Mamici din Arad...? (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ceau fetelor.Am fost in oras azi dupa-masa si am vazut si eu unde e restaurantul "Il padrino",ca nu stiam.
Alina,tie ti-a facut antitetanos cand ai fost prima data cu degetul?Ar fi trebuit.Oricum la gravide se face antitetanos la 7 luni jumate pentru profilaxia tetanosului la copil.
Clau tu ai facut antitetanos la 7 luni jumate?La medicul de familie trebuie facut.

Anto,daca fetele vor sa mergem cu sotii bine,daca nu e o.k. Cred ca ar fi bine sa mergem toate sau sa nu mergem niciuna cu soti.Depinde si ce program au ei.

Am fost pe la Ziridava acuma seara si i-am cumparat la Dragos sac de dormit,dar nu prea cred ca va dormi in el.El toata noaptea doarme descoperit si ma streseaza sa ma trezesc de 100 de ori sa-l acoper.
Fetele cu copii,ai vostri se descopera,cum ati procedat cu ei?
Am mai fost si pe la Dominik si i-am cumparat 2 bluzite foarte fain,mai de primavara.


alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am uitat sa va spun o faza fain cu Dragos.De la Ziridava a trebuit sa-i cumparam neaparat roaba.Calin a vrut sa-i ia o masinuta,dar el nicicum,numai roaba.E destul de marisoara roaba,poate duce 3 kg.De cand am cumparat-o n-a mai lasat-o din mana,prin magazin tot cu roaba,afara pana la masina(masina era parcata langa fostul Sanitas)nu a vrut s-o lase nicicum.Toata lumea se uita la noi si ne zambea cand il vedea pe Dragos ce serios mergea fara nici o problema,cu roaba.
Cand sa urcam in masina a luat roaba pe sus si a luat-o la fuga ca n-a vrut sa urce in masina.Acasa i-a luat roata,s-a urcat in ea...va dati seama ca roaba poate duce 3 kg si el are 14kg.
Va pup si mai revin.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Buna fetelor!Alina si Bianca s-a descoperit dintotdeauna.Mami i-a facut sac de dormit dintr-o patura, a iesit super, daca stiam ca-ti trebuie ti-o dadeam.Cu sacul a fost ok.Alina tine-ne pumnii sa vindem apartartamentul!Azi a fost o familie sa-l vada, le-a placut, maine sa vedem daca ne intelegem la pret.
Acum merg la culcare, sunt rupta, de la 18 la 19.30 am fost la cursuri.Maine dupa-masa merg la coafor, ce nu-mi place sa stau acolo ceasuri intregi, dar n-am ce face.
Claudia si eu am o matusa la X2 sau 3 nu stiu exact.
pupici la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Buna fetelor,

Alina, m-am distrat de roaba lui Dragos.Fetele mele dorm de la 1 luna numai in sac de dormit, acu le-am luat unii mai mari. Cit ai dat pe sac?Zi-mi si mie unde e El Padrino? Nu stii cumva , se gasesc in Arad table magnetice de desenat, ca poate nu ma car cu ele de aici. Oricum una e deja rupta. In sfirsit apar caninii Carinei, cred ca vreo 3 deodata...
Alina, imi pare rau ca ai probleme cu degetul, incearca ceva leacuri babesti, dar nu stiu ce sa-ti spun...
Magda, bafta la vinzare! Unde va faceti casa?

Va pupam,
Cristina si gemenutele

--

http://cristinacsa.bei.t-online.de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

salutare:))))

Alina, incearca sa bagi degetul in apa fiarta fiarta, cat timp suporti.Im mod normal ar trebui sa-si revina.repeta 'figura' de cateva ori pe zi, da-te cu rivanol si va fi bine.Ia-o babeste cum a spus si Cristina ca e cel mai bine.
Intrebare iarasi..pana la ce ora este deschisa Posta in Arad??Sa vedem daca reuseste Vio sa puna un pachet.
Pupici si sanatate tuturor

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'


Iubi si Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Cristina,sacul de dormit a costat 325.000 lei,nu a fost scump,ma asteptam la mai mult.Restaurantul Il Padrino e in centru,aproape de teatru,pe partea opusa statiei de tramvai.Sper ca ai inteles ceva,acuma nu-mi vine in minte ce magazine sunt chiar langa el.
Table magnetice gasesti aici Cristina,in piata,dar nu sunt asa rezistente,dar nu sunt nici scumpe.In magazinele de copii sunt mai scumpe.Si Dragos a rupt-o,trebuie sa cumparam alta.
Succes Carinei cu caninii.

Babee,eu stiu ca Posta e deschisa pana la ora 20.Ce-ti face bb?

Magda,succes la vanzarea apartamentului.Nu cred ca-l voi convinge pe Dragos sa doarma in sac,incerc dupa ce adoarme.

Alina33 e buna ideea lui Babee,mi-am amintit ca si eu am avut unghie incarnata si am facut chestia asta cu apa fierbinte si s-a rezolvat.Sa fie cat mai fierbinte apa,cat poti tu rezista,dar nu sa te arzi.

Clau tu chiar nu vrei sa nasti inainte de 20? Bb asculta de nenea doctor vad.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

quote:
Originally posted by alina morostes

Cristina,sacul de dormit a costat 325.000 lei,nu a fost scump,ma asteptam la mai mult.Restaurantul Il Padrino e in centru,aproape de teatru,pe partea opusa statiei de tramvai.Sper ca ai inteles ceva,acuma nu-mi vine in minte ce magazine sunt chiar langa el.
Table magnetice gasesti aici Cristina,in piata,dar nu sunt asa rezistente,dar nu sunt nici scumpe.In magazinele de copii sunt mai scumpe.Si Dragos a rupt-o,trebuie sa cumparam alta.
Succes Carinei cu caninii.

Babee,eu stiu ca Posta e deschisa pana la ora 20.Ce-ti face bb?

Magda,succes la vanzarea apartamentului.Nu cred ca-l voi convinge pe Dragos sa doarma in sac,incerc dupa ce adoarme.

Alina33 e buna ideea lui Babee,mi-am amintit ca si eu am avut unghie incarnata si am facut chestia asta cu apa fierbinte si s-a rezolvat.Sa fie cat mai fierbinte apa,cat poti tu rezista,dar nu sa te arzi.

Clau tu chiar nu vrei sa nasti inainte de 20? Bb asculta de nenea doctor vad.

alina



Mersi Alina, sotul meu zice ca ce ne facem cu artista pina la Arad, asa ca probabil ca trebuie sa-i luam alta si s-o ducem cu noi...
cit despre sac, nu stiu ce sa zic. Ale mele s-aiu obisnuit cu el, Alexandra il da jos uneori inainte de a se culca, dar dupa ce adoarme o imbrac din nou. Carina , in schimb nu si-l da singura jos. Asta vara nu le-am culcat in sac si mi-a fost frica ca nu o sa-l mai accepte, dar nu am avut probleme.

Cristina si gemenutele

Cristina si gemenutele

--

http://cristinacsa.bei.t-online.de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

L-am mai culcat si eu in sac pe Dragos cand a fost de cateva luni,dar a invatat sa desfaca fermoarul,atata dadea cu picioarele pana il deschidea.Apoi a venit vara si nu l-am mai culcat in sac,dar acum cred ca nu va sta,mai incercam.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Pe unde sunteti fetelor? Nu mai stati in casa ca a venit primavara? Vremea e superba,e cald bine.
Am impresia ca Clau nu mai este pe-acasa,ca nu a mai fost pe-aici nici aseara si ea de obicei intra seara tarziu.Am citit la Mamici de martie-aprilie ca ieri de la 15,30 au apucat-o ceva contractii dureroase,dar nu stia daca nu sunt doar false.Dupa cate vad nu cred ca au fost false.Daca nu apare pana diseara eu zic ca e la Matern.Ii tinem pumnii si ne rugam pentru ea.
Poate ne scrie sotul ei ceva.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Clau, ai nascut?
Da-ne un semn sa stim si noi...
Alina, am fost si noi pe-afara, dar a inceput sa ploua...

Cristina si gemenutele

--

http://cristinacsa.bei.t-online.de

Mergi la inceput