Fetele din USA, poftiti la o barfa!!! (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelabebe spune:

Hihihi, bug,nebug,dar e haios.
M-am dezlipit si eu cu greu din bratzele sotzului(mmm si ce bine era:) si vin sa dau si eu din creion.
Dupa toate bunatatzile cu care ne-am indopat,mie tot la ciorba de perisoare imi sta capu'.Asa ca,in urmatoarele zile, e musai sa-mi fac.
Am fost si noi la biserica,Aidan a facut furori printre batranele doamne,a fost tot un zambet si un ras.Apoi am petrecut cu familia sotzului,sotzul din pacate fiind la servici.Intr-un cuvant,a fost frumos!aaa si inca ceva,am fost tare mandra de Aidan,i-au publicat poza intr-un ziar local,la Parada Pastelui.
Acum,va urez o seara placut si ma retrag in bratzele sotzului:)).

Pupici!


mihaelaH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaM spune:

Mircea...cred ca violeta la ora asta sughitza!!!don't worry....be happy.mona78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mn spune:

quote:
Originally posted by mn
care nu imi plac gen Lacrima lui Ovidiu. In general cu exceptia lacrimi lui ovidiu, vinurile sunt la $4.96. O sa fac o poza sa vedeti ce sortimente avem pe aici



aici aveti cam ce www.nistor.info/gallery/view_photo.php?full=1&set_albumName=album86&id=123_2350" target="_blank">vinuri puteti gasi in chicago.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amuleta spune:

Mircea, de la ce magazin cumperi vinurile romanesti ?
Stie cineva un preot bun in Chicago ?
http://homepage.mac.com/dbrutus/PhotoAlbum8.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

LOL mai ce haioasa e faza cu Violeta! si eu am pus botul la subiectul celalalt ca am crezut ca o fi vreo "fata" noua...ca nu prea apuc sa tin pasul cu voi... si pare-mi-se ca si Conchita zicea ca a fost erijata nevoit in Violeta...
Mircea na ca acuma stim sigur ca tu de fapt esti fetita cu cariocile pe numele ei adevarat Violeta...

Laura de ce nu ai trimis si la noi niste prajiturele? mie atat de mult imi plac incat inainte de sarbatori cand merg undeva visez numai prajituri, nici nu mananc altceva...chestia e ca desi stiu sa le fac nu am rabdare deloc..si atuncea ma doboara...

si noi am gasit destul de multe vinuri romanesti pe aicea! sigur nu ca si in Chicago si NY da suficiente...

pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomax spune:

Adevarat a-nviat!

vad ca toata lumea e bine, ne-am mai delectat toti cu cozonaci, prajituri si vinuri romanesti, nu-i rau
noi am fost la biserica duminica dimineata, la una non denominational, dupa care am alergat buimaca sa gasesc un supermarket deschis( traiasca kroger) si am avut timp suficient sa fac amestecul pentru mici pe care i-am dus la prietenii cu care am sarbatorit pana pe la 8 seara. au fost in total patru cupluri, din care noi doi singurii, sa le zicem "neamestecati", ceilalti fiind insurati fie peruvian cu rusoaica, fie romanca cu californian, ba era si o poloneza cu un nativ din atlanta. a adus fiecare ceva traditional de la el di tara si asa am ajuns sa ma laud eu cu micii si cozonacul pe care toti l-au laudat .
aida_o, i-am aratat fiului meu ce ai spus, i-am aratat si pozele tale si ai reusit sa-l faci sa roseasca sigur astazi vor afla si prietenii lui

va pup, va doresc o zi minunata si multa lumina in suflete.
ps/ violeta stie ca va folositi de nickul ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabebe spune:

Buna dimineatza!
Amuleta, sa-ti traiasca copii,tare frumosi sunt.
Cat despre vinurile romanesti,la noi,pauza.De fapt,singurul produs romanesc pe care l-am vazut aici,o pereche de pantofi,pe care nimeni nu ii cumparase,ridicol de redusi.

mihaelaH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mn spune:

quote:
Originally posted by amuleta

Mircea, de la ce magazin cumperi vinurile romanesti ?
Stie cineva un preot bun in Chicago ?
http://homepage.mac.com/dbrutus/PhotoAlbum8.html



in general cind vrem sa cumparam mai multe sortimente mergem in Chicago pe Foster cu Central si Milwaukee. Liquor store-ul este pe Milwaukee si toate vinurile romanesti sunt grupate in acelas loc.
Legat de preot noi mergem la Simion Pavel la www.oca.org/pages/directory/listing.asp?KEY=OCA-RO-CHICHN" target="_blank">Holy Nativity of the Lord Church, ne place ca slujbele le tine in romaneste si el este de treaba. Ma mirat faptul ca desi suntem la 25 mile de chicago a venit de boboteaza, deci mi se pare okay.

---
mn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns super-lia spune:



Hristos a inviat !

Cu toate ca m-am laudat ca am sa fac si am sa dreg de Pasti nu am facut nimic dar am scapat fiind invitati peste tot si asa ca acum ma simt bine caci daca gateam nu aveam timp sa mancam. Astazi fac si eu o ciorba de perisoare ca Mihaelabebe mi-a facut pofta si o fripturica la cuptor plus ca vreau sa fac si cozonac doar asa de dragul meu.

Frig la noi aici ... dar de Pasti am avut vreme frumoasa.

Ce noroc pe capul vostru sa aveti vinuri romanesti si preot care sa va bata la usa de boboteaza sau alte evenimente.

Va salut din mers!


mamica fericita a unui baietel!

Mergi la inceput
Mergi la inceput