Fetele din USA,poftiti la o barfa!(11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Olivia, cred ca e astenia de primavara, ce zici? o seara placuta la Gospel iti doresc si maine la intalnirea romaneasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Multumesc
Asa o fi! In cazul asta, sper sa vina vara curand sau, mai fezabil, sa intru eu pe o alta lungime de unda.


Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Conchita, iti multumesc pentru info. Despre pictura, ce sa-ti zic... nu am un background. O fac din placere, nu am studii in domeniu (desi tata e pictor si de multe ori era sa ma apuc de asta mai serios, dar de fiecare data am facut altceva - respectiv Birotica si Pedagogie).

Cu viza, la tine a fost altfel. Tu ai cerut sa ti-o schimbe aici, in Romania banuiesc. La noi lucrurile stau altfel. Sotul meu a trimis actele acolo, in State, pt ca asa se procedeaza acum. Trebuie sa primim o confirmare de acolo pt ca eu sa pot merge la interviu aici. Cineva mi-a spus tocmai, sa nu facem presiuni asupra lor ca mai rau e. Dar oricum, acum nu avem asupra cui sa facem presiuni, pt ca inca nu avem un raspuns, si nu au depasit termenul pe care ni l-au comunicat. Ce nu inteleg e faptul ca in scrisoarea de confirmare a primirii actelor spun ca dureaza intre 2 si 6 luni, iar in toate celelalte locuri (pe site-ul unde se afla cazul nostru si pe formularele de la ambasada) spun ca dureaza intre 2 si 3 luni. Voi stiti ceva de asta? Tu cand ai plecat cu a doua viza, Conchita?



Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by Laura Garner
Tu cand ai plecat cu a doua viza, Conchita?



in nov. 2001. si m-am asteptat la probleme din cauza atentatului, dar s-a terminat cu bine...

iti doresc din toata inima sa primesti raspuns mai devreme de termenul limita si sa ajungi langa sotul tau! si sa ne intrebi despre seminte de leustean :))

p.s. despre pictura, poti sa vinzi ca free-lancer. am o poveste nostima despre asta. cand am ajuns aici, mi-am luat primul job la care m-au acceptat, casierita adica. am batut vreo luna pe la portile institutiilor unde credeam eu ca ma vor primi cu bratele deschise sa practic acelasi job ca in Ro (am fost jurnalist) si nimic. din inalta pozitie ocupata, deci, vreau sa iti spun ca am facut niste banisori si ca "artist", pictand oua pentru Pasti si nu numai, plus naturi moarte deabinelea cu flori cretine pentru colegele de munca si clientii magazinului :)) ma gandesc si acum cu groaza ca unele dintre colege poate chiar si-au atarnat deasupra patului in dormitor trandafirii mei rablagiti sau panselutele anemice- ca doar pentru asta le comandasera, eu nu le-as fi atarnat. asta ca sa vezi ca pana si impostorii isi au clientii lor :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

mey, conchita, si io mi-as atarna niste tablauri facute de manushitza ta, sa stii :)))). asta da declaratie de dragoste, nu? :)))


http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by iubibubi

mey, conchita, si io mi-as atarna niste tablauri facute de manushitza ta, sa stii :)))). asta da declaratie de dragoste, nu? :)))




hehe, nu stii tu ce mi-am pus eu ca background pe comp cand am vazut prima oara poza bebelusului tau, manca-l-as de scump si dulce, e printre preferatii mei la bebici, ca sa nu spun direct ca e pe locurile fruntase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuta spune:

Fetele, abia reusesc sa mai scriu doua rinduri. Sint rupta de oboseala, dar nu ma las. Saptamina viitoare plecam acasa si cum rubedeniile ne-asteapta ca painea calda, am alergat zilele astea de ne-au sarit capacele, ca deh, fiecare cu vrabiuta lui, si am adunat o lista-ntreaga cu tot felul de minuni de dus acasa. Macar de-ar fi multumiti!

Mircea, cu listuta web-uita cred ca ti-ai spalat toate "pacatele" comise pe forum. Tare dibaci esti! Dar pe a ta sotie sa n-o lasi sa zica si ea ceva aici cu fetele ca sa stii ca tastele musca!

Cum stati cu pregatirile de Paste? Eu una deja nu mai pot de dorul cozonacilor facuti de bunica mea,Doamne ce-am sa mai bag la ghiozdanel.

Multumesc pentru informatiile cu site-urile de souvenir-uri (cred ca de la Aida am primit, imi cer scuze daca fac confuzie si de la Mircea).

Laura Garner iti spun si eu bun-venit cu ceva intirziere si-ti doresc din suflet sa fii cit mai repede alaturi de sotul tau. Stiu cit iti e de greu, am fost oarecum intr-o situatie similara, si tin minte cit de frustrata si neputincioasa ma simteam pentru ca depindeam de niste "stampile". Dar cu rabdarea treci marea, asa ca nervi tari!

Lai - am fost si eu la o cintare gospel cu ceva vreme in urma si drept iti spun m-a uns pe inimioara.

Imi fileaza rau lampile asa ca va pup de noapte buna fetele mele dragi (si Mircea - dibaciul trupei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sentoria spune:

Buna seara la toata lumea,
Ma primiti si pe mine printre voi? Locuiesc impreuna cu sotul meu in New York. Am descoperit acest forum Vineri seara si m-am delectat citind din el toata ziua azi. Aveam de invatat dar m-ati corupt

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mn spune:

quote:
Originally posted by Sentoria

Buna seara la toata lumea,
Ma primiti si pe mine printre voi? Locuiesc impreuna cu sotul meu in New York. Am descoperit acest forum Vineri seara si m-am delectat citind din el toata ziua azi. Aveam de invatat dar m-ati corupt



Corina
Bine ai venit printre noi fetitzele. Sedere lunga!!!

--
mn..o fetitza..with care...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mn spune:

quote:
Originally posted by alinuta
Dar pe a ta sotie sa n-o lasi sa zica si ea ceva aici cu fetele ca sa stii ca tastele musca!



Aliuta,
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=2990" target="_blank">Renata este foarte ocupata si nu are timp de comentari, dar citeste din cind in cind lista si mai critica mesajele mele intre patru ochii :))

--
mn

Mergi la inceput