Situatii caraghioase !

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irimell spune:

quote:
Originally posted by Catrinel_17

Inca o chestie care s-a intimplat unei prietene si sotului ei:
intr-o seara se plinge sotul “ ce dreac de chiloti mi-ai dat nevasta, ca-s asa de mari si-mi curg toate cele prin ei??” – nevasta se gindeste “cool, e relaxant, aerisit” (ca intr-unul din edisoadele Seinfeld cind Kramer nu avea chiloti pe el si toti se trageau speriati inapoi, sa nu stea prea aproape, vezi doamne). Ia ea chilotii, se uita la ei… ce naiba… de unde dracu vine parasuta asta…. Pe urma ii pica fisa! Erau chilotii mamei ei, care era in vizita la ei si isi bagase chilotii in masina la spalat impreuna cu celalalte rufe ale familiei… Asa ca saracul a purtat o zi chilotii soacrei… Noroc ca avea simtul umorului…. Si soacra la fel….




...chiloti-parasuta...

Catrinel esti meseriasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_alhillo spune:

bestiala catrinel,cred ca am ras citind tot ce ati scris aici cum nu am facut-o cam de mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

perla de umor involuntar

cu sotul la mare, el mai bea cate o bere fara sa stiu eu, dar eu, insarcinata, deh, am un simt olfactiv exacerbat, asa ca-l adulmec imediat
toata ziua, eu: iar ai baut bere? el: mda... pana cand, enervat, omul meu excalama:
MIROSI CA UN SCONS!



(e adevarat ca si sconsul "miroase", dar ... altfel lol)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by Andrada

Primul serviciu in US, slujba nesperata, atmosfera excelenta, salariu bunicel, sefii ma iubesc. Intr-o zi apare boss-ul cel mare, vine si la mine , imi zice vorbe bune dupa care ma roaga sa ii fac niste harti speciale. Ma pierd de importanta evenimentului, si incep sa amestec engleza cu romana spunindu-i: I will fac them all tomorrow.
Tipul s-a inrosit, eu am inceput sa ma bilbii fara sa ii pot explica nimic....
Andrada

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele


m-ai sinucis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irimell spune:

quote:
Originally posted by gandacelu

perla de umor involuntar

cu sotul la mare, el mai bea cate o bere fara sa stiu eu, dar eu, insarcinata, deh, am un simt olfactiv exacerbat, asa ca-l adulmec imediat
toata ziua, eu: iar ai baut bere? el: mda... pana cand, enervat, omul meu excalama:
MIROSI CA UN SCONS!



(e adevarat ca si sconsul "miroase", dar ... altfel lol)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

NOTA 10 ! la toate fetele.

Mi-am inceput ziua citindu-va si tare bine m-am mai distrat!

Catrinel17,
Faza cu , a fost tare de tot!

Andrada,
Cred ca asa o sa patesc si eu, pentru ca atunci cand ma grabesc si vreau sa fac conversatie mai tare am tendinta sa o dau si pe romaneste! Nu ne-ai zis cum te-a privit seful tau dupa aia....!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns debby spune:

Fetelor, nu mai spune nimeni nimic? Mie imi mai vine cate una in minte dar cand ajung in fata calculatorului parca dispar toate.
Uite ca am una recenta, de acum o saptamana de pe plaja.

Vine prietena mea Alina la mine si hop si noi pe plaja, frumos, inarmate pana-n gat cu "accesorii" si la un moment dat ni se face pofta de o inghetata. Lasam totul balta si hop pe terasa. Ne servim frumos din frigider , ne asezam la masa, comand o Cola si , ups, uimire, inghetata dezghetata, merg la bar si cer macar o lingurita avertizand ca au probleme cu frigiderul. Lingurita n-am vazut, inghetata mea frumoasa pe bat a ramas pe masa. Eh, lasa ca nu o platesc ce doar nu era comestibila. Dar cum nu puteam sa le spun direct, am incercat cu o aluzie, ei stiind dejua dinainte. Si cu frumoasa mea italiana spun ca trebuie sa achit doua inghetate topite( sciolte ) si un suc. Spre uimirea mea tipul incaseaza tot.

Ajung acasa si-i povestesc patania prietenului meu, la care el imi spune ca de fapt "sciolte" in italiana inseamna la dozator Nah ca si atunci cand te crezi sigura pe tine, mai bine spui direct si nu faci aluzii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Am avut niste probleme de sanatate, acum vreo 2 ani. Si mi-a dat doctorul niste antibiotice, supozitoare si ovule (stiti voi). Si am inceput tratamentul, pana aici totul OK . Si incep: iau antibioticele, bag supozitorul, si...ajung la ovule (romanaesti), rup folia, vad ca sunt mai lunguiete, dar zic asha or fi astea (mai luasem dar erau straine si nu aratau asha), iau apa, bag in gura si dau pe gat . In timp ce aluneca pastila pe gat, citesc prospectul, NU se administreaza pe cale ORALA , doar vaginala (ma scuzati). Ca in desene animate, simteam cum se duce. ...Si zic, asta e!!! Ce mi-e pe acolo...ce mi-e pe dincolo...Acum am facut-o!!!!!!!
Concluzia: Nu incercati si voi acasa, cititi prospectul


Albinutzza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Ei , Albinutza, unul acolo inghitit nu-i mare bai, o prietena de a mea, a facut tratamentul doar pe cale orala a unui set de ovule!!, convinsa fiind ca doctorita a dormit cand i-a prescris tratamentul. A schimbat doctorul, si a primit acelasi tratament pentru problema ei. Numai ca de data asta, a fost curioasa si a citit prospectul sa vada ce minune de medicamnet este asta ca toti il prescriu si de acolo a aflat ca de fapt nu se baga in gura ci altundeva!!!!
Eu una eram pe jos de ras cand mi-a povestit intamplarea, si ea vrand totusi sa ma convinga ca oricui se putea intampla mi-a zis: Ce vrei draga, daca ovulul ala semana cu o ampicilina!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Albinutzza, . Tot acolo ajung, mai, indiferent ce calea aleasa!!!

Claudia

Mergi la inceput