ce prostioare mai spun copilasii

ce prostioare mai spun copilasii | Autor: elara

Link direct la acest mesaj

Am auzit acum cateva zile la emisiunea lui Teo doua istorisiri:
Un copilas vazand pentru prima data un cantar intreaba ce obiecte ste si i se raapunde: Este un cantar. Si copilasul intreaba: Si de ce nu canta?

Alt copil a auzit prima data expresia "luna plina" a intrebat:"Plina cu ce?"

Si acuuuuum cireasa depe tort! Cine a vazut emisiunea lui Iantu cu "Copii spun lucruri traznite" poate ca stie faza. Va avertizez, pe cei mai pudici dintre voi ca povestea face referire la ceva f intim si nu tocmai ortodox.

Un baietel povestea cum a dat el buzna in baie unde erau parintii lui si a vazut-o pe mamica lui cum "ii manca" p..ta lui tata si a fugit speriat sa nu i-o manance si lui.

Acum ,dincolo de cat de penibil se simt parintii si s-au simtit si cand el a povestit totul la tv, ma gandesc ca dac isi va aminti cand va creste ( si cred ca-si va aminti fiindca s-a speriat) si va intelege va fi foarte aiurea situatia.
Dincolo insa de astea situatia mi s-a paruta tat de hilara ca am ras cu lacrimi.

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

quote:
Initial creeata de elara



Un baietel povestea cum a dat el buzna in baie unde erau parintii lui si a vazut-o pe mamica lui cum "ii manca" p..ta lui tata si a fugit speriat sa nu i-o manance si lui.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninja spune:

Ce perversi!!!

---------------------------------------------------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
www.geocities.co.jp/WallStreet/4076/index.en.html" target="_blank"> The Sea of Japan and Koreans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EDDY spune:





Eddy & Antonia Naomi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebetica spune:



Tragicomic !!!!



Ioana si Stefan Dimitri
http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b371605805da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:



Adina & Luka (2 ani pe 15 mai)

http://www.babiesonline.com/babies/l/lukayashy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns debby spune:



Cred ca m-as face miiiiiiiiiccccccccccaaaaaaaaaa . Adevarul e ca trebuie sa ai zece ochi si precautie maxima !

http://community.webshots.com/user/deborah_debby-date

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Initial creeata de elara

Si acuuuuum cireasa depe tort! Cine a vazut emisiunea lui Iantu cu "Copii spun lucruri traznite" poate ca stie faza. Va avertizez, pe cei mai pudici dintre voi ca povestea face referire la ceva f intim si nu tocmai ortodox.

Un baietel povestea cum a dat el buzna in baie unde erau parintii lui si a vazut-o pe mamica lui cum "ii manca" p..ta lui tata si a fugit speriat sa nu i-o manance si lui.

Acum ,dincolo de cat de penibil se simt parintii si s-au simtit si cand el a povestit totul la tv, ma gandesc ca dac isi va aminti cand va creste ( si cred ca-si va aminti fiindca s-a speriat) si va intelege va fi foarte aiurea situatia.
Dincolo insa de astea situatia mi s-a paruta tat de hilara ca am ras cu lacrimi.

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca



Ce jenant!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

quote:
Originally posted by Cristina_C

quote:
Initial creeata de elara

Si acuuuuum cireasa depe tort! Cine a vazut emisiunea lui Iantu cu "Copii spun lucruri traznite" poate ca stie faza. Va avertizez, pe cei mai pudici dintre voi ca povestea face referire la ceva f intim si nu tocmai ortodox.

Un baietel povestea cum a dat el buzna in baie unde erau parintii lui si a vazut-o pe mamica lui cum "ii manca" p..ta lui tata si a fugit speriat sa nu i-o manance si lui.

Acum ,dincolo de cat de penibil se simt parintii si s-au simtit si cand el a povestit totul la tv, ma gandesc ca dac isi va aminti cand va creste ( si cred ca-si va aminti fiindca s-a speriat) si va intelege va fi foarte aiurea situatia.
Dincolo insa de astea situatia mi s-a paruta tat de hilara ca am ras cu lacrimi.

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca



Ce jenant!

Cristina



Subscriu

Dana&bb Andy(1 an si 2 luni)
http://community.webshots.com/user/danaiakob

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_ltd spune:

Rasu' - plansu' sau ar fi tragic daca n-ar fi comic! Bestial!!!!

Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaM spune:

Mara se tot joaca de-a ascunsul si cel mai bun loc gasit de ea este dulapul de la ea din camera. A reusit sa desprinda placajul din spatele dulapului. Ieri dupa-amiaza a vrut sa isi ia ceva din dulap, l-a deschis si a exclamat "Mami mi s-a f....t dulapul!!!" M-am uitat la ea straduindu-ma sa nu ma apuce risul si am intrebat-o ce a patit dulapul ei. Raspunsul a fost promp "S-a stricat"

Mergi la inceput