mamici din Iasi (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Bine ai revenit Adda!
Cristina si Mihnea


Ati terminat curatenia pentru Paste
?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata si o saptamana a patimilor cat mai usoara!
Voi cum stati cu pregatirile? EU, interdictie totala la efort, so...ramane sotul cu toate pe cap si parca mi-e mila de el, saracul!!

Roberta + BeBe scump din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Subscriu si eu la o saptamina cit mai buna!Spor la treaba si la facut cozonaci...ca si eu am scapat anul asta de pregatirile de Pasti!

Teodoreiin 21 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Burticilor menajati-va, ca nimic nu e mai important acum decat comoara din burtica.
Fetelor si voua spor la treaba,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Eu,una,ma simt destul de bine!Fac de toate prin casa,ma joc si cu Teo,o mai iau si in brate,iar de odihnit...ma odihnesc in fata calculatorului,pe DC.Bb al meu misca in fiecare zi,si asta ma bucura enorm;joi o sa-l vad din nou(la echo),ca de mult n-am mai facut una si poate o sa-l tragem si pe caseta,ca sa avem amintiri si din burtica!

Teodoreiin21 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!! Slaba miscare pe la iesence!! Sau nu mai e timp din cauza pregatirilor pentru Paste? Va pup, o zi buna tuturor!

Roberta + BeBe scump din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Buna dimineata, Iasi! cum e vremea la voi? la noi ploua:(( Am trimis-o acuma pe andra afara dar ieri s-au intors repejor ca a inceput ploaia. Acuma avem o scurta pauza dar cine stie cat tine.

raluca, ne vedem sigur la vara! o sa facem botezul pe 16-17 iulie(daca nu mai apare IAR! ceva) asa ca sigur de vedem. De fapt cred ca am sa va fac o invitatie deschisa la botez, pt ca la catolici acesta se face in timpul slujbei de seara, biserica e deschisa pt toata lumea, nu e ca la noi in cadru "restrans". Si e f frumos, si pe Andra am botezat-o la catedrala de pe St. cel Mare, au un cor superb acolo, biserica e f frumoasa. La cununia noastra mi-au dat lacrimile, asa de frumos au cantat (si, nu numai de asta;) Ah, abia astept!!
In rest, noi suntem bine, astept pastele desi nu am apucat sa fac nimic, de curatenie generala nici nu poate fi vorba anul asta. Important e ca suntem cu totii sanatosi si impreuna. Tati va avea vineri si luni liber asa ca avem o mini-vacanta in 4 ca sa mai recuperam si noi din alergatura din ultimele luni. abia cand stai departe de puisori iti dai seama cat de norocos esti sa stai cu ei in primii ani acasa. De multi ori m-am plans ca m-am saturat sa sterg fundulete si sa spal maine jegoase, dar vad ca tare-mi lipsesc cand le fac pe toate pe fuga. gata cu vaicareala, la treaba!
Spor la treaba, gospodinele! O zi buna la toata lumea!

Un Paste Fericit!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Apoi,eu pot sa va spun ca se cam inseala astia cu vremea lor!la ora asta in Iasi sunt 17 grade si un soare...de-ti vine sa stai numai afara!
Mie imi e o foame de lup si mincarea asta nu se mai face odata,sa maninc si eu linistita,ca Teo doarme!
In rest,o zi buna,mamicilor!

Teodoreiin 21 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

E frumos pe aici,desi de dimineata a fost un pic mai innourat,nici nu am zis ca nu v-a ploua.

Sint pe final cu "smotrul"in casa,dar parca nu as fi facut nimic ,cu sfredelus al meu care poarta firmituri si jucarii peste tot.Bineinteles atunci cind am sters geamurile principalul ajutor a fost nimeni altul decit Mihnea...si nu vroia dumnealui pe interior, ci cocotat asa cum eram eu,pe dinafara la exterior.Cu chiu cu vai am reusit sa-l conving sa stea linistit.

Am fost si eu la o cununie religioasa la Biserica Catolica pe Stefan cel Mare si mi-a placut muuult de tot.Corul a cintat foarte frumos,iar la final au aruncat de sus cu petale de trandafiri peste miri ...o atmosfera de basm.

Anna Maria sa ne arati si noua pozica cu bebe!

Spor la treaba si zile frumoase...sa nu se prafuiasca geamurile abia spalate.
Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

quote:
Originally posted by palmyrah2002


sa nu se prafuiasca geamurile abia spalate.
Cristina si Mihnea




hehe, aici chiar ca n-am nici o grija, ca nu le-am spalat

Un Paste Fericit!
Cristina

Mergi la inceput