mamici din Iasi

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Buna ziua dragi mamici de Iasi

Ma primiti si pe mine printre voi? Tare m-am bucurat cand am gasit subiectul ...
Si eu sunt ieseanca, dar din pacate inca aspiranta la acest titlu, dar imi doresc enorm sa ma alatur voua cat mai curand. Poate si cu ajutorul vostru, moral, visul meu se va implini .

aime care vrea sa fie va trimite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Pai,draga Aime,treci repede la"treaba".E greu?Mai ales pe vremea asta,nu prea ai ce face,decit sa numeri bani(??????)sau sa faci copii!
Lacri,treaba cu parcurile e valabila cam in fiecare cartier(cu exceptia centrului,presupun)asa ca tot Copoul ramine la putere.Dar nu vine odata si caldura asta?
Noi cred ca suntem"distribuite"cam prin tot Iasul,cel putin eu stiu numai de Acvi,ca sta in zona Nicolina,unde stau si eu.Poate odata am fi trecut noi una pe linga cealalta,cine stie?
Las'ca ne intilnim noi!

Pun si niste poze cu mitza mea!

http://community.webshots.com/user/annamariais

Teodoreiin 17 sapt.

P.S.:Aime,vezi ce harnicutza sunt eu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Buna,iesence dragute!Am trecut si eu sa va salut...deocamdata.Pe viitor (cand o fi ala oare??),cand o s-ajung si io pe-acasa,neaparat o punem de-o-ntalneala! si numai bine!


Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Eu stau chiar la Piata Nicolina.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Eu stau intre Tg Cucu si Podul de Fier.Cineva pe aproape?

Dia si bebe Rucsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

quote:
Originally posted by anna maria

Pai,draga Aime,treci repede la"treaba".E greu?Mai ales pe vremea asta,nu prea ai ce face,decit sa numeri bani(??????)sau sa faci copii!

P.S.:Aime,vezi ce harnicutza sunt eu?



Imi doresc si eu de vreo 6 ani sa fiu harnicuta anna maria, dar probabil ca Doamne-Doamne a hotarat ca sa mai astept...insa e grea asteptarea...si rabdare nu prea mai e pe stoc...
multumesc de primire

aime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Fetelor, vad ca ne adunam, ne adunam virtual. Oriunde am fi, cand da caldura, ne adunam in Copou. Si in Alexandru ducem lipsa de parcuri. Este unul, dar mic si infect.
aime, succes si rabdare in continuare. Merita !!!!
Veve, inca nu te dai dezlipita de calculator. Mai dureaza mult pana ne dai vestea cea mare? Cum reactioneaza Agnes?
Tinatache, bebelusa ta cum reactioneaza fata de bebe mic? Eu ma tot gandesc la un al doilea, dar mi-e o frica ca nu o sa ma descurc cu doi !!!!!!!!!
Gata, noi suntem bine si puse pe ghidusii. Mai vorbim. Pa

Alina si Andra - 2 ani !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

aime, bine ai venit si daca noi iti tinem pumnii si iti uram din toata inima succes ... cine stie, poate va iese si voua de-un bb mic. Stiu ca probabil ai fost la cel putin jumate din medicii buni din Iasi si nu numai, dar daca mai cauti sa stii ca dr. Grigore e in primul rand OM si e si profesionista. Daca vrei iti dau mai multe detalii, toate prietenele mele merg la ea, unele au nascut cu ea, altele doar la controale.

Alina, bebelusa mea uite ca nu mai e bebelusa si trece timpul... nici nu stiu cand. Am implinit si noi 2 ani (ca si tiza noastra, sa-ti traiasca!), Patrick a implinit ieri 3 luni si are nervi in fundulet:)) Se straduie sa faca mai mult decat poate, stii cum e la vasrta asta cand incep sa se ridice, vor in fundulet dar apoi obosesc, si uite-asa mami se penduleaza cand la unul unde construim lego si alte prostii, cand la altul care le vrea pe toate:)) Dar e bine asa, eu incurajez toate mamicile care se gandesc la bb 2, mai ales in Ro unde mai ai bunici, mai poti apela la o babysitter cand e cazul... Daca eu ma descurc singura inseamna ca asa de negru nu e, nu? Ma ajuta si Cristi f mult, fara el ar fi mai greu, dar de undeva tb sa vina si inca o pereche de maini..:) Eu zic ca e mai bine si pt parinti si pt copii sa fie 2 frati. Andra il iubeste, il pupa, cand se plictiseste il mai "leagana" de tb sa-l leg sa nu zboare de tot din leganutz, ii da suzeta, de papa - tb sa iau repede biberoanele in care mai e o picatura de lapte ca i-l hraneste imediat- si tot asa. Eu ma distrez, am realizat ca n-are rost sa ma enervez, mai bag o cafea si asta e. Stiu ca peste 1 an am sa bocesc dupa perioada asta si am sa ma uit cum se joaca amandoi si pe noi nici nu ne baga in seama:) Am sa am mai mult timp liber, dar ce sa fac cu el, ca pana cand fac 3 ani nu mi-i ia nimeni la gradi asa ca tot cu ei stau:) Cam asta-i... Veve, si pt tine e polologhia asta, am inteles ca-ti vin si ajutoare asa ca "have no fear!" Abia astept sa ne prezinti feciorasul. Apropo, andra tare se mai distreaza la baie cand ii vede cuculetul, probabil arata funny:))
fetele, dupa lupte seculare am reusit sa ne facem album cu impresionantul record de 2 poze!:)) sunt recente, de ieri si de pe 4 martie. Cam atat, iar m-am intins la vorba... Alina , sa nu ma mai provoci ca-mi neglijez "saracii" copilasi:))) andra ma calareste la propriu, vrea sa o iau pe umeri:)))
Pupici la veverite, bebelusi, andrute, si toti bebeii prezenti si viitori!


Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Cristina,si eu merg la Grigore,dupa ce Onofriescu m-a lasat pe mina unei "colaboratoare(moasa????)care nu a fost in stare sa-mi faca o epiziotomie ca oamenii,si din cauza careia am stat 14 ore fara sa-mi vad copilul,numai in durere si perfuzii.
Cit despre Grigore,numai cuvinte de lauda!Si eu imi trimit cunostintele la ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Am trimis measajul prea repede(din greseala).
Vroiam sa mai spun ca si intre copii mei va fi o diferenta de 1 an si noua luni.Cu toate ca sarcina mea merge destul de bine,singura"problema"pt.mine ar fi cum am sa ma descurc cu doi,desi cu Teodora n-am avut greutati mari.

Teodorain 17 sapt.

Mergi la inceput