Situatii caraghioase !

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Lilanda Irimell, am ris cu lacrimi , mai sa pic de pe scaun, inca se uita colegii peste peretii cubiculului sa vada daca sint OK...
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Primul serviciu in US, slujba nesperata, atmosfera excelenta, salariu bunicel, sefii ma iubesc. Intr-o zi apare boss-ul cel mare, vine si la mine , imi zice vorbe bune dupa care ma roaga sa ii fac niste harti speciale. Ma pierd de importanta evenimentului, si incep sa amestec engleza cu romana spunindu-i: I will fac them all tomorrow.
Tipul s-a inrosit, eu am inceput sa ma bilbii fara sa ii pot explica nimic....
Andrada

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Anul trecut merg la posta sa pun un colet pt o verisoara din Canada. Asa e moda in Ro, te prezinti cu pachetul desfacut in fata vamesului, iar numai dupa acordul lui te pui si impachetezi coletul in forma finala.
Asa am facut si eu...Lume destul de multa, nu prea aveai loc la masa de impachetat, fiecare cu coletul sau...apar 2 batranei, sot-sotie, cu o cutie destul de mare, dar se vedea totusi ca e destul de usoara, mai mult volum, decat greutate.
Pune batranica coletul pe masa si se intoarce mosul..uitandu-se dupa vames si da cu cotul in colet, care aterizeaza pe podea, rasturnandu-se tot continutul. Ghiciti ce era? Vreo 10 pungi de pufuleti imprastiati in mijlocul incaperii. Si acum ma apuca rasul...Vine vamesul..."D-na, ce aveti acolo? Unde trimite-ti coletul?"
Raspunsul venise..."in Germania"...
Vamesul:- Pai stiti ca nu aveti voie sa trimiteti asa ceva?
Batranica:- D-l vames...dar am mai trimis, va rog..fiica mea este gravida si tare isi doreste sa manance pufuleti din Ro.
Vamesul pana la urma i-a dat voie femeii sa expedieze coletul, aceasta aratandu-i ca pufuletii sunt in termenul de valabilitate. Cred ca principalul motiv pt care a acceptat era situatiei fiicei, care...avea pofte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Inca o chestie care s-a intimplat unei prietene si sotului ei:
intr-o seara se plinge sotul “ ce dreac de chiloti mi-ai dat nevasta, ca-s asa de mari si-mi curg toate cele prin ei??” – nevasta se gindeste “cool, e relaxant, aerisit” (ca intr-unul din edisoadele Seinfeld cind Kramer nu avea chiloti pe el si toti se trageau speriati inapoi, sa nu stea prea aproape, vezi doamne). Ia ea chilotii, se uita la ei… ce naiba… de unde dracu vine parasuta asta…. Pe urma ii pica fisa! Erau chilotii mamei ei, care era in vizita la ei si isi bagase chilotii in masina la spalat impreuna cu celalalte rufe ale familiei… Asa ca saracul a purtat o zi chilotii soacrei… Noroc ca avea simtul umorului…. Si soacra la fel….

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Si io inca una, ca prea sunt misto ale voastre...
Eram la Eforie Sud si imi placea sa sar de la dig,(aveam vreo 14-15 ani) in plus ca erau o gramada de aratosi pe acolo care sareau si ei...Am sarit eu de cateva ori si am reusit sa imi fac cativa "prieteni"...pana cand...
Am incercat o saritura mai dubioasa, care mi-a iesit (din fericire) si cand am iesit toti admiratorii aplaudau si erau tare incantati...M-am umflat tare in pene, cine mai facuse o sarutura ca a mea!!!
Dar nu m-a tinut mult cand am descoperit ca de fapt nu aveam sutien!!!! Ramasese in apa, cazut, datorita impactului cu apa!!!
De acolo aplauzele!!!!!
Sinzi si David
PS. A doua zi mi-am luat costum intreg si am schimbat locul de sarit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

quote:
Originally posted by Catrinel_17

Inca o chestie care s-a intimplat unei prietene si sotului ei:
intr-o seara se plinge sotul “ ce dreac de chiloti mi-ai dat nevasta, ca-s asa de mari si-mi curg toate cele prin ei??” – nevasta se gindeste “cool, e relaxant, aerisit” (ca intr-unul din edisoadele Seinfeld cind Kramer nu avea chiloti pe el si toti se trageau speriati inapoi, sa nu stea prea aproape, vezi doamne). Ia ea chilotii, se uita la ei… ce naiba… de unde dracu vine parasuta asta…. Pe urma ii pica fisa! Erau chilotii mamei ei, care era in vizita la ei si isi bagase chilotii in masina la spalat impreuna cu celalalte rufe ale familiei… Asa ca saracul a purtat o zi chilotii soacrei… Noroc ca avea simtul umorului…. Si soacra la fel….




BEEEEEEEEEEEEEEEEton!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:


Ma doare burta de atata ras!!! Fetelor, Lilanda, Anderra, sunteti bestiale!
Catrinel, al meu sotior cred ca ar fi facut atac de cord .
Irimell, LOL! Ai coronita de la mine! Si mie imi plac cainii la nebunie, as fi patit la fel, daca as fi fost in locul tau!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irimell spune:

quote:
Originally posted by Andrada

Primul serviciu in US, slujba nesperata, atmosfera excelenta, salariu bunicel, sefii ma iubesc. Intr-o zi apare boss-ul cel mare, vine si la mine , imi zice vorbe bune dupa care ma roaga sa ii fac niste harti speciale. Ma pierd de importanta evenimentului, si incep sa amestec engleza cu romana spunindu-i: I will fac them all tomorrow.
Tipul s-a inrosit, eu am inceput sa ma bilbii fara sa ii pot explica nimic....
Andrada

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele



Bestiaaaaaaaaaala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Originally posted by Andrada
I will fac them all tomorrow.



Mi-am adus aminte de faza asta azi noapte si am inceput sa rid in pat pe-nfudate. Consortu' a cerut explicatii si ma pune sa te-ntreb ce-a raspuns americanul??

Si ca veni vorba de limbi straine: eram cu sotul, anul trecut in Romania, si cu niste prieteni danezi si romani la masa. Unul dintre amicii mei roman, ma roaga sa le traduc urmatorul banc: "Au fost odata doi cai: unul alb si unul.....mai incolo". Nu pot descrie cum am ris inainte de a traduce bancul si dupa, pentru ca danezii oricum n-au priceput nimic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Andrada esti bestiala!!!!!!!!!!

Mergi la inceput