Mamici din Arad...? (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Eu nu fumez dar nu ma deranjeaza fumul ,cand nu e mult ,eu stiu un restaurant f. bun unde se mananca orice ,chiar si piza f. buna .La El PADRINO ,cunosc stapanul restaurantului asa ca eu pot rezerva o masa cand ajung ,daca vreti .Cum Alina nu-l iei si pe Dragos?Pot veni si sotii care vor, nu e nici o problema ,ei stau la o alta masa si se intretin in convorbiri despre fotbal ,politica si....de-ale lor .
Mai dati-va cu parerea ca avem timp ,inca, sa dezbatem problema .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Clau mersi de praji , era preferate mea pe timpuri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by anto

Eu nu fumez dar nu ma deranjeaza fumul ,cand nu e mult ,eu stiu un restaurant f. bun unde se mananca orice ,chiar si piza f. buna .La El PADRINO ,cunosc stapanul restaurantului asa ca eu pot rezerva o masa cand ajung ,daca vreti .Cum Alina nu-l iei si pe Dragos?Pot veni si sotii care vor, nu e nici o problema ,ei stau la o alta masa si se intretin in convorbiri despre fotbal ,politica si....de-ale lor .
Mai dati-va cu parerea ca avem timp ,inca, sa dezbatem problema .



Anto,eu sunt de acord cu restaurantul de care zici,desi nu stiu pe unde este.Daca are si pizza si mai bine.Sa vedem ce zic si celelalte fete.
N-am stiut ca e "voie" si cu sotii si copii,dar ma conformez.
Va pup si revin mai diseara.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Anto, gand la gand!!!!! Si eu vroiam sa va propun sa mergem la "Il Padrino" ........super restaurant din toate punctele de vedere...acolo si eu pot rezolva sa ni se rezerve o masa sau doua, depinde de cati ne strangem pana la urma...
Mai eu nu am nimic impotriva sa vina si sotii dar eu sunt ferm convinsa ca al meu va prefera sa stea acasa...nu-l pot lua cu mine nici la chefurile de la firma( binenteles cele la care sunt invitati si sotii), el e un tip mai inchis, nu e foarte sociabil sau nu sociabil, nu e foarte vorbaret...pai de fapt nu puteam sa fim amandoi vorbareti ca atunci ce se alegea de familia noastra...



http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Eu propun ca cele ale caror sot vor sa vina,sa vina cu ei ,la fel si cu copiii.Noi cand ne-am intalnit la Viena am fost si de-astea fara sot(ca mine)si cu sot si a fost ok.Al meu nu stiu daca vine ,dar el e mai tot timpul la Il Padrino cu prietenii lui cand suntem in tara .Clau si la noi e la fel ,el cu ale lui eu cu ale mele ,asa ca stiu filmul .Eu spun de-acum ca dumineca ,luni ,marti nu sunt in Arad ,de miercuri incolo e ok.Eu va sun oricum cand ajung .
Mie i-mi place la restaurantul asta pt.ca se mananca multe feluri de mancare si bun,e curat,desi se fumeaza nu e fum de tigara cred ca e ok.din toate punctele de vedere .A...si au un vin bun de casa...Eu am propus la inceput Mc .Donald pt.ca ma gandeam ca vin mai multi copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Helo fetelor,vad ca v-ati pus pe facut planuri.
Problema e ca eu nu suport fumul asa ca bine ar fi sa fie cald sa putem sta la o terasa sa puteti si voi fuma si eu sa nu-l simt.Adica Il Padrino ar fi super daca o fi cald.Daca nu mai e unul aproape de Uta ,Super fain cu pizza super dar in care nu se fumeaza.In legatura cu sotii,va las pe voi sa decideti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

azi am fost pe la urjente.Ca ma biziie degetul.Asa ca dupa 2 ore cit am stat la urgente si n-a venit nimeni am plecat si m-am dus la doctora mea ca poate face ea incizii din astea.Dar nu face.......asa ca m-am informat cu privire la antitetanos,antibiotic si anestezie.Si am ajuns la municipal sa cautam niste cunostinte chirurgi.Dar nu i-am gasit si am apelat la alt doctor simpatic si nepanicar care a vorbit foarte frumos si mi-a dat sperante ca s-ar putea sa treaca daca iau antibiotic si fiindca rana e la mina si nu la picior.Sa nu ma streseze cu cutitul.....Asa ca pina miercuri sper sa-mi vina toti anticorpii la lucru sa ma fac bine.
Azi am tras o fuga si pe la magazine asa intr-o plimbare si mi-a prins bine ca a fost tare placut afara.Cred ca si voi ati fost cu copii.....
Clau,invata-l pe ala mic de acum sa doarma noaptea!Sa nu ai probleme dupa cu somnul....si nu te mai apuca de fumat daca tot te-ai lasat!!!! Stii tu ca fumatul pasiv e mai nociv(piticu e pasiv)!
Aveti grija de voi, va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Buna fetelor,
Vad ca deja faceti planuri. Imi pare rau ca nu sunt si eu, dar nu mai e mult si venim si noi asa ca repetam intilnirea...Ia spuneti-mi si mie unde e El Padrino, ca habar n-am...
Ieri am fost la niste cunostinte care stau la casa si astea mici au alergat pe-afara, s-au dat pe topogan, au fost tare incintate.
Clau mi-ai facut pofta cu prajitua ta...Poate fac si eu ca sapt asta e ziua lui Mihai.

Va pupam,
Cristina si gemenutele

--

http://cristinacsa.bei.t-online.de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Draga Alina33 din partea mea e ok daca mergem si in alta parte...poate fi si pentru nefumatori pentru ca eu ma pot abtine sa nu fumez....
Dar in ceea ce priveste tigara, sincer spun ca si acum mai trag 1-2 pe zi sau la 2 zile...nu m-am lasat nu ptr ca nu as fi avut vointa dar pentru ca fumez cu mare mare placere...pentru mine e o adevarata placere sa-mi aprind o tigara, sa-mi beau cafeaua cu o tigara langa...
Cred ca un fumator inrait m-ar intelege foarte bine......mie chiar mi-a spus medicul sa nu ma las de tot de fumat, mi-a spus ca 1-2 tigari nu sunt nocive ptr bebe ci doar in cantitati industriale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Alina eu nu cred ca sunt multe fumatoare printre noi (eu NU FUMEZ)asa ca stai linistita .I-mi pare rau de degetul tau ,prin ce trebuie sa treci chiar acum ,sa de-a d-zeu sa fie bine .

Mergi la inceput