mamici din Iasi (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

Buna fetelor!am revenit!am vazut ca nu stati foarte bine ba care ati mai fost prin spital ba care aveti sotiorii bolnaviori ,eu va doresc voua ,copiilor si sotiorilor vostri multa, multa sanatate.
nu mai am timp sa intru asa de des sa va mai scriu pt. ca am inceput sa-mi fac dantura(si asta mai de voie mai de nevoie pt. ca sunt terorizata de ideea de stomatologie,noroc ca am o doctorita foarte calma si rabdatoare si-mi suporta toate mieunelile)si mai sunt si in curatenia pt. sarbatori ,si mai incerc sa mai fac si o oala de mancare si al meu printisor acum a prins gustul de a sta afara si de a juca "gool" cu "copi" si de cum deschide ochii dimineata incepe sa miorlaie si sa-mi zica ca vrea "pa" si trebuie sa merg afara cu el pt. ca nu am cu cine sa-l trimit afara iar eu sa fac celelalte treburi iar cand ajung in casa si ma pun la calculator nu ma lasa sa stau prea mult si uite asa mai trece o zi si nu am reusit sa va scriueiii....dar or veni si timpuri mai bune.
eu va pup super dulce si sa auzim numai de bine . promit ca am sa fac tot posibilul sa va scriu mai des.pupici

lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

ziua buna!
la noi abia au iesit mugurasii, inca nu au inverzit sau inflorit, dar imi creste inima cand vad ca trandafirul meu din "gradinita" de pe balcon a inversit to si a prins viata. Maine-poimaine parca vad ca face si floricele.
E soare, frumos, iti mai vine pofta de viata. Si unde mai pui ca am reusit sa si parchez tancul meu de masina lateral!!! nu e chiar tanc e un opel combi dar mie mi se pare tare mare. Sunt mandra de mine!:) Am fost prin oras cu mandruta mea, am cheltuit parale ca doua femei adevarate ce suntem. Azi nu ma duc la curs, am nevoie de o pauza si am sa ma bucur de copiii mei.

Dia, ce s-a intamplat? de ce esti suparata?

O zi buna in continuare si weekend placut! aaaa, e vineri azi nu?

Un Paste Fericit!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Cristina ,bine ca mi-ai zis ca acum ma pregatisem sa ies din casa ,lasasem paltonul si ieseam cu manecuta scurta pe sub un sacou...
Revin la palton.Inca putin sper...
Fetelor,am nevoie de un pediatru nu neaparat medic de familie.Un nepotel de patru ani a ramas in grija sora-mii,mama lui e plecata din tara,si are nevoie sa fie dus la dr.Raceste cam des si permanent tuseste.Nu are medic de familie.
Unde il pot duce?

Dia si bebe Rucsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Dia, incearca la Policlinica "Sf.Maria" de langa Spitalul de Copii.
In general acorda consultatii pe baza biletului de trimitere de la medicul de familie dar incerca un telefon in prealabil, cred ca se poate sa platesti. Si sa stii ca au medici competenti.

Roberta + BeBe scump din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Dia,s-a mai incalzit un picutz afara...sint 4 grade,dar pe la soare e mai bine decit acu citeva ceasuri.

Lacramioara las ca acusica ne cresc printisorii mari si ne-om ruga sa stea pe linga noi,iar ei au sa o stearga cu fetele la plimbare.
"Plimbareala placuta"!

Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata si un week-end cu mult soare!!!La Multi Ani tuturor celor ce au nume de flori!!

Roberta + BeBe scump din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Adi, astept sa ma suni sau poate un PM daca iti este mai usor.
Ti-ar trebui o doamna acum inainte de Paste sau dupa? Fetele, daca aveti nevoie de ajutor la menaj, va stau la dispozitie.
Un WK placut si insorit si chiar si putin mai cald, caci la noi s-a oprit caldura si cam clantanim din dinti.
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Lacri,sa traiesti si sa fii fericita alaturi de familia ta!Multa sanatate si putere de munca,floricico!



Teodoreiin 21 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

Am revenit si eu! Vad ca ati avut de povestit din moment ce ati trecut la partea a doua Sper ca sunteti toate bine, sanatoase, copiii va sunt cuminti ...
Veve, sa-ti traiasca Laur! Eu de abia acum am aflat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

LA MULTI ANI LACRAMIOARA!!
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de toti cei dragi!
Cristina si Mihnea

Mergi la inceput