Situatii caraghioase !

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

quote:
Originally posted by alina morostes

dar nu-l pot opri sa nu mai zica,dimpotriva zice daca ii fac observatie


Alina, e numai inceputul, gata, s-a zis cu "libertatea de expresie" in familia voastra!

Despre topic, in general:
Dom'le, pe forumurile astea nu se mai respecta imparteala pe categorii! Eu anume nu intru la "un ochi ride..", ca-s la servici si nu se cade sa rid ca proasta, de una singura, in 8-ul productiv, si uite ce patesc...Acuma ma prapadesc de ris nu numai cind va citesc pataniile, dar si cind imi amintesc de vreuna dintre ele...
Asta e, eu ma sacrific, va citesc incontinuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns debby spune:

Uite chiar astazi mi-am amintit de fobia mea. Eu nu suport insectele mijlocii si mari, sa nu va spun ca fluturii de noapte sunt o groaza.

Stateam pe calculator seara si aud un zbrrr in casa, eh , zic, mi se pare, dupa aia vad o "frumusete" mare de fluture de noapte care se izbea de neon. Am incercat disperata cu o perie cu maner lung sa il omor, camuflata din cap pana in picioare de genul: sosete lungi trase peste pantaloni, adidasi, pulover pe gat, halat de baie cu gluga pe cap, fular si manusi de cauciuc. Imi vine sa rad de mine singura, dar as mai face-o ca tare frica imi e.

Ei bine, nu vroia sa moara si dupa vreo doua incercari si trei extraverale m-am hotarat sa ma inchid in baie, dar mai erau cinci ore pana cand prietenul meu ar fi trebuit sa ajunga acasa. Sun un amic mai fricos decat mine. Solutia a fost asteptarea. Il trag in baie si ii povestesc disperata, iese si imi spune ca gataaaaa nu mai e.

Am mai ramas in casa cu camuflajul tresarind la fiecare zgomot sau miscare( mai mult imaginare) pana cand am stins tot si in pat cu noi la televizor. Prietenul meu aproape adormit cand deodata ma aude ca uuuuuuuuurrrrrrrrrrrrrllllllllllluuuuuuuuuuuuuu si fluturele zbura prin fata tv-ului. S-a eliberat de el si uite si acum mai tresar seara in casa cand sunt singura !

Eh, stiu ca pare stupid dar nu reusesc sa imi alung teama



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

debby, si eu am fobie la insecte!!! mai rau ca tine!

dar stii ce-am observat (asta ca sa fim on-topic): eu urlu numai cand mai e cineva prin preajma, cand sunt singura ma descurc cum pot! (nu vreau sa povestesc faze, ca sunt de groaza, nu de comedie!)

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns debby spune:

quote:
Originally posted by gandacelu

debby, si eu am fobie la insecte!!! mai rau ca tine!

dar stii ce-am observat (asta ca sa fim on-topic): eu urlu numai cand mai e cineva prin preajma, cand sunt singura ma descurc cum pot! (nu vreau sa povestesc faze, ca sunt de groaza, nu de comedie!)

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405




Pai era prietenul meu in pat langa mine aproape adormit, dar ca sa fiu sincera eu urlu oricum, chiar daca e doar insecta prin preajma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

mie-mi dau lacrimile de ras cand mi-amintesc pataniile mele cu gandaci - in bucuresti apar primavara si toamna niste mutanti (numai cine i-a vazut stie de ce vorbesc, cine nu, nu ma crede oricum) mari cat degetul mic, care arata exact ca aia de bucatarie dar zboara!... (aici urmeza o serie de cuvinte pe care mi le-am cenzurat)

domne, nu stiu pe unde intra, dar cand ti-e lumea mai draga vezi cate unu cum apare si incepe sa paseasca cu mare gratie mare prin mijlocul casei

asadar, daca sunt singura (daca si numai daca) nu urlu, dar ma mobilizez - de fapt mie mi-e si mai frica (adica scarba) de ei morti, asa ca la mine nu e nici o scapare, decat sa reusesc sa-i dau afara, daca vad vreunul strivit, gata, imi mananci coliva!

cea mai buna metoda de prinedere a nenorocitilor de mutanti este sa le pun un borcan de 800 in cap (pana vin cu borcanu le pun papucu) si apoi pun capacu la borcan si zdup! cu el la ghena!
asta e o metoda geniala, ce mai, una mai buna nici ca exista!

daca nu sunt singura, atunci trag un zbieret si incep sa alerg prin toata casa urland: gandacu! gandacu! (iote ce coincidenta cu nickul meu, mor de ras!) si atunci se mobilizeaza restul familiei de-l omoara, saracutu, ca tare mi-e mila de el, eu nu l-as omori pentru nimic in lume!

iar cea mai crancena faza cu o magaoiae d-asta a fost dupa ce nascusem, la vreo 2 luni, dormeam, copilul langa mine, era cald, si simt ca-mi merge ceva pe picior...

continuarea... o stiti!

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

In metro. Cald, foarte cald,

langa mine se asaza o tiganca grasa, foarte grasa, cu multe fuste colorate si mirositoare,
si cu un copil taras, mic, negru si mucios.
Copilul urla.

Ma trag mai la o parte, cu speranta ca rezist inca celor 5 statii carora trebuie sa le fac fata.....

Contrar vointei mele, trag cu ochiul la tiganca,
care intre timp isi scoate o tīta mare (foarte mare)
si i-o ofera copilului cu un gest cam brutal, de genul
"ia-o si taci".....

Copilul urla si mai tare, refuza sanul, se zbate,
tiganca se enerveaza, isi ia tīta cu o mana si-i spune copilului :

-Auzi, Termopane, daca nu sugi, ii dau lu` domnu` , si arata cu obiectul din mana la domnul de vis-a-vis, care, imbracat in costum si cravata si pantofi de lac, tresare brusc.

Se lasa o liniste mormantala in vagonul de metrou, noi-interzisi, holbam ochii si ciulim urechile, sa auzim replica domnului.

Domnul, neinspirat, tace timid.

-Este, domnu`, ca sugi daca iti dau ?

Lipsa domnului de inspiratie se augmenteaza, transpira brusc, privirile indreptate catre el asteptand replica finala il coplesesc

-Sorry, but I don`t speak romanian, arunca brusc replica in timp ce trenul, scartind, opreste in statie, iar multimea il inghite pe domnul favorizat.

"nu stie ce a pierdut" imi zic eu, profund dezamagita.

Si acum stau sa ma intreb, din ziua respectiva, daca tipul a fost sau nu roman.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gorjan spune:

ne miram si amuzam de Termopane al tigancii dar daca vreti sa vedeti ce nume le pun vedetele(made in Hollywood nu altele ) copiilor
dati un ochi aici http://entertainment.msn.com/celebs/article.aspx?news=158596

nume ca Diezel, Pilot Inspektor, Tu Morrow, Audio Science ne mai vorbind de pleiada de Michael-si ai lui Michael Jackson


Si cind te gindesti ca parintii nu sint din Ferentari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

draga Ira, bag mana-n foc ca tipul era roman! si inca unul inspirat! (am niste prieteni care se dau drept engleji ca sa scape din situatii jenante:))

cat despre nume, nu ma mir deloc, eu cunosc un tiganus botezat dupa un calendar cu poza lui van damme: van damme pe 98 (asa il cheama!:))

aveam mai demult o lista cu numele date de tigani puradeilor, nu cred c-o mai am... era de groaza, cativa erau botezati saracii kkt!!!

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Am ras si eu pofta de Termopan cel mofturos la mancare!!
Sa va zic eu una , intamplata chiar azi, mie personal!Si acum imi vine a rade!

Ma duc azi de dimineata la biblioteca si cum era prima ora a dimininetii, eram bine dispusa, intru in biblioteca, ma intampina o functionare cu un zambet largi si cu un "HI" artistic, ii raspund si cand trag cu coada ochiului vad ca langa mine este o bancuta pe care sta un om cu o carte in mana. Sa nu fiu nepoliticoasa ii spun si acelui domn "HI"!!! Dar in secunda 2 imi dau seama ca omul de pe banca nu este decat o statuie, bine realizata si frumos pictata !
Va dati seama ce bine m-am simtit, mai ales cand am vazut zambetul ascuns al salariatei! Cred ca s-o fii distrand tipa aia acolo si acum de mine, si cred eu ca si de altii!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Mama a avut in clasa un copil pe care il chema Real Madrid, si un alt copil pe care il chema Bill, iar maica-mea in ignoranta ei a scris in catalog Bil, si atunci mamica lui Bill a venit la scoala sa corecteze numele copilului. In acest context, fetitele Franta si Argentina erau cam banale.

Mergi la inceput