mamici din Iasi

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

hehe, o sa fie ocupata dr. doctor in august, mai am o prietena care naste pe la sf. lunii, tot cu ea. Si primul copil al prietenei mele va avea 1 an si 2 luni atunci!! Tot cu d-na dr., evident!
Anna maria, sarcina usoara si ... ce sa zic, daca te pot ajuta cu ceva, iti stau la dispozitie. Dupa cum ai vazut eu militez pt doi bebei si chiar aproape ca varsta. Si unde mai pui ca-s si optimista:)) Hai sa lasam timpul sa rezolve o parte din griji, noi mergem inainte, increzatoare si curajoase! am spus!:))

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Si mai este o viitoare mamica care va naste tot pe la sfirsitul lunii august,poate va intra si ea pe aici,care este tot la Grigore.Adevarul este ca e o scumpa,scumpica si iar scumpica.
Ehe,mie nu mi-ar fi greu daca as avea pe cineva numai sa-mi faca mincare,in rest ma ocup eu!Dar ne descurcam noi cumva!
Si sunt atit de curioasa de reactia Teodorei la vederea bb-lui.Acum stie ca in burtica este un "ba-ba"si cind ma prinde cu burtica goala,mingiie si da pupici.

Iti dai seama ca experienta ta imi este de folos!

Teodoreiin 17 sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Va salut si eu din departari ....
Scriu pe fuga ca nu prea ma lasa Julia. Mai vin eu pe-aici.

~~ Adela & Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

buna fetelor!incerc si eu sa va scriu ceva asa printre picaturi(ba Fabian trage de mine ,ba trebuie sa mai vad ce face ciorba de burta pe care ma chinui sa o prepar ca sotul meu tare ma mai bate la cap de ceva timp sa-i fac).adevarul este ca tare as mai face si eu un bebe,imi doresc o fetita de innebunesc dar nu ma vad descurcandu-ma cu amandoi,asa cum a zis si anna maria daca ar avea cine sa-mi gateasca .....altceva ar fi;cat despre sotul meu nu prea imi pun baza ca ma va ajuta foarte mult pt. ca atunci cand printul meu era micut s-a inbolnavit si sotul meu si a trebuit sa am grija de amandoi si nu a fost deloc usor.si nici diferenta mare intre ei nu vreau pt. ca intre mine si fratele meu este o diferenta de 5 ani si a fost cam rau ,m-am simtit singura de cele mai multe ori
Aime iti urez si eu multa bafta si nu te stresa pe chestia asta ca nu e bine si tot nu o sa reusesti gandeste pozitiv si o sa fie foarte bine!

lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

ma scuzati dar am trimis din greseala msj.,inainte de a va ura toate cele bune si sa va pupacesc

lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Lacri,e gata ciorba?Eu nu stiu sa fac si imi era pofta de mai de mult,i-am zis lui tati,si a promis ca ma duce in oras sa maninc,dar nu prea am avut timp numai pt.noi doi,si am tot uitat...!Pofta buna,oricum!
Asa de mult ma bucura si ma incurajeaza cind mai stiu si alte mamici care au doi copii(si dif.dintre ei este relativ mica),ca la mine majorit.rudelor s-au bucurat,dar uneori simteam ca spun,cumva,:"uite si la ea,are unul si i-a mai trebuit!'Ceva de genul asta!Bleah!

Teodoreiin 17 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

daca vrei iti dau reteta si tie Anna Maria,eu sincera sa fiu nu mananc pt. ca nu-mi place dar ii place sotului meu si a trebuit sa fac.nu am mai facut pana acuma dar mi-a dat reteta cineva priceput si a venit si a si gustat si a zis ca a iesit super,dupa mine tot una nici nu am gustat-o de sare sau bors ,am facut-o din ochi ,stii tu norocul incepatorului.data viitoare cand mai fac te invit,promit!pupici

lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Alina,nu mai,nu ma dezlipesc de calculator deloc;stiu ce m-asteapta si profit si eu cat pot!
Cristina,tu ai deja antrenament;te cred pe cuvant!prea panicata nu-s ca de fel 's-o inconstienta,insa cand ma gandeam la ce m-asteapta nu pot sa zic ca-mi imaginam nuante prea roz in atmosfera!Cel mai mult ma framantam ce-o sa fac cu cezariana mea,veve alintacios care inca sta destul de mult in brate,plus bebe mic de manevrat,plus mutat si smotru si rearanjat (ne mutam la sfarsitul lunii),asta in conditiile-n care al meu sotz e plecat zi lumina aparoape zilnic.Mi-ar fi fost fizic aproape imposibil!Acu' ca de marti imi sosesc intariri parca-s mai usoara cu vreo 50 de kile...din cele 80 pe care le-am atins...Si de multe ori ma gandesc ca totusi o diferenta mai mica de varsta intre copii e mai indicata;am prins-o pe veve exact in perioada culminanta a mofturicilor si nevoiei de atentie din partea noastra...Da' o scoatem noi la capat si pe-asta!
Io-te ce logoree am dom'le....
Pupici si de la noi pentru Andrutze cu coditze si restul iesenilor mari si micuti!Si sa stiti ca io visez la o intalneala pe cinste!De cand o coc musai o sa iasa ceva!

PS Cristina,ti-am vazut copilasii!Reusite creaturi!Ma uit la cel micut si nu-mi vine sa cred c-acusi soseste si la noi unul!...



Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Ia uite!Deci mai sunt militanti pt.bb 2!Veve,care va fi diferenta itre copilasii tai?
Spun asta pt.ca in afara de sotul meu(care si l-ar dori si pe al treilea)si mamele noastre,cred ca nimeni n-a avut cuvinte de incurajare pt.mine.
Eu va doresc o zi buna!
Apropo,pe unde sunteti?

Teodoreiin 18 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Bravo, mamicilor, militante pentru bebe 2. Si dupa sotul meu ar trebui sa fac o echipa de fotbal, dar mie si pentru al doilea mi-i frica. Oricum nu vreau sa las o diferenta prea mare intre ei, dar in februarie 2005 am o bursa Leonardo in Franta, iar pana atunci tot felul de proiecte si.... iar aman un an si jumatate. Asta e.
Pupici tuturor si sa auzim de bine.
Tinatache, am vazut puiutii. I-am aratat la tot biroul, sunt superbi.
Veve, fetele mele din birou cunosc povestea lui Agnes si te considera f norocoasa si curajoasa pentru al doilea bebe.
Sa fie sanatosi toti puiutii.
Pa, toate cele bune

Alina si Andra - 2 ani !!

Mergi la inceput