Fetele din USA, poftiti la o barfa!!! (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns super-lia spune:


Eu am facut pulpe la gratar de carbuni... mi-a venit mie asa pofta si am facut si niste pastai verzi cu maioneza si cu un pic de usturoi , un mujdei de usturoi la friptura ... asta sambata seara.
Astazi am fost la biserica , apoi la restaurant pescaresc (da eu gasitam niste friptura de vita ) si apoi am stat pe malul apei si am hranit pestisorii si broastele testoase... Alex a avut fun. Cum l-am pus in masina cum a adormit.
Apoi am tras un somn bun si dupa-amiaza am fost la parculet unde baiatul meu sa dat pe topogan iar eu in leagan (l-am dat utza pe bebe).
Un inceput de saptamana bun si hai sa strigam in gura mare :traiasca Vinerea!

mamica fericita a unui baietel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

quote:
Originally posted by simonaM
multumesc mult mircea!!!
tare m-ar intresa asa mai in romaneste.....ca de citit nu prea am timp sa citesc si sa caut......astept parerile voastre.
mircea.in asa de scurt timp te-au chemat la amprente?eu stiam ca dupa vreo 3-4 luni?
americancelor...ajutati-ma si pe mine!!!!!nu ma lasa-ti sa ma stresez de pe acuma..ca imbatrinesc repede
va doresc o seara placuta.

don't worry....be happy.
mona78


simonaM am intrat pe link-ul ce la dat Mircea shi am citit pe acolo tot... este foarte ushor sa ajungi la ce ai nevoie... daca vrei itzi trkmit direct link-ul cu intrebarile shi le scotzi pe inprimanta hsi le invetzi... eu le-am scos shi nu sunt cine shtie ce mare greutate... itzi dau acolo shi lista cu ce fraze te pun sa scri la interviu...
Recomandarea mea pt totzi cei care urmeaza sa mearga la interviu este sa intre shi sa ishi scoata intrebarile, este foarte ushor de navigat pe acolo.
O seara placuta la toata lumea shi un inceput de saptamana frumos
Gabbriela & Julian


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Buna dimineata,
Nu mai posteaza nimeni, toata lumea shopaieste pentru Paste, bine ca mai sunt si care muncesc, stiu stiu.
Hai va pup si o saptamana buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Prezent! Eu am fost la shopait pt masa de Pasti, pana la urma m-am decis la un meniu (si fara ajutorul vostru, sic!).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Ca o albinutza !
Da' ce zici meniul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaM spune:

quote:
Originally posted by Gabbriela
quote:
Originally posted by simonaMmultumesc mult mircea!!!tare m-ar intresa asa mai in romaneste.....ca de citit nu prea am timp sa citesc si sa caut......astept parerile voastre.mircea.in asa de scurt timp te-au chemat la amprente?eu stiam ca dupa vreo 3-4 luni?americancelor...ajutati-ma si pe mine!!!!!nu ma lasa-ti sa ma stresez de pe acuma..ca imbatrinesc repedeva doresc o seara placuta.don't worry....be happy.mona78
simonaM am intrat pe link-ul ce la dat Mircea shi am citit pe acolo tot... este foarte ushor sa ajungi la ce ai nevoie... daca vrei itzi trkmit direct link-ul cu intrebarile shi le scotzi pe inprimanta hsi le invetzi... eu le-am scos shi nu sunt cine shtie ce mare greutate... itzi dau acolo shi lista cu ce fraze te pun sa scri la interviu... Recomandarea mea pt totzi cei care urmeaza sa mearga la interviu este sa intre shi sa ishi scoata intrebarile, este foarte ushor de navigat pe acolo.O seara placuta la toata lumea shi un inceput de saptamana frumosGabbriela & Julian http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos
gabi...multumesc mult...acum ma pun pe citite.sa aveteti o zi frumoasa!!!don't worry....be happy.mona78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Cleo mama umblam ca bezmetica sa-ti vad si eu pozele mult laudate, si abia acu' m-am dezmeticit. Mda, feciorul tau o sa rupa multe inimioare, daca nu a facut-o deja. Sa-ti traiasca! Da' tu de ce te-ai facut mica intr-o poza, asa ca martorii de la America's Most Wanted, sa nu te recunoasca nimeni.

Da, chiar ca o albinuta. Auzi tizo (Llaura), ieri ma gandeam la tine cu icrele tale, am cumparat de la Shoprite de la deli, erau puse afara intr-un frigider, icre Krinos, numele "iezact" e Tarama caviar, icrele in sine se numesc "carp roe" (pronuntate "rou"). Ce meniu am intrebai? Pateuri cu ciuperci, oua umplute, ficatei in slaninuta, ciorba si friptura de miel, prajitura cu foi Lica si am cumparat cream puffs de la Costco, frisca pt batut si sirop de ciocolata.

Simona, tu inveti pt cetatenie? La biblioteca e Handbook for Citizenship, cred ca mai e de actualitate. Are cam tot ce-ti trebuie, cel putin mie mi-au dat din ea vreo cateva intrebari de istorie. Mi-au mai pus intrebari despre cine e presedinte, care a fost primul stat, cand a venit Columb, m-au pus sa scriu o propozitie, si m-au intrebat ce fac for a living, la vremea aia eram studenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomax spune:

'neata, sau 'mnamiaza

laureta, poza mea e regulamentara, nush de ce a iesit asa mica, sigur n-am gresit eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Fetele care aveti feciori mai marisori, dati-mi o idee de unde sa-i cumpar la al meu un outfit de sarbatoare, blazer, pantaloni si camasa, care sa nu ma coste o avere. M-am tot uitat on-line la Macy's, Talbots, Nordstrom, pai ma costa cat ma costa si hainele mele, si el poarta doar o data vreo cateva ore la botezul lu' ala micu'.

Asa carelevasazica, CLeo, ai facut totul regulamentar! Hmmm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Tiza, sar'mana de info, maine imi voi deplasa personalitatea catre supermarketuri sa ma uit la deli de icre, ca azi a facut curat (personalitatea mea adica:-; nedispunand de masina, mi-o mut cu autobuzul (tot personalitatea) si e o adevarata excursie:-)
O sa fac si eu ciorba si friptura de miel, salata bouef ca la mama acasa, ciuperci de la costco cu maioneza si voi incerca pasca dupa reteta soacra-mii (care este artista la bucatarit), capitol la care sotu e sceptic si a zis ca mai bine cumparam dintr-una cheese cake...lume rea ce pot sa zic :lol: Ficatei ff tentant...

Mergi la inceput