relaxarea si muzica...da cu computeru ce se face ca desi egzista wireless mouse, ala actionat prin telepatie inca nu s-a inventat
Asa e la toti sau tu ai fo la unu bengos?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

si eu am fost la dentist in vara trecuta...intotdeauna am murit de frica.In US...experienta a fost super..nici o durere nimic...confort..tot ce vrei...eu am refuzat castile ca mi-era frica sa nu ma amagesc si sa ma enerveze si alea...oricum ,experienta a fost faina..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Llaura, pe computer iti arata pozele luate cu o digitala in varf de batz, la domnii dinti si domnisoarele masele, sa vezi cat tartru ai, sau nu, adunat de anul trecut. :)) dupa aia muti pe cablu si te uiti la filme, daca vrei. eu m-am uitat la HGTV :))

nu e mare branza de informatie, ma alintam si eu cu voi aici ca nu m-a durut la dentist, atatica tot :))

p.s. cabinetul cu pricina e in circuitul Spa, nu auzisem de asa ceva pana acum, ca de pilda in kansas city aveam doar scaunul de pacient :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

quote:
Originally posted by conchita



maah, la dentistii vostri aveti scaun cu masaj electric si telecomanda, impachetari in parafina pentru maini, nu mai jtiu cum ii zice la chestia aia calda de ti-o pune pe ceafa sa te relaxezi, computer la nas si muzica in casti? daca nu, faceti rost :)) pentru prima oara in viata mea am adormit in timpul cleaningului, n-am simtit nici o piscatura macar, io care aveam cosmaruri numai cand silabiseam cuvantul den-tist! :)



Sa nu-mi spui acu si ca dentistul semana cu Colin Firth...

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Si eu am fost la dentist in USA, o experientza de neuitat, si o lucrare de o calitate mult superioara celor din RO. Aveam o teama de dentist ca mai bine rabdam dureri, iar acuma merg incantata si zambind. Nu shtiu cum o fi prin alte tzari dar USA la capitol dentist sa te tot duci (bine cand vine vorba de plata asta este alta poveste , pretzurile sunt asha de piperate ca preferi sa te speli de 5 ori pe zi pe dintzi sa nu cumva sa capetzi o carie).
Kim sarcina ushoara incontinuare.
Gabbriela & Julian


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by Andrada
Sa nu-mi spui acu si ca dentistul semana cu Colin Firth...



hihi, decide singura care e mai mumos:

http://www.alafayadentistry.com/pages/about.htm

in dreapta pe pagina, cum te uiti la ecran. il cheama Gary
si bineinteles ca si-a tras numa gagici una si-una in echipa, ca un guru. :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Man, ala-i dentistu' tau? Bila alba! Pe langa frig, inca un motiv sa ne mutam de-aci

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

M-am gandit sa va mai salut si eu, ca n-am mai facut-o de mult. V-am citit in schimb, cat de des am putut. Ieri a venit sotul meu , deci va dati seama, sunt ocupata si fericita
Acum inca doarme. Cand se scoala plecam la Sinaia. Nu avem noutati cu actele... O sa va tin la curent. Va pup si va doresc numai bine!



Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Conchita, asta sigur nu-i din Bold and Beautiful, sau cum i-o fii zicand la soap-ul ala? Nu prea gasesti printre evrei barbati misto decat rar. Si ce mai face pe langa dinti? Are cabinetul taman pe langa Westinghouse, nu? Ca vad ca-s pe aceeasi strada si nr destul de apropiate (dupa standardul american).

Mergi la inceput