Fetele din USA, poftiti la o barfa!!! (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Daca tot se apropie deadline-ul pt taxe, m-am gandit sa pun aici un web site pt cei care sunt in USA la studii sau lucru temporar si vor sa-si faca tax return-ul. Tocmai am aflat, altfel l-as fii pus mai devreme.

www.taxback.com

Percep o taxa de 10% din refund, dar am inteles ca isi dau silinta sa ia maximum inapoi. Cineva de la companie (din intamplare romanca) si-a facut cu ei si anul trecut si anul asta. Evaluarea e gratis. Se poate alege limba romana de pe site.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by Laura Takacs

Daca tot se apropie deadline-ul pt taxe



care dintre ele? altu' deadline? ca noi am si primit banii inapoi deja, de o luna

Cleo, nu noi, ci Violeta s-a folosit miseleste de identitatile noastre :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

Conchita, e deadline-ul ala, doar ca voi ati fost mai constiinciosi, ca si noi dealtfel :)))


http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Conchita draga, deadline-ul e 15 aprilie, ca tu le-ai trimis mai devreme, asta-i alta chestie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by Laura Takacs

Conchita draga, deadline-ul e 15 aprilie, ca tu le-ai trimis mai devreme, asta-i alta chestie



serios? sa vezi ca habar n-aveam. noi facem taxele din decembrie-ianuarie...de ce ne-om grabi asa totusi? :))) cred ca stiu, ca imediat dupa sarbatori e bine sa primesti niste bani inapoi. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel spune:

quote:
Originally posted by amuleta

Mircea, de la ce magazin cumperi vinurile romanesti ?
Stie cineva un preot bun in Chicago ?
http://homepage.mac.com/dbrutus/PhotoAlbum8.html



Hristos a Inviat !
Rachel a fost botezata de preotul Pavel Simon . Noi am fost foarte multumiti de slujba . Este un preot in varsta si de treaba. Daca vrei numarul lui de telefon , spune-mi si ti-l voi trimite .
Numai bine.

Rachel si Carmen
http://www.babiesonline.com/babies/s/spetco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Conchita, taxele le poti face doar cand iti vin toate W-2 de la employer/i sau in cazul cand ai business propriu cand ai la 1 ian tot income-ul si expensurile pe anul precedent. Employerii au pana in 31 ian dupa lege, sa-ti trimita acel W-2. Deadline sa trimiti tax return la IRS si stat e 15 aprilie. Bineinteles, ca daca iei bani inapoi te grabesti si le faci cat mai devreme, dar daca esti ca noi astepti pana in 15 aprilie. Eu le-am facut dar stau cu ele pana joi cand le voi pune la posta impreuna cu check-ul. Te-am lamurit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Cleomax, inseamna ca ai un baiat cu mult bun simt, daca a rosit Unde mai pun ca e si foarte destept. Nu e greu sa imi imaginez cum sunteti voi, tati si mami ai lui, pentru ca se vede din rodul iubirii voastre. Tot respectul meu, catre voi

Daca tot vorbim de mincare, eu aseara am facut supa cu galuste. Sotul meu e mare fan al supei asteia. Nu mai zic ce norocoasa sunt, ca, in timp ce alte fete se chinuie sa le iasa galustele moi, eu tre sa le fac musai tari! Da, asa ii place sotului! Evident ca-mi ies exact cum ii plac Si ce ma mai lauda, dragul de el, cind le maninca Aici tre sa-l multumesc soacra-mii, ca ea si-a invatat copiii cu galuste tari .

Am facut si bruschette, care-s foarte bune ca aperitiv. Pina e gata mincarea, balotam niste bucati de baghete incalzite in prealabil la cuptor, pe care punem apoi, cu lingura, bruschette. De cind i-am facut sotului prima data bruschette, isi pune si in paste, peste tot Daca va intereseaza, va spun cum se fac.

Taxele tocmai ce le-am trimis, acum o ora, dar nu pot sa zic ca eu am avut mare contributie la facut taxele... sotul se ocupa, ca el stie mai bine "care-i shmenul".

M-a amuzat povestea cu Violeta De cind faza cu Violeta, de fiecare daca cind ma loghez, verific sa fie numele meu la user, ca sa nu ma trezesc ca scriu si eu mesaje sub alt nume

Azi nu prea sunt in verva, vremea in Atlanta este cam deprimanta... Nu mai spun, ca aseara a fost intii severe storm weather warning, iar azi-noapte a fost flood warning... Cica de miine o sa fie mai bine. Hm. Sa vedem.
As vrea sa fiu in Florida, in clipa asta...


oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani...
http://community.webshots.com/user/atomskin-date

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by aida_o
As vrea sa fiu in Florida, in clipa asta...



hihihi, din lac in putz! pai si noi tot intr-o furtuna ploicioaso-inundatoare o tinem, vino de prin mai incolo :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

si daca ma duc la Key West...?


oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani...
http://community.webshots.com/user/atomskin-date

Mergi la inceput